Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Sültkrumpli kalória?

Sültkrumpli kalória?

Figyelt kérdés
2015. júl. 13. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
van neki igen
2015. júl. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi van benne? (pl. mennyi zsiradékot vesz fel sütéskor?)


Írj 100 grammra vonatkoztatott makrotápanyag tartalmat, abból ki tudjuk számolni Neked..

ch ~ 4 kcal/g

fehérje ~ 4 kcal/g

zsír ~ 9 kcal/g


Bár ha tudod a makró összetételt akkor te is kiszámolhatnád. Nem tudod, mi sem tudjuk, felejtős a kérdés. Körülbelülre megnézheted valami táblázatban, valami pontatlan értékkel ami más mint a tiéd.


De az anyagcseréd és a krumpli (keményítő) hatása a te saját anyagcserédre is kiszámolhatatlan, így az a vége, hogy semmit sem tudunk, bár te sem. Így a válasz jelentősége is kétséges, talán.

2015. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Sok ! Diéta alatt ne egyél sült krumplit !
2015. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig ha valaki biztonságos keményítőnek tekinti, akkor egy 50g keményítő még ketogén diétába is belefér, sima szálkásításba pedig 100g is.


Arról nem beszélve, hogy testépítők, sportolók SZÁLKÁSÍTÁS ALATT többet is szoktak enni, hogy ez jó vagy sem az egy dolog, de fogynak, izomzatuk szépen megmarad közben..


Másfelől én is azt mondanám, hogy luxus ócska (de finoooom) krumplit enni fogyás alatt, amikor hasznosabb növények is vannak, minek. Hát, mert finom.

2015. júl. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy mennyi zsírt/olajat szív magába sütéskor.

Szóval pontosan megmondani nem lehet, maximum az elkészítésével tudsz rajta javítani.

Én egy kis fűszerezett kókuszolajban szoktam megforgatni, úgy teszem rá sütőpapírra egy tepsiben be a sütőbe. Finom és nem szívja meg magát zsírral. Persze állagra nem sokban hasonlít rá, de valamit valamiért...

2015. júl. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fogyókúra alatt kerülni kell minden olajban sült ételt !
2015. júl. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: Nem. Millióféle fogyókúra van. Az olajban sütött étel pedig finom, én napi többször ilyesmit eszem. A fogyásomat nem befolyásolja, azt a kalóriamennyiség teszi.

A zsír épp hogy segít a fogyásban, persze mértékkel. Én is vigyázok, hogy ne közelítsem meg a 200 grammot, bár az is jó lenne, csak ahhoz többet kellene mozognom.

2015. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző voltam.

A teljes képhez hozzátartozik, hogy én évek óta nem eszem krumplit, bár egyik kedvencem volt és semmivel nem pótolható. Kilengő napokon előfordulhat egy picike, de már kezdek leszokni róla. De annak pirosra sütöttnek kell lennie :) Ha már luxus, legyen tökéletes. Héjában főtt krumpli, kókuszzsírban sütve. Szuper.


Ketogénbe nálam esélye nincs, hogy beleférjen, már 10g krumpli is áldozat, hisz elveszi a helyet a zöldségektől. A zöldségekre még az 50g se valami sok, de a tipikus ketogénező azért nem evez ilyen bizonytalanul magas szénhidrátos vizekre. Én mondjuk sokszor 40g körül ólálkodom, de fogyáshoz az nekem sok.

2015. júl. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem fogyozom:)
2015. júl. 13. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!