Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha fogyni szeretnék akkor...

Ha fogyni szeretnék akkor apránként csökkentsem a kalória mennyiséget és ne hirtelen az egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

Pl ha én eddig 1800-2700 kcal-t ettem akkor mostantól mennyit egyek?

Hatalmas adagokat tudok enni.



2015. szept. 10. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
igen + sport
2015. szept. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ahogy megy, sikerül, jólesik... Van, aki hirtelen csökkenti, van, aki fokozatosan. Az én kalóriabevitelem (hacsak nem eszem pusztán élvezetből, nem éhesen) az éhségemet követi, s az két nap között is tud 1400 kcalt ugrálni (bár ez nem gyakori), főleg, ha más az összetétel. Gondolom, nem vagyok egyedül ezzel.


A hatalmas adagok rendben vannak, de ha nem mozogsz sokat, akkor kevésszer kell enned. Ezt is meg tudom érteni, 1000 kcal nekem ritkán elég, ha megéhezem, semmi értelme kevesebbet ennem, csak éhesebb leszek tőle.

Teljesen egyedi, mikor, mennyit jó enned, nyilván ne kényszeríts magadra egy mások által jónak tartott mintát, ami mellett végigéhezed a napot.

2015. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És mi legyen az esti vacsorákkal?

Én gyakran járok úgy hogy reggel éhes vagyok ébredéskor mint a farkas de közben érzem azt is hogy még van a gyomromban, tehát nem emésztettem meg este , éjjel az enni valót.

Én utoljára este 7 óra fél 8 fele szoktam enni és olyan 9- fél 10 -ig vagyok fent.

Lehet hogy 6-kor kéne utoljára étkezni?

2015. szept. 10. 11:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Az este nem evés az egy baromság. Az számít, összesen mennyit eszel egy nap.


És felesleges extrázni, nyugodtan csökkentheted egyik napról a másikra is a megevett mennyiséget, annyi csak, hogy egy-két napig sokat leszel éhes, amíg a gyomrod össze nem szűkül, és hozzá nem szokik a kisebb adagokhoz.

2015. szept. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyomorszűkülésben biztos van valami, ha annyit beszélnek róla, részemről misztikum, nekem majdnem teljesen mindegy, 3 kilót vagy 20 dekát eszem, a kalória s kicsit az összetétel számít a jóllakásban.


Ami a vacsorát illeti, ki kell tapasztalnod, hogyan működik ez jól Nálad. Én bajban lennék, ha reggel és este is ennék, de nem működünk egyformán. Szerintem próbálkozz különféle időzítésekkel, persze úgy, hogy ne legyen különösebb kényszer. Lehet, hogy előnyös lenne átszoknod egy valamivel későbbi első étkezésre vagy egy szolidabb reggeli is OK lehet, nem tudhatom. Ebben annyira különböznek az emberek. Van, aki nehézségekkel szokik át a kései első étkezésre, de utána szereti. Én mindig úgy csináltam, ahogy jólesett, kitapasztalva, hogy én csak hatalmas adagokban tudok enni, viszont az első étkezésem nagyon későre is tehető. A vacsorám akkor jó, ha a nagy ebédem után pár órával van (hogy még ne igazán legyek éhes) s ilyenkor persze apróbb. Ez egy újabb alapos jóllakást okoz, ami kitart lefekvésig (max. 8-10 óra), sőt másnap délutánig, mindezt kalóriadeficitben.

De hogy Nálad így működik-e ez, arról fogalmam sincs.

2015. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisz85 ***** válasza:

ez kb olyan kérdés, hogy milyen idő lesz 20 év múlva? na megmondja valaki pontosan?


kéne pár paraméter, testsúly, magasság, kor, napi edzésmenyiség, edzésmúlt stb


ha nem mozogsz és csak diétával akarsz testsúlyt csökkenteni akkor két dologot el kell majd fogadnod:


ha precíz is a diétád:


- sokkal tovább fog tartani mint mozgás nélkül,

- kevésbé lesz tartós, mint mozgással

- az eredmény közel sem lesz olyan, mintha sportoltál volna és a diéta feladásának az esélye is sokkal nagyobb


jah ez három volt bocs :d


viszont itt tegyünk különbséget a látszatfogyás /koplalással és "diétával" mozgás nélkül kiéhezem a háj alól az izmomat és kevesebbet mutat a mérleg/ és a valódi fogyás /sport, diéta, felpörgetett anyagcsere, alacsony testzsír%/ között

2015. szept. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!