Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem értem miért csak sporttal...

Nem értem miért csak sporttal lehet egyáltalán fogyni ha az étkezésen múlik 70%-ban a fogyásod?

Figyelt kérdés
Sport csak 30 %.

2015. aug. 23. 06:47
 1/9 anonim válasza:
100%
Igaz hogy 70% ban az étkezésen múlik a fogyás de azért kell a sport mert minél több izom van rajtad annál gyorsabban égeted a zsírt.. Mellesleg ha nem sportolsz fogyás közben nem leszel feszes és mint tudjuk az izom adja az alakot
2015. aug. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindemellett amit az első válaszoló írt, a sporttal lefoglalod magad, addig is nem eszel (olyanok esetében, aki csak unalomból eszik folyton-pl. Én is), közben égeted a kalóriákat. Ja, és nekem sportolás után kifejezetten nincs étvágyam. Elég sokoldalú a kihatása :)
2015. aug. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert megfelelő sebességű fogyáshoz az "anyagcsere felgyorsítására" van szükség. A zsírraktárakból ugyanis nagyon lassan tűnik el a zsír, ahhoz a keringést fokozni kell. Általában elégetni a felesleges zsírt csak a több oxigén bejuttatásával és a zsírraktárak fokozott vérellátásával lehetséges. Ennek pedig egyetlen módja a vérkeringés fokozása sportolás, mozgás útján. Ha az ember mozgásnál izzadni kezd, az már azt jelzi, hogy fokozódott az égetés és a felesleges hőt így próbálja leadni a szervezet.
2015. aug. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valóban igaz hogy nagyrészt az étkezésen múlik a dolog, de vannak olyan helyzetek akik igen szegény mozgás életmódot élnek azoknál már a sportolás is nagyon sokat számít fogyásnál. Persze az étkezésre is oda kell figyelni, leginkább egészséges ételeket kell kajálni, kevesebb cukrosat, zsírosat, fehér lisztes kajákat. Persze rengeteg helyen vannak ilyen 90 napos diéták meg a sok magazinban lévő diétás dolgok amiknek 98% nagy baromság!


Személyes tapasztalatom szerint leginkább a sport az ami sokat segít főleg a nagyon túlsúlyos embereknél amilyen én is voltam. Most sem vagyok egy nádszál vékony ember így másfél év alatt amióta lefogytam vagy 30 kilót, de szemmel láthatóan elképesztően sokat változtam, a rég látott ismerőseim is már alig ismernek meg, akik láttak engem nap mint nap amikor folyamatosan fogytam ők is észrevették hogy változtam. Én javarészt csak mozogtam de elég sokat jobbára kardio edzéseket végeztem és saját testsúlyos erősítést. Egy lány ismerősöm is hasonló módszerrel fogyott le 15 kilót. Nálunk leginkább a mozgás számított sokat, de az étkezésünkön is múlott a dolog mert én elhagytam a nassolást és vacsoránál is jól meggondoltam hogy miből mennyit és mit eszek. Reggelire, meg ebédre különösen nem figyeltem oda, csak arra hogy a édes cukrozott péksütiket minimalizáljam és több zöldséget, gyümölcsöt fogyasszak, és minél kevesebb szénhidrátot. De semmit nem hagytam el teljesen. Az édességeket is minimalizáltam heti 2 kocka csokit ettem egy táblából régen pedig egy nap alatt bevágtam egy tábla csokit. De azt se mindennap. Igazából étkezésen is az múlik hogy oda kell figyelni, de a sok csoda diétának nevezett baromságokat sem kell mindig elhinni. egy ismerősöm csinálta már a 90 napos diétát kő keményen betartotta, de ugyan akkor 1 hónap után igen csak 10 kilót dobott le amit nem is nevezek egészségesnek meg rengeteg tápanyag hiánya lett ami miatt nagyon sokkal gyengébb lett és fáradékonyabb is volt főleg hogy mellette fizikai munkát végzett.

2015. aug. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak sporttal lehet.

Én 47 kilóra fogytam mindenféle sport nélkül.

2015. aug. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

#5!

És feszes lettél? :)

2015. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, bár én attól még, hogy nem álltam neki kampányszerűen sportolni, alapvetően sokat mozgok. Főleg, rengeteget sétálok/gyalogolok. Nyáron sokszor napi 3-4 órát, mikor pedig nyaralok, akkor van, hogy 10-11 órát is egy nap. (Aktív városnézések.)

Szóval mozgás van, csak nem "sport" (tehát nem járok konditerembe, nem kocogok, stb.) Én még ducin is feszes voltam igazából.

2015. aug. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pusztán logika:


A 100% nem egyenlő a 70%-kal, de a 99%-kal sem.

2015. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Krisz85 ***** válasza:

próbálok egyszerűen válaszolni:


a táplálkozás támogatja a mozgást, és nem fordítva, ennyi.



most tudományosan hadd ne vezessem le, mi biztosítja az energiát a testednek az hogy felüléseket csinálsz, vagy az, hogy kajálsz? csak hogy egyszerű maradjak.

2015. aug. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!