Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ugyanannyi kcal mellett lehet...

Ugyanannyi kcal mellett lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam erről és úgy tudom ha szénhidrát helyett több fehérjét és zsírt eszem de kcal-t ugyanannyit, attól lehet fogyni.

22/L, a napi kcal szükségletem 2000 mivel fizikai a munkaköröm (mászkálok, pakolok) és heti 4x elmegyek 30-40 percet futni.

Elkezdtem most mindennap nézni hogy leteszteljem és napi 1800-at eszek, viszont most a szénhidrát bevitelem fele annyi se. Pótolom zsírral (állati) és fehérjével.

Tapasztalta már ezt valaki? Szerintetek beválhat?



2015. dec. 30. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor történhet efféle, ha neked bekavar a szénhidrát a működésedbe és kisebb energiafelhasználást okoz, bár nem értem, hogyan. A test működése igen érdekes, akár az alvásmennyiség is bekavarhat, hiába eszel ugyanennyit. Mondjuk nekem csak a bevitel számít azonos aktivitásnál, de állítólag van, akinek tényleg számít az összetétel azonos kalóriabevitel s aktivitás mellett is. Persze ilyenkor muszáj a deficitnek is változnia, a test ritkán képes mágiára...
2015. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első voltam, de írok még.

Nos, vannak olyan érdekes vélemények, hogy kevés szénhidrát mellett ehetsz bármennyit, nem hízol. Ez sem igaz, ahogy az sem, hogy nem kell foglalkozni a kalóriabevitellel, mert törvényszerűen fogysz, ha van felesleged. Az ember nem így működik. Sokan automatikusan deficitbe kerülnek az efféle életmódváltáskor (a zsír általában jobban laktat, mint a szénhidrát), úgy persze, hogy fogynak. Amúgy nem. A saját tapasztalatom is ez.

2015. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy számít ha egy nap megennék mondjuk 2500 kcal-t hiába fehérje vagy zsír, biztos híznék.

Ezért is figyelek oda a kcal-ra is, csak nem akarom lecsökkenteni nagyon.

Meg azt elfelejtettem írni, hogy a szénhidrátot reggel eszem, este illetve vacsorára már csak diétás kaja jöhet szóba.

2015. dec. 30. 23:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Reggel alacsonyabb a szénhidrátérzékenység, túl sok vagy gyors szénhidrátot elvileg nem célszerű enni akkor sem (van, aki azt teszi és évtizedek óta remekül elvan, biztos ez sem kőbe vésett dolog, illetve aki szénhidrátra alapoz és nagy étkezéseket tart, plusz reggelizik, annál elkerülhetetlen a sok reggeli szénhidrát).


A hízás amúgy speciális, csak mert extra 500 kcal van rendszeresen, még nem garantált a hízás, van, akinél ilyenkor pazarol a test. Viszont a fogyáshoz deficit kell, nincs mese, viszont deficitben muszáj fogyni. Akik kevés evéssel sem fogynak, azoknak a kalóriaégetésének kell igen alacsonynak lennie, mást nem tudok elképzelni. De ha valaki napi kevés evéssel lefut napi egy maratont, azt már akkor sem tudom hova tenni, ha akármilyen pajzsmirigy vagy egyéb gondja van, az mágia és az energiamegmaradás törvényének sérülése.

2015. dec. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aki azt állítja hogy alig eszik és fut naponta több km-t, szerintem zugevő :D vagyis még ő maga sem veszi észre hogy néha "bekap" valamit.
2015. dec. 31. 10:53
 6/6 Szintis Zoli ***** válasza:

A fent leírtakon túl:


A táplálkozással összefüggő folyamatoknak (táplálékok felszívódása, tápanyagok metabolizmusa, raktározás stb.) is van egy elég jelentős energiaszükséglete. Vegyes táplálkozás mellett pedig 8-15 százalék között mozog.


Szénhidrátok esetében ez 4-7 százalék, fehérjéknél 18-25 százalék, míg zsírok vonatkozásában 2-4 százalék.


Ezt konkrétan egy webbeteg.hu-s cikkben olvastam, ami nem éppen a pubmed.gov, de józan ésszel végiggondolva (és 4 éves éves kalóriaszámlálós pályafutásom alatt tapasztalataim alapján is) van benne ráció.


Tehát előfordulhat, hogy míg bruttó 100 Kcal CH-ból az nettó 93-96 Kcal, addig fehérjéből csak 75-82. Egyéni adottságoknak megfelelően bizonyos embereknél ennek már érzékelhető hatása is lehet.

2015. dec. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!