Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi idő alatt lassúl le az...

Mennyi idő alatt lassúl le az anyagcsere?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy hosszú távon nem ajánlott 1000 kalória alatt enni de pl ha hétvégén nagyon bezabálok ( 4-5 ezer kalória ) akkor nagy baj ha utána 2-3 napig csak párszáz kalóriát eszem ? Amúgy sem bírok ilyenkor többet utána pedig visszatérnék 1500 körülre
2015. okt. 5. 19:09
 1/4 Krisz85 ***** válasza:

rosszul hiszed ha a hétvégi zabát másnap szinte null kalóriával "megtámogatod", még adsz a sz..nak egy pofont,


az anyagcsere pár óra alatt kis képes lelassulni, de nagyon sok tényező befolyásolja ezt.

2015. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ahhoz azért több kell,hogylelassuljon az anyagcsere, aki pár napig böjtöl, annak se esik le hirtelen, de el tudom képzelni, hogy ez emberfüggő is.

Az OK, hogy másnap keveset eszel, de napokig párszáz kcal extrém, s nem tartom egészségesnek, hogy 4-5 ezer, majd párszáz kcal a beviteled. A tested igényei nem változnak így, miért tömöd meg, majd koplaltatod, ez bizonyára sokk neki. Én se csinálom ezt, pedig én fogynék tőle, az enyém bőségben pazarol, ínségben pedig sokáig tart, míg leesik neki a dolog... De nem mindenki működik így s tényleg jobb a kiegyensúlyozott, rendszeresen megfelelő táplálkozás, szerény véleményem szerint. Sokmindent ki lehet bírni, ha a vadonban lennénk, azt mondanám, örvendetes, hogy hétvégére sok jut, de ha választhatsz...


A bezabálás okát kéne megtalálni, mert az nem normális s az okozza a későbbi koplalást (4000 kcal nem mindenkinek olyan sok, de ha napokig nem bírsz rendesen enni, akkor túletted magad).

2015. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szervezetedből az a 4-5ezer kcal ott lesz tartalékban a szervezetednek amikor majd koplalsz, így egy dekát sem fogsz fogyni, akkor sem, ha egész nap nem eszel semmit.
2015. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyébként nem így szeretnék fogyni csak pl ha karácsonykor vagy szülinapokon bezabálnék :D
2015. okt. 6. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!