Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1100 Kcal egy nap egészség...

1100 Kcal egy nap egészség érdekében?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy kis segítség kellene. Fogynom kell, elsősorban egészségügyi, másodsorban esztétikai okok miatt, tehát nem divatfogyás... :( Az orvos inzulinrezisztenciára gyanakszik a korábbi leletek alapján(1 hét múlva vérvétel), így azt mondta, hogy jó lenne, ha napi 1100 Kcal-t vinnék csak be.


Paraméterek: 150 cm, 90 kg felett. Tudom, hogy sok, ezért járok orvoshoz. :(

Ülőmunkát végzek, sport elvétve konditerem, illetve otthoni varzesh, taposógép illetve súlyzó, szórványosan.


Reggeli Grahamm toast kenyér 4 db pulykamell sonkával, paradicsommal, 50 g diákcsemege (egész nap elmajszolva), 180 gramm zöldséges tészta durum tésztával (főzve mérve), illetve 1 alma eddig. Napi kalória eddig 790 Kcal. 3 napja csinálom, ma még tojást szeretnék enni, lehetőleg sárgája nélkül.


Általában eszek mindent, csak teljes kiőrlésű ételek, cukorpótlók, édesítők, barna rizs, kevés krumpli és tészta, sok párolt zöldség, hal és csirke, kevés sertéshús, több fehérje hónapok óta.


A kérdésem, hogy milyen étrendet javasoltok, miket érdemes fogyasztani? Nyilván, ha túllépem az 1100-t nem fogom felkötni magam, de jó lenne a közelében maradni. Remélem hamar beáll az inzulinszintem is.

Ja!!! Fontos információ! A D-vitamin hiányom van, tehát olyan is kell, amiben sok D - vitamin van. tudom, google a barátom, de jó lenne tapasztalat is.



2015. jún. 23. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha inzulinrezisztenciára gyanakodsz, ne egyél szénhidrátbombákat. Viszont egyél fehérjét, 4 pulykamellsonka és pár tojásfehérje szerinted elég? Nem az.

Ne szénhidráttal tömd magad, főleg ilyen kevés kalóriában.

Ha ez egyetlen kivételes nap, az OK, de máskor több fehérje kell.


A helyedben jóval 1100 kcal fölött ennék. Ritkán van dolgom orvosokkal, de akkor többnyire felülbírálom őket, igen helyesen. Meglepően rossz ötleteik tudnak lenni.


Fogynod kell jócskán, ez világos, de nem látom, hogy drasztikus, önsanyargató szinten kelljen csinálnod. Persze mások vagyunk, nem tudom, Neked mennyi étel kell, csak azt tudom, milyen kegyetlen falkaparó irritált éhsége tud lenni az embernek... Semmi baj egy lassabb fogyással, de a több mozgás is vonzóbb, mint az éhezés.



D-vitamin? Manapság elég az elővitaminja, nyár van, süt ránk a nap. Amúgy tojás, húsok ugranak be... De én nem foglalkozom vele, ilyenkor különösen nem.

2015. jún. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ami a D-vitaminból való hiányodat illeti, az napfénnyel képződik a bőrben. A helyedben elmennék mindennap legalább egy órát sétálni rövidujjú ruhában. A fogyáson is segít a séta, a vitaminhiányon is, és az elkerülhetetlenül lassuló anyagcserédet is felpörgeti egy kicsit. Nem szórványosan, hanem rendszeresen!


Ami az étrendedet illeti, szerintem nem rossz, de ha már ilyen kevés kalóriát eszem, biztos nem fogyasztanék 180 gramm tésztát benne. Helyette inkább valami hús, akár máj, esetleg salátával, brokkolival vagy pár szem krumplival, rizzsel. Ehetnél néha halat is, ha szereted, egészséges kaja és diétás. Lényeg, hogy minél több fehérjét igyekezz enni, hogy a lehető legkevesebb legyen az izomveszteséged.

2015. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

sziasztok! Köszönöm a gyors válaszokat! :)


Próbálok sorban menni.

A napfény. Egy irodában ülök, ahol még ablak sem nyitható, reggeltől estig megy a klíma, nem tudjuk kikapcsolni, központi :( Ezáltal hosszú nadrágban és van, hogy kardigánban ülünk egész nap, hazafelé is így vagyok, így nem sok napfény éri a bőröm :(

A hétköznapokban nem is nagyon van rövid ujjú ruhám, max halásznadrág és póló, mert nem szívesen mutogatom magam. Már a strandra sem megyek le 2 éve :(

A séta még megoldható :)

A halat nagyon szeretem, de sajnos az ára miatt általában havonta 1-2 alkalom. Inkább csirke párti vagyok, és a salátát is nagyon szeretem. Szénhidrát eddig erősen kb. 64 gramm, kalória 1250 Kcal. Nem tudom, mennyire pontosak a számítások, megint túl léptem a napi limitet :D Bár ez sem túl sok.


A D-vitamin hiánya konkrétan annyi, hogy a doki a normál mennyiség 4x mennyiségét szedeti velem....


A mai nap egész jó volt, csak sokszor voltam éhes, ez a gond. Hogy mennyi ételre lenne szükségem? Azon felül, hogy egészségügyi gond is van, szeretek enni, sosem volt titok, hogy édesszájú vagyok. Ha megkívánom, megeszem, még akkor is, ha nem vagyok éhes. Erről már leszoktam valamennyire, de nálam nem működik, hogy lemondok a cukorról, sütiről stb, mert annál jobban kívánom. Inkább helyettesítem olyan ételekkel, amik egészségesebbek. Pl. diabetikus süti, vagy 2-3 db diabetikus nápolyi, keksz, és ezzel le van tudva egy időre. Nehéz, de a baba a cél, úgyhogy köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a többi hozzászólást! :)

2015. jún. 23. 20:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Halásznadrág meg póló napfényes időben bőven elég ahhoz, hogy egy óra sétálgatással biztosítsa a napi D-vitamin szükségletedet. Azt hiszem, egy egészséges embernek rövidnadrág+póló kombinációban egy negyedóra, húsz perc elég. Persze lehet, hogy nálad a hiánybetegség miatt több kell, de mindenesetre sokat javítana a helyzeten.


Ami meg az éhséget illeti, bárki bármit mond, az az igazság, hogy az időnkénti éhségérzet fogyókúrában kb. elkerülhetetlen. Elvégre éhezik a szervezeted, fogy el a tested, ezt nem lehet úgy megcsinálni, hogy mindig jól vagy lakva. Arról a kellemes érzésről meg, hogy az ember jól megtömte a hasát, végképp le kell mondani.


Én különben sokszor eszem csirkemellet és mellé salátát, répát, ilyesmiket, amikor éhes vagyok, teljesen telerakom a gyomrom, már egy falatot sem tudnék lenyelni, de mégsem lakik jól vele az ember olyan módon, mint egy hatalmas tál sajtos tésztával.:)

2015. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 WhiteLabel ***** válasza:
orvosokra ne igen hallgass diétával kapcsolatban... borzalmas dolgokat tudnak beszélni, edzél többet, ne csak elvétve, kb kétóránként egyél egy keveset, szénhidrátot zárd ki amennyire lehet, edzés után bőven elég egy kis szénhidrát.
2015. jún. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!