Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » CSAK diétával lehet fogyni?

CSAK diétával lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Tehát ha napi 900-1000kcalt eszek, de nem mozgok, úgy fogyhatok? Fogytam már 7 kilót, de a mozgás nagyon nehezen megy, sajnos csak pár perc megy és nem tudom emelni mert nem bírom. Lecseszést nem kérek. 2 gyerekes anyuka vagyok. 30 kg felesleggel. Köszi a válaszokat!

2015. nov. 26. 14:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Igen ha összesen 1000 kcal alá jön ki. Irtuk hogy a koplalás nem egyenlő az éhezéssel de te csak azért is tovább szajkózod. Ha nem érdekelnek a segítő válaszok (amik nem akarják hogy egészségtelenül fogyj) és úgy is mindent jobbam tudsz akkor felesleges kérdést kiírni.
2015. nov. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

En taplalkozasi tanacsadonak tanulok, talan elhiszed nekem, az 1000kcal keves. Nekem pl. az alap energiaszüksegletem 1400 kcal/ nap.

Ezt te is ki tudod magadnak szamolni, keress ra a neten, vannak nagyon pontos leirasok hogy kell kalkulalni. Emellet van egy bizonyos szüksegleted a makro ( zsir, feherje, ch) es mikrotapanyagokbol ( vitaminok, asvanyi anyagok, ballasztanyagok, stb) Ezeket is bele kell kalkulalni a napi etrendedbe. Mert hiaba fogysz, ha a tested közben tapanyagert kialt. Ha lefogysz, amint abbahagyod a dietat, visszahizol meghozza többet mint amennyit fogytal.

Alapbol marha egyszerü a fogyas keplete: kevesebb energiat vigyünk be mint ami kell es fogyni fogunk. Sajnos a szervezetünk ennel sokkal sokkal bonyolultabb, es rengeteg mindenre figyelni kell ha egeszsgesen es tartosan akarsz fogyni.

A mozgas ket okbol fontos ( sztem) egyreszt, hogy az anyagcseret kicsit megtolja, masreszt, hogy szep izmos es feszes legyel. Es a masik anyuka nem bantasbol irta, biztatasnak szanta amit irt. Nezd en se tudtam soha futni. Soha. Mindenki maratonra jart en meg ket perc utan meg akartam halni. Aztan talaltam egy felepitö programot, ami a nullarol segitett megtanulni futni ( 3X5 perc-töl ami kb 600-800 m folyamatos 5 km-ig, szepen fokozatosan). Ha elöször csak ket perc megy, akkor csinalj annyit, mindegy futas vagy HIIT, aerobic akarmi. Legközelebb mar 3-at tudsz aztan egyszer csak 45 percet. Küzdeni kell, sokszor nem jo, de fontos az egeszseged szempontjabol.

2015. nov. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Krisz85 ***** válasza:

banyek kérdező!


azért nem tudod emelni mert ez a kalóriabevitel a 5 éves kishúgomnak talán elég, 2200 at kéne és jól kiszámolni a kaját és úgy lenne energiád a fogyásra, sajnos ez amit művelsz látszatfogyást /az izmaid elvesztését a zsírpárnák alól és tovább zsírosodást/ fog eredményezni sajnos.


tedd félre az egót és hallgass azokra akik értenek hozzá

2015. nov. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!