Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valaki írja már le magyarul,...

Valaki írja már le magyarul, hogyha fogyni szeretnék akkor hogyan étkezzek?

Figyelt kérdés
Ezer oldalon utánaolvastam, hogy ha fogyni szeretnék akkor ilyen kalóriatöbblet(?), olyan szálkásítás, stb, ami nekem nagyon kínai ugyanis nem vagyok jártas ebben a témában. Szóval valaki le tudná érthetően írni, hogy hogyan kezdjem, mit egyek/mit ne? Ja, és edzésnek megfelel az, ha napi szinten 30-45 percet mozgok? (kardio, zsírégető edzések a netről) Eddig ugyanis szinte csak mozogtam, de most már az étkezésemet is helyre szeretném hozni. Jelenleg ilyen: azt eszek, ami éppen az asztalra kerül, de nem sokat, emellett napi szinten rengeteg gyümölcs, zöldség, víz, nasik kerülése. Ezen mit változtassak. Le szeretnék fogyni kb. 5 kilót, utána izmosítani. Hogyan?

2016. jan. 4. 21:40
1 2
 1/13 tothp ***** válasza:

Egyszerű.

A napi életed minden mozzanatának (légzés, szívverés, mozgás, gondolkodás) van bizonyos energiaigénye.


Enek az értéke valamennyi kJ (kilojoule)


A napi táplálékkal Sok energia tartalmú anyagot viszel be. ennek is van egy mérőszáma (valamennyi kJ)


na most ha ez utóbbi a kevesebb, akkor fogysz, ha több, akkor hízol.

Nagy vonalakban ennyi.

2016. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És milyen ételeket ajánlott illetve nem ajánlott fogyasztani edzés mellett?
2016. jan. 4. 21:52
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, ami a fogyást illeti, kalóriadeficit kell.


Az egészséghez pedig megadnod a testednek a szükséges tápanyagokat s persze mopzogsz is.


A kalóriadeficitben jóllakottsághoz mindenkinek más kell.


Az ízlésünk, sőt testünk optimális működésének feltételei is mások. Senki meg nem mondja, konkrétan mit, hányszor, mikor egyél s hogy mennyi kalóriát égetsz el. Nem lehet.

2016. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jóformán ehetek bármit ami nem ilyen hízlaló "étel", csak ne zabáljak, és égessem is el a felszedett kalóriákat?
2016. jan. 4. 21:57
 5/13 anonim válasza:
Az étkezés egy felől oké meg nagyon jó ,hogy betartod majd de nem ér majd semmit ha nem mozogsz nagyon sokat ez mellett.A kettő együtt fog hatni.
2016. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem, ami hasznal:


husok, rizs, zab, zoldseg (korlatlanul), gyumolcs (korlatozottan), tojas. Ehhez eszek humuszt, neha sajtot. Ennyi.


Lenyeg, hogy sok feherje, kevesebb szenhidrat. Egyenore nem szamolok semmit, es addig eszem, mig jol nem laktam.

2016. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
5.! Igenis sokat mozognék az egészséges étrend mellett, hisz le is írtam.:)
2016. jan. 4. 22:14
 8/13 tothp ***** válasza:

Alap: A táplálékod minél közelebb van ahhoz az állapotához, ahogy a természetben fellelhető, annál könnyebben bírkózik meg vele a szervezeted.

Pl a cukor ne legyen cukrozott étel, ne legyen bármiféle édesítőszer. sokkal inkább édes gyümölcsök, méz.

2016. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ehetsz "hizlaló" ételt is, ha elégeted, az a helyzet...

Tapasztald ki, hogy mi jó neked, mitől leszel éhes, mi kavar be a szervezeted működésébe. Nincs fix recept, az élet bonyolultabb annál.

Általában a szénhidrátcsökkentés és inkább a lassú felszívódásúakra koncentrálás válik be, de van, aki csak sok szénhidráttal tud fogyni saját bevallása szerint s van, akinek tökmindegy, gyors ch-val is tartósan jóllakik, kalóriadeficitben persze fogy.

Én alapvetően az egészségemet s ízlésemet, testem jelzéseit veszem alapul, aztán ha van egy jó, tartható étrend, akkor megpróbálok kalóriadeficitbe kerülni. Sokféleképpen lehet fogyni, egészségtelenül s önsanyargatva nem érdemes.

2016. jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És tényleg "tilos" este 6 után enni? Ha igen ennek mi az oka?
2016. jan. 5. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!