Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hamarosan elérem a kívánt...

Hamarosan elérem a kívánt alakot, utána hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Szépen, fokozatosan sikerült lefogynom 22 kilót (4 év alatt). Az utolsó 5 kilót az elmúlt két hónapban sikerült elérnem kalóriaszámlálással és azzal, hogy 100%-ban kiiktattam az étrendemből a cukrot és a lisztet (a teljes kiőrlésűt is!). Hamarosan elérem azt az alakot, amiről álmodtam, és ezt meg is szeretném tartani. Tudom, hogy nem térhetek vissza a korábbi étkezési szokásaimhoz, de pl. ha időnként megkívánom a csokit vagy a sütit, akkor milyen gyakran fér bele? Elsősorban tapasztalatok érdekelnének, hogy veletek hogy volt, vagy azóta sincs semmilyen "bűnözés"?

2015. júl. 13. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Kalória számolással érted el... akkor a válasz is ott van: ha olyasmit eszel, amiről úgy gondolod nem igazán kellene, akkor számolj, hogy aznap mennyit ehetsz még más egyéb kaját ahhoz, hogy a napi kalória-keretedet ne lépd túl a kis bűnöddel együtt sem!!!


Látni fogod, hogy azon a napon bizony-bizony sokkal éhesebben fekszel le, mint egyébként, és majd eldöntöd, hogy ezek után milyen gyakran fér ez nálad bele??

2015. júl. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még hátravannak az utolsó kilók, de eleve 4 év (nekem is kb. annyi lesz :D) fogyás közben is eszem sütit és csokit és sört és amit akarok. Sose foglalkoztam vele, max. lassabban fogyok, na és? S ha betermeltek egy este 2000 kcal zserbót, attól sem vettem észre semmit, de ilyen ritkán volt s másnap automatikusan kevés ételt kívántam, a testem pedig valószínűleg pazarlóbb üzemmódba került, úgyhogy nem híztam az ilyenektől sem :)

De normálisan nem szállok el ennyire, egyszerűen nem érzek rá semmiféle késztetést, sőt, a túl sok evés rossz érzést okoz, én pedig nem vagyok mazochista. Egy picike csoki a világon semmit nem tud bekavarni, mégis miért, a 3 gramm cukor miatt (étcsokit eszem és keveset, pontosabban ma már semennyit és korábban is inkább a saját cukortalanomat, de azért évi pár alkalommal még előfordult bolti)? :D Nem értem, miért ilyen rossz a vélemény a csokiról. Még ha a kenyérről lenne, teljes őrlésű vagy sem...

Milyen gyakran? Napi szintű sütivel is lehet fogyni (max. nem érdemes, bár ez ember- és sütifüggő), súlyt tartani főleg. Illetve akinél bekavar valamiért, az vegye észre és egye ritkán. De ami a legfontosabb, az a mennyiség. Illetve az összetétel. Az én sütijeim remek ételek, pont olyanok, mint a többi, amit eszem, csak valószínűleg van bennük egy pici cukoralkohol... Jobban esnek, mint a normál sütik. Úgyhogy akkor eszem őket, amikor akarom (bár ez ritkán van, megfelelő étrenden az ember egyszerűen nem akar folyton édességeket enni).

2015. júl. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#1: Elég sivár, bár sokan csinálják, ha az ember még súlytartáshoz is kalóriát számol... Nekem fogyáshoz is sok lett volna, csak a végén jött be, a szénhidrátlimitem miatt, azt nem tudom fejből megcsinálni, amíg nem szoktam meg, mi merre.

Normál ember pedig szerintem nem fekszik le éhesen. Max. többet evett, és? Majd kiegyensúlyozodnak a napok. Súlytartáskor még csak nem is kell folyamatos kalóriadeficitben lenni, pedig az is összefér a jóllakással. A csoki és a süti pedig elég laktató is tud lenni, de kis mennyiségben éve főleg nem kell éhezni utána.

2015. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mint említettem, 4 év alatt fogytam le ezt a súlyt, ebből következik, hogy nem koplaltam és nem éheztettem magam soha. Viszont az utolsó néhány kilóhoz szükségem volt (illetve még van) egy kis módosításra, hogy ne csak súlyt veszítsek, hanem formásodjak is.

Első válaszolónak: Nyilván nem akarok életem végéig kalóriát számolgatni, és fogyni sem, csak 1-2 kg ingadozás mellett tartani a súlyom. Tapasztalatokra voltam (vagyok kíváncsi).

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2015. júl. 13. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!