Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudnám csökkenteni a...

Hogyan tudnám csökkenteni a szénhidrátot, és növelni a fehérjebevitelt egy nap?

Figyelt kérdés

Olyan kevés fehérjét eszem, a szénhidrátot meg mindig túlugrom. A túrót nem szeretem, a tojás már unalmas, csirkemellet pedig nem eszünk minden nap.


Egyéb tippek?

És pontosan hogyan tudom kiszámolni, hogy ezekből a makrotápanyagokból pontosan hány grammra van szükségem 1 nap?


Köszönöm :)

19L


2015. szept. 29. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Neten keress kalóriatáblázatot és az alapján állítsd össze az étrendedet! :)


Egyébként egészségesen 1000-1200 kalória a jó.

2015. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én nem a kalóriára vagyok kíváncsi, hanem a makrotápanyagokra. :)
2015. szept. 29. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha felmégy a KalóriaBázis.hu-ra és ott beírkálod sorban a korod-nemed-napi mozgásodat-stb.-stb. a progi kiszámolja, hogy:

- súlytartáshoz-fogyóhoz-hízáshoz mennyi a napi kcal-szükségleted, és akkor ott már írja, hogy az a mennyiség mennyi ch-fehérje-zsír gr/nap értékkel párosul.

- [link] ez egy jó támpont,

- de ha a KalóriaBázis.hu-n naponta felvezeted, hogy mikor-miből-mennyit ettél, és hogyan teljesítetted a napi tervet ott már rögtön látod is

2015. szept. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kalóriabázisnem jó támpont, koplalásnál simán közöl minimális alatti fehérjebevitelt.

A test igényeit grammokkal lehet kifejezni, nem százalékokkal. Ezért használom a kalóriabázison a grammos megadást, no meg mert így tudok 130 grammos zsírkeretet beállítani (amit amúgy nem nézek, teljesen mindegy, túllépem-e).


Mennyi most a beviteled, kérdező? A szénhidrátcsökkentés egyszerű, ne egyél szénhidrátdús dolgokat. Viszont kalóriára szükséged van, ezért eszik az ember viszonylag sok zsírt erősen szénhidrátszegény étrendben.

A fehérje nem jó erre a célra, mert abból túl sokat bevinni drága, macerás, értelmetlen s egy szint után egészségtelen. Ha eddig rendben volt a fehérjebeviteled, nem kell tovább emelned. Ha még nem nagyon magas, akkor megteheted, de ha nagyon kevés a szénhidrát, akkor ellenjavallt a magas fehérjebevitel, kár lenne kihagyni a ketózis előnyeit. De valószínűleg nem ilyen alacsony szintről beszélünk, bár nem tudom, kevés az infó.


Minimális makrotápanyagigény?

Szénhidrátból nulla, mivel nem esszenciális, de több okból is érdemes bevinni valamennyit, főleg, hogy úgysem lehet elkerülni ezt, ha kicsit is normálisan eszel (lenyomni egy pofa zsírt kicsit sem normális, másban pedig szokott lenni szénhidrát). Plusz a legtöbben ragaszkodunk a zöldségekhez, s van, aki nem érzi jól magát minimális szénhidráttal (bár bizonyára a legtöbb test meg tudja szokni). De rengeteg nem kell belőle, főleg egyeseknek nem. Én sokkal jobban érzem magam kevéssel s nagyobbacska felesleggel sem tudtam fogyni, amíg magasan volt (a zöldségekből jött a zöme, de én sok zöldséget szeretek enni).


Zsír: úgy tudom, 30-40g a minimum, maximum érték igazából nincs, persze a kalóriaigény és az ember zsírtűrése miatt igen. De alapvetően semmi gondot nem okoz, ha a kalóriabevitel zöme ebből jön, sőt, megvannak az előnyei.


Fehérje: itt a legkisebb a mozgástér. Megoszlanak a vélemények a szükséges mennyiségről, vannak extrém kicsi és extrém nagy értéket propagálók, de a 0,8-3 g/nettó ttkg a leggyakoribb. Sokan akár izmot is növelnek 1-gyel (míg másnak jóval több kell), 1-2 között nagyon rendben van az érték, 2 fölé menni már kicsit paranoid testépítő vagy fogyózó dolog (főleg, ha bruttó testsúlyt vesznek és a növényi fehérjét nem számolják), de inkább értelmetlennek szokás tartani ezt, mint veszélyesnek. Én magam az 1,6-os szorzót szeretem, igaz, nálam ennek nagy része növényből jön, főleg most (ezt nem szeretem, sokkal biztonságosabb valami komplett és roppant tápanyagdús fehérjeforrást használni, nálam ez az ízes házi tojás). Ember-, étrend- és célfüggő, mi a megfelelő. Ha valaki izmos és normál szálkásító étrenden van, az könnyebben veszt izmot, mint egy gyenge izomzatú, kalóriaegyensúlyban levő ketogénező...

2015. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fehérjetippet nem adtam, de lehet, hogy nem lesz benne köszönet, amennyiben nem akarsz zsírosan enni, de akkor miért is akarod levinni a szénhidrátot?

Érlelt sajt, különféle húsok (nemcsak csirkemell létezik. a zsíros húsokkal pedig a fehérjét is tudod növelni s a zsír- és kalóriabevitel is könnyen megugrik, ami a kieső szénhidrát miatt jó. ugyanez vonatkozik a sajtra is).

2015. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért akarom csökkenteni a szénhidrátot, mert általában az nagyon magas egy nap, de a körülményeim nem nagyon engedik, hogy más kajákra álljak át :( Így ezekből próbálom kihozni a legjobbat.

A fehérje 50

A szénhidrát 150

A zsír 45

Ilyen ha ezeket betartom, tudok mellette fogyni (1300 kcal, az én szinten tartásomhoz 1800 kellene), mégpedig úgy, hogy ne legyen löttyedt a testem, hanem azért egy kicsi izom is kerüljön rám? Vagy ehhez a kívánsághoz túl orssz ez az étrend összetétel?

2015. szept. 29. 14:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha unalmas a tojás, ha nem, egyél azt. A fogyókúra nem arról szól, hogy kellemes kajákat tolunk az arcunkba. Ha úgy lenne, én pl. elélnék tortán bármikor. A sportolóknak sem csak a sok sporttól van olyan testük, hanem attól is, hogy szinte soha nem eszik azt, ami jólesik.


Ha több fehérjét akarsz enni, vagy húst eszel vagy tojást vagy tejterméket, esetleg szóját, más lehetőség csak a fehérjepor marad.

2015. szept. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Az én étkezésem bizony arról szól, hogy olyan jókat eszem, amilyeneket csak tudok. Egy hedonistánál ez szerintem alap is, hiába is küzdenék ellene. Szerencsém is van persze, mert szeretem a szerintem egészséges, jó ételeket.

Nekem is van olyan korszakom, amikor az evés mindössze szükséges dolog, de olyat nem tudnék enni, amit unok (pl. hús, ízetlen tojás). Szerencsére nem is kell, annyi lehetőség van. Jó mindenevőnek lenni, max. egy kis leleményesség és odafigyelés kell, de inkább, mint olyan étkezést tartani néha, ami nem esik jól.


Kérdező, azt az 50 gramm fehérjét még igencsak érdemes emelni... Messze a legegyszerűbb állati fehérjeforrással, bár növényekkel is megoldható, ha semmiképp nem megy az előző. Amúgy a tojás megunása nekem elég fura, főleg, hogy szinte bármit lehet belőle csinálni, s nem mindnek lesz tojásíze. Nálam a kenyér, süti, jégkrém, kávéba kerülő tejféle, csokikrém, házi műsajt avagy zöldségkrém és szinte minden zöldségétel tojást igényel. De a tojás annyira hasznos és alacsony fehérjebevitelnél annyira jól jön pár plusz tojás, hogy igazán extra esetnek kell lennie, hogy akár 3 tükörtojás félperces lenyomása szenvedésnek minősüljön... (lágytojásként sokkal kevesebb idő is elég, de a tükörtojás is jól áll, természetesen ezekben az esetekben a leghangsúlyosabb a tojásíz. míg pl egy brownie inkább csak az állagával utal arra, hogy valószínűleg van benne).


A tojásfehérje íze különösen kevéssé tolakodó, azt szerintem roppant könnyű elnyomni... S elég jó alapanyag, felverve térfogatos, könnyed, nagyon sokoldalúan használható...

2015. szept. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!