Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért stagnálok már legalább...

Miért stagnálok már legalább 1 hete?

Figyelt kérdés
Egy ideje, kb. 2 hónapja diétázom, semmi étrend nincs, csak annyi, hogy a napi kalóriabevitelem 1300-1400-nál nem több (számláló szerint kb. 2100 kell a normálishoz, 1800 a fogyáshoz, 2400 a hízáshoz), és mellette szinte minden nap sportolok. Nagyon szépen haladtam, kb. 4 kiló lement rólam, teljesen meg voltam elégedve a tempóval is, meg úgy általánosságban mindennel, azonban az utóbbi egy hétben nem fogyok, hanem stagnál az állapotom, sőt néha még többet is mérek, mint amennyi előző nap. Mi történhetett?
2015. jún. 10. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Az első pár kiló a víz ami kiürült a szervezetedből. aztán meg hoppá nem kapok annyi energiát tartalékoljunk kicsit üzemmódba kapcsol a tested.. :) NE csak a kalóriát figyeld hanem a szénhidrátot is.. pl 10dkg krumpli 80 kalória, 1 db tojás 88 kalória.. melyiket eszed? nézd csak meg a szénhidrátot és megtudod :)

Kevesebb szénhidrát kicsit kevesebb kalória és ismét beindul :)

2015. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ettől kevesebb kalóriára már nem fogok menni. Ilyen sport mellett ez is kínzás már, nem éheztetni akarom magam, azaz nem ilyen szinten. Este már jócskán éhes szoktam lenni.

Reggeli rántotta 1 tojásból, 1 kis paradicsom, 1 rizskenyér, vagy teljes kiörlésű. Ebédre nem nézem nagyon mit eszek, inkább mértékkel, fehér kenyeret igyekszem még 1 szeletet sem fogyasztani. Vacsi 1 alma vagy 1 bögre joghurt. Édességeket kilőttem amenyire tudom, igaz ma sütöttem, meg csokit is ettem, 3 kockát... Láthatóan fogytam, leesnek a nadrágjaim, stb, de most mégis megálltam..

2015. jún. 10. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne etessünk már vele ennél is kevesebb kalóriát, igy is elég nagy kalóriadeficite van, jó az úgy...


Viszont egy hét az semmi, ezt még nem szokás mindenütt stagnálásnak nevezni. De olyan is elképzelhető egy időre. Kitartás, a módszered alapján fogynod kell. Persze a test bonyolult működésű, extra esetekben megtörténhet, hogy valami bekavar, egyeseknél alvás, stressz, valami ártatlannak tűnő étel... De egy hétnél ilyenekre nem gondolok, főleg ekkora kalóriadeficittel. Egyszerűen folytasd tovább, szinte teljesen tuti, hogy majd megindul újra.

2015. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, az is lehet, hogy centiben azért fogysz... Van ilyen, főleg, hogy sportolsz, talán Nálad még megvan a pici kezdő izmosodás fogyás mellett, ami nem sok, de valamit jelenthet.
2015. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na ná, hogy izmosodás az van... Még csak 18 vagyok és fiú... Zsírosak a melleim még nagyon, de a fekvőtől már teljesen más a felépítése a mellemnek, kb. 2 hete vettem észre, hogy kezd rész lenni úgymond a melleim között, szóval látszik az a csont ami fölött megkezdődik a mellizom. Eddig csak ilyen zsírmellem volt..
2015. jún. 10. 15:13
 6/9 anonim ***** válasza:
18 éves fiúnk ennél jóval többet kellene enni, emiatt lassúlhat a fogyás, de én egy hét után még nem aggódnék ezen.
2015. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért mert a kalóriaszámolgatás nem jó fogyási módszer! Ennyi a képlet!
2015. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kalóriaszámolással nincs baj, macerás, de van, akinek szüksége van rá a deficithez, az pedig kell a fogyáshoz, nincs mese (akinek ez automatikus, az örüljön, sokunknak nem az). Hogy milyen étrendre, életmódra teszi rá az ember a kalóriaszámolást, az rajta múlik, rengeteg eset van. Ha jó az étrend, s a számolás segít a deficitben, akkor ez jó módszer. Rosszul is lehet csinálni a kalóriaszámolást, de ez más módszerekre is igaz.


Kérdező, akkor pedig mi a bajod? Fiatal fiú vagy, akinek tipikusan könnyebb fogyni és izmosodni is, megy a fogyás, mint a parancsolat, jönnek az izmok, ne akadj már fent azon, hogy pár napig nem csökkenést mutat a mérleg... Sokan cserélnének veled, remekül haladsz...

2015. jún. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Akkor így folytatom! :)
2015. jún. 10. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!