Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezzel nagyon elrontottam a...

Ezzel nagyon elrontottam a diétámat?

Figyelt kérdés
A kalóriabázis segítségével kezdtem a diétámat a napi keretem 526 de minden nap annyit mozgok hogy a keret legalább 1300 legyen ( szobabicikli 2-3 óra ) de 800 kalóriánál nem szoktam többet enni és jól is bírom egészséges dolgokat eszek és a fogyás is jól meg viszont azt tudom hogy az anyagcserém nagyon belassúlt mert már 2 hónapja csinálom 54,4 kiló voltam tegnap a mérésnél ma pedig 56,5 pedig kicsivel léptem csak túl a keretet ( 1450 körül ) ez azt jelenti hogy ennyire keveset kell ennem hogyha súlyt tartani vagy fogyni szeretnék ? 19/L 168cm

2015. júl. 15. 23:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"800 kalóriánál nem szoktam többet enni"


Ja, nagyon elrontottad. Minden diétás oldalon - a legsötétebbeket kivéve - ott van, hogy nem szabad koplalni, a kalóriabázison külön figyelmeztetés van, hogy ha ilyen alacsonyra állítod a keretet, annak csak kellemetlen hatásai lehetnek. Valószínűleg nagyon lelassult az anyagcseréd.


Ettől függetlenül ezt a súlygyarapodást most nem ez okozza, 1450 kalória fogyasztásával nem lehet egy nap alatt 2,1 kilót hízni. 2 hónap alatt kitapasztalhattad volna már, hogy a napok közti súlyingadozások a salakanyagtól meg a só- és vízfogyasztástól függnek elsősorban.

2015. júl. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Krisz85 ***** válasza:

így van, jól mondja az előttem író,


most gondolj bele, ha én megmondanám Neked, hogy az alapanyagcseréd / az a kalóriaérték amit a tested pusztán a működéshez használ fel, hogy fenntartsa magát/, pl 1850 kcal, Te pedig beviszel 800 at és még rá is edzel nem keveset, akkor hogy fog reagálni rá?


- legyengülsz

-enervált leszel, az edzés nem megy majd és demotivált leszel a tréningre

- anyagcseréd belassul és a tested minden tartalékolni akar majd, hibáa a kalória megszorítás, amit beviszel is inkább raktározza a tested

- milliószor könnyebben betegszel meg

- lassabban regenerálódsz


Még sorolhatnám, a lényeg, hogy nagyon sokan pont ott hibáznak ,hogy a kalóriabevitel drasztikus csökkentéséel várják az eredményt, sajnos ez nem így működik.


A tápanyagot és energiát meg kell adni a testnek ,hogy bírd az edzést, aminek következtében majd fogyni fogsz. Ha jól csinálod zsírból és nem izomból.

2015. júl. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy lehet ilyet elkövetni saját magad ellen!

Egyrészről rohadt keveset eszel, 800 kcal az bőven nem elég!

Másrészről szerinted 1,1 kg-ot lehet hízni egy nap alatt??????

Ráadásul a kalóriabázis direkt írja több helyen is, hogy nem szabad nagyon alacsonyra állítani a keretet, mert úgy pont az ellenkező hatást érheted el vele!

2015. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!