Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Segítség milyen életmódot...

Segítség milyen életmódot írjak a kalóriabázisba ha itthon vagyok gyesen és házi munkát végzek általában?

Figyelt kérdés

Ülő életmód.

Általános aktivitású életmód.

Könnyű fizikai munka.

Mosogatás, teregetés, főzés, porszívózás, sepregetés,minden napos pakolászás,felmosás stb.

Ülő életmódnak számít, ezek nem meg erőltető feladatok.



2015. szept. 7. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem általános aktivitás - mivel azért a háztartásban elég sok minden van, amit nem ülve végzel.
2015. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Ülő életmód. Általános aktivitás az lenne, ha rendszeresen mászkálnál ide-oda.


A házimunka nem éget sokkal több energiát, mintha intenzíven bámulnád a falat.

2015. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez ülő életmódnak számít.
2015. szept. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

16:47-es: "A házimunka nem éget sokkal több energiát, mintha intenzíven bámulnád a falat."


Gondolom, még életedben nem végeztél házinumkát, különben nem írnál ilyen hülyeséget!!!!

2015. szept. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es válaszoló, bizony a házimunka nem éget sok kalóriát és mégis iszonyúan fárasztó !
2015. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A házimunka óránként 200-250 kcalt használ el, ami azért csak számít.


Az ülömunka ÜLVE végzett, amit a házimunkára nem lehet elmondani. A kérdezö NEM ÜL egész nap, hanem nagyrészt a lakásban ide-oda mászkál, és közben mos-föz-takarít, ez az általános aktiviású életmódnak felel meg.

2015. szept. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenütt azt olvastam, hogy az efféle oldalak (hazaiak és külföldiek egyaránt) túlbecsülik az alap aktivitás kalóriaégetését s a plusz aktivitást is. Ez amúgy mindegy, az ember majd észreveszi, mennyivel tart súlyt, a kalóriaigényt úgysem lehet kiszámítani, max. kitapasztalni, persze valamelyest úgyis változik.


Nem kifejezett edzés mellett sokan ülőmunkának vesznek mindent, csak mert pár órát gyalogol vagy barkácsol és házimunkát végez, nem veszik többnek. Maximum jó irányban tévednek, bizonyára ez is mögötte van, ahogy a testépítőknél a fehérje erősen felfelé kerekítése esetében.

Szerintem határeset. Ha szokásos házimunka, amit az ember simán elvégez a normál munkája mellett, akkor ülőnek venném (ahogy az ülőmunkájú ember életében is bőven lehet házimunka és gyaloglás), de ha valóban sok időt tölt vele az ember s vannak keményebbek is, nekem a ház körüli munkák néha messze túlmennek a könnyű fizikai munka fogalmán (viszont ezek nem mindennaposak), a normál házimunka a könnyű fizikai, ha fárasztó, ha nem...

Úgyhogy én kb. a kettő közé teszem a dolgot, de mivel a kalóriabázis túlbecsül, ülőt írnék.

2015. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
4-es és többiek, egyáltalán nem lehet egyenlőségjelet tenni a fárasztó és a kalóriaégető közé. A házimunka kevesebb energiát éget, mint a legkényelmesebb sétálás. Persze azt hisztek, amit akartok, sok vágósúlyba jutott háziasszony képzeli azt, hogy a porszívózás felér egy óra kemény edzéssel. Aztán hogy mégis miért akkora a segge, mint egy aerobicos csaj teljes egészében, az persze már nem fér a fejébe.
2015. szept. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!