Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért van az hogy 1500 kcal...

Miért van az hogy 1500 kcal körül eszem sok fehérjével és mégis éhes maradok?

Figyelt kérdés

2015. júl. 25. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
1500 kalória nem túl sok, nyilván ezért vagy éhes
2015. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De a súlyomhoz képest még sok is.

Én 160 cm és 64 kg vagyok.

2015. júl. 25. 13:32
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Az éhségérzés jelentős részben lelki eredetű és nincs összefüggésben a táplálék- vagy kalória bevitel-hiánnyal, sőt talán még a vércukor érték sem túl alacsony. Ha az ember nincs szellemileg sem leterhelve, azaz a figyelme is csak jórészt saját magára irányul, akkor könnyebben és hamarabb veszi észre a saját testi jelzéseit ill. gondolatai az evés okozta jóérzés irányába terelődnek, erre a jó érzésre vágyik, holott ez még nem éhségérzet. Ezért kell lefoglalnia magát az embernek valamivel, hogy a gondolatai ne az evés irányába kalandozzanak el. Aztán ott van az emésztőrendszer folyamatos, ritmusos működése, hiszen a perisztaltika, a gyomortól kezdve, nem áll le soha. Ha üres a gyomor, akkor fellépnek az éhségkontrakciók, erős gyomor és bél-) korgással kísérve. Ezért ajánlják a kis adagokban, de a nap során többszöri étkezést. Persze ennek betartásához segít egy jó széles deréköv, amit szorosra lehet húzni és akkor hamar kialakul a teltségérzet, azaz az ember hamarább érzi magát jóllakottnak. Meg aztán az is jó taktika, ha éhségérzetkor az ember iszik 2 dl vizet vagy más kalóriamentes folyadékot, esetleg húslevest.
2015. júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Egyél egy zöldalmát. Vagy egy pirítós kenyeret egy kis lekvárral. Szerintem az utóbbi segíteni fog, és nem kell miatta rosszul érezned magad egy szemernyit sem.
2015. júl. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1500 kcal szerintem is könnyen lehet kevés. Én 163 centi és 62kg vagyok, szénhidrátos napok után több s nekem ez iszonyú pici, egy igencsak étvágy- és éhségcsökkentő étrend mellett néha 1-1 ilyen nap sikerül, máskor nem (az ok nem mindig az éhség, de gyakran van olyan is). 1500 kcal olykor ebédre sem elég (többnyire igen, NAGYON laktató ételeket eszem, több év alatt rájöttem, nekem mi az).

Sok (mondjuk napi 100g fölött) szénhidráttal 2000-rel is éheznék. Fehérjére alapozni nem próbáltam, olyan alacsony kalóriakeretem sosem volt, hogy az legyen a fő makrotápanyag. Ha szinte csak zsírt eszem, akkor elég lehet 1000 kcal is, de nem akarok izmot bontani.

Ha reggeliznék, jóval több kalória kéne.


Sok múlik az étrenden és az időzítésen, az étkezések méretén s persze hogy konkrétan mit eszik az ember s mindez erősen emberfüggő is.


Nem tudom, mennyit mozogsz, nekem sokkal nagyobb szintű a jóllakásom, ha eleget ehetek, de mellé mozgok s a kalóriadeficitem nem kisebb.

2015. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Krisz85 ***** válasza:

két okból


- vagy gyorsul az anyagcseréd és ezért vagy két étkezés között állandóan éhes


- vagy pont ellenkezőleg, a mozgáshoz képest nem elengedő a kalóriabeviteled


Azt tudnod kell, hogy a gyorsuló anyagcsere egyik tünete pont az, hogy éhes vagy két étkezés között, persze ez csak akkor igaz, ha normál letisztult kaját eszel, tehát nem azért vagy éhes, mert leesett a vércukorszinted ,pl egy Big Mac menü után, ez azért különbség!


Általában a lassult anyagcsere és test tartalékoló üzemmódjának legfőbb "tünete" pont az, hogy köszönöm, nem vagyok éhes.

2015. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1.nem egyenletes a ch elosztás e miatt nem tud stabil maradni az inzulin szint.

2.túl alacsonyan van a zsírbevitel.

3.nem fokozatos volt a ch csökkentés.

2015. júl. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!