Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az miért van ha lisztes...

Az miért van ha lisztes dolgokból ha sokat eszek egy nap akkor másnapra és harmadnapra 1 kilóval nehezebb vagyok, béltartalom, vízvisszatartás a szénhidrát miatt vagy hízás?

Figyelt kérdés

Ha alig eszem lisztes dolgokat pl reggelire fél szelet kenyér maximum akkor napról napra szépen csökken a súlyom 20-30 dkg-al.

És hiába vagyok kalóriakereten belül mégis 1 kilóval növekedett a súlyom mikor liszteset ettem.

Ez csak béltartalom vagy vízvisszatartás vagy hízás?

Amúgy tegnap már alig ettem liszteset és 20 dkg-al kevesebbet mértem .

De akkor azt jelenti hogy 1 nap kalória kereten belüli liszt zabálás csak 4-5 nap alatt áll vissza a kiindulási súlyra?



2015. aug. 11. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Amúgy mennyi cukrot, szénhidrátot eszel? Ha keveset, akkor az izmaid glikogénraktárának feltöltődésére tippelnék. Semmiképp sem valódi hízás, mert az nem következik be ilyen gyorsan.
2015. aug. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

20 dkg, 1 kg, ez semmi, nem hízás. Simán változik ennyit a súlyod egy nap alatt, ahogy eszel, iszol, wc-re mész.

Na meg ha hízás lenne, akkor már elhíztál volna, ha minden nap plusz 1 kg hozzájönne a súlyodhoz :)

2015. aug. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ételnek is van súlya amit megeszel, (napi 1kg-1,5) ezért reggel WC után mérd magad. Fehér liszt azért nem hírdetik egészségesnek mivel magas a glikémiás indexe, ha eszel belőle újra éhes leszel, aztán megint eszel, és kalória többlet miatt, elhízol. Meg például a kenyér tele van adalékanyaggal. Egyébként leírnád egy napi étkezésed?
2015. aug. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tuti nem hízol egy kilót egy nap alatt kalóriakereten belül (ahhoz 7000 plusz kcal kéne). A testsúly ingadozik, de leginkább a vízvisszatartásra tippelek.

Nekem szénhidrátos és kalóriapluszos evéskor felmegy 2 kiló, majd utána 2 nap alatt visszaáll az eredeti súlyom (spontán nem szokott vibrálni, elég stabil, de a víznek súlya van és a több salakanyag is megjelenik). De én alapból igen szénhidrátszegényen eszem :)

Lisztet nem szoktam enni, de nekem ebből a szempontból mindegy, a sok szénhidrát okozza a hirtelen súlynövekedést, elég logikus módon.

2015. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lényeget már leírták a többiek, de nem tudom megállni szó nélkül. Bocs, ha kicsit "durvább" stílusban írom, de fel akarlak rázni :-)

Ember, 35 fok van napok óta, Te meg 20-30 dkg-okat számolgatsz? IGYÁL, IGYÁL ÉS IGYÁL!!! Nehogy kiszáradj 10-20 dkg miatt!!!

Tegnap reggel megmértem magam, elmentem dolgozni, délután hazajöttem, megnéztem, HÁT NEM 1 KG_val több voltam? :D Pedig SEMMIT nem ettem! Viszont megittam 2 és fél liter vizet... Arról nem beszélve, hogy ha sok folyadékot fogyasztasz - persze nem cukros üdítők - az is elősegíti a fogyást.

2015. aug. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!