Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezeket bele kell számolni a...

Ezeket bele kell számolni a napi kalóriakeretbe? Vagy elhanyagolhatóak?

Figyelt kérdés

Ezek közül miket kell számolni? (kalóriabázis)

-eritrit

-facsart citromlé

-tea (filteres)

-fűszerek

-kávé (fekete)


2015. nov. 3. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:

HA van megadva kalóriaérték hozzá, akkor bele kell számolni, mégha nem is sok.


Ugyanis legtöbbször az ilyen "elhanyagolható" valamik okozzák az elhizást, ugyanis a sok pici "nem-számít" dolgok összegzödnek és a végén már nem is olyan kevés.

2015. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én szeretek minden valamirevaló kalóriát számolni, az utolsó uborkáig.

A fentieket elhanyagolom, mivel napi 5 kcalt ha összehoznék belőlük, ami teljesen mindegy, a gondos grammos mérésnek is nagyobb a hibája, mert az ételből 12 kcal ott marad az edénybe ragadva és elmossuk meg ilyenek... :D A gyümölcs érettsége is szór...


A mai teámnak még van is kalóriatartalma, mert mazsolás, de senki a világon meg nem mondja, mennyi. A mazsola édes és nem eszem meg, ami belekerül a levébe, az így járás, s eléggé elhanyagolható. Pedig én a szénhidrát miatt számolok elsősorban, de így is az :) Ha belevenném a 4 szem mazsolát, az is az lenne... Tökmindegy, 47 vagy 48g szénhidrátot eszem meg, mindkettő kb. ugyanúgy sok :D

2015. nov. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1 evőkanál facsart citromlében van kb. 5 kalória, tehát ha ennél többet nem teszel a teádba, akkor szerintem nem kell számolni.


A fűszereket, teafiltert megint csak nem kell.


Az eritrit is valami 0,2 kalória grammonként, tehát ha a teádba teszel pár grammot, megint csak nem kell rágörcsölni. Ha már többet használsz valamibe belőle, akkor érdemes azért kiszámolni fejben, hogy ez mennyit ad hozzá a napi beviteledhez.


A kávét számold.

2015. nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én ezek miatt még hozzáadok +50-et (ami valószínűleg erős túlbecslés, de azért jobb a biztonság) a végső napi értékhez és kész. nem ezek azok az "elhanyagolható" dolgok, amik az elhízást okozzák, hacsak nem eszel meg egy egész zacskó sültcsirke fűszersót.

az eririt ráadásul nagy mennyiségben hashajtó, ha sokat eszel belőle még abból is kevesebb szívódik fel, amit megettél.

2015. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kávé nálam elég sok tud lenni,de ha megiszom mondjuk egy liter kávét, az a kávé nélkül vagy 450 kcal (változó), ezen a kávé kalóriatartalma akkor sem oszt vagy szoroz, ha én picit kakaózva használom...


Mire a kis vackokból összejönne 50 kcal, ami nekem semmi, addigra a többi vele evett dologból 10000... Az arány miatt elhanyagolható.

2015. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mikor előre tervezem a napi menüt szoktam egy kis "ráhagyást" adni magamnak. PL 1500 kcal-os napi menü helyett 1300-ra tervezek...nyilván napközben lehet olyan, hogy nagyon megkívánok egy tejeskávét (alkalomszerű kávéfogyasztó vagyok) vagy esetleg munkahelyen megkínálnak egy szelet keksszel aminek nem mindig tudok ellenállni...:)


Este beírom ezeket az apróságokat is és általában örömmel látom, hogy bent maradtam a limitembe.

2015. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!