Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Érdemes lenne fogyóznom?

Érdemes lenne fogyóznom?

Figyelt kérdés

170cm vagyok 56-57 kg és 19,5-20 a testzsírszázalékom a sportorvosi mérés alapján. Egy kicsit ducinak érzem, a célom az 50kg lenne. Régóta kézilabdázom, és sprinter is vagyok. A héten elkezdtem fogyózni, kalóriát számolni 600-700kalóriát ettem ès egy kicsit éhes voltam de simán kibírtam, ma 1700at ettem mert pizzázni voltunk, ez nagyon sok fogyózás esetén? Észrevettem hogy a mérleg nem mutat kevesebben ,ez azért van mert raktároz a szervezet gondolom, mikorra indul be fogyás ha 600-700 max 1000-rel folytatom? Mikorra érhetem el a kívánt súlyt?

Köszi az értelmes válaszokat!:)


2016. jan. 7. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon hülye vagy... :((
2016. jan. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne.

Teljesen OK a súlyod, de ha vékonyka akarsz lenni (bár ha sportolsz, nem értem, miért akarnál ennél is kevesebb lenni), illetve le akarsz szálkásítani (az OK, csak szedj fel izmot is, mert a súlyod most se sok), akkor normálisan. Az 1700 kcal jól hangzik mindennapra, mozgással. Nem muszáj rohamosan fogyni, koplalni pedig buta ötlet.


A mérleg mutathatna kevesebbet, de az is OK, ha hirtelen +1 kg jelenik meg rajta, mivel a testsúlynak megvannak a maga kis változásai, más a tárolt vízmennyiség, a salakanyag, ésatöbbi.

2016. jan. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De felőlem lemehetsz 1500-ra is, de a max. ezret tényleg felejtsd el, a 6-700-at meg végképp. Az extrém deficit veszélyes az izmokra.
2016. jan. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

50 kiló 170hez...

Centi -110 az jó.

Ha én centi -120 lennék mint amilyen te akarnál lenni, én már kábé nem is lennék.

156 centi vagyok, és 44 kiló. Így is vékony vagyok, legyen 36?

2016. jan. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4: jól demonstráltad, miért hülyeség ez az "ideális testsúly = magasság - 110". Egyszerűen nem lehet minden magasságra vonatkoztatni.
2016. jan. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A vicc az hogy amikor gyerek voltam, akkor még magasság-100 volt. Csak azóta jött divatba csontinak lenni.
2016. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Teljesen jó a súlyod. Ne fogyózz, főleg, ha sportolsz.

Testzsírszázalékod is jó, sőt, ha nő vagy (gondolom, igen) akkor még alacsonyabb is az átlagnál, gondolom a sport miatt.

50 kg-val csontsovány lennél és a sportot is elfelejtheted!

2016. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A -100 és a -110 és a bmi sem valami mélyen értelmes dolog, egyezzünk meg ebben. Ez nem így működik.

Én nem szoktam berakni azokat a hájas vs izmos 60 kilós képeket, de eléggé rámutat a problémára. De a testalkat, a felesleg eloszlása is egészen más a különböző embereknél.


A 110 centizéssel kijövő súly simán jelenthet hájas hasat is egyébként, még akkor is, ha (könnyű) fizikai munkát végző férfi az illető, tapasztalat.

2016. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért az a célod, hogy a testzsírod 25%-os legyen? Miért nem akarsz jól teljesíteni a pályán? Elájulni vagy tényleg meghízni (a koplalás pont ahhoz vezet) nem a legjobb dolog.
2016. jan. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én meg mindig úgy tudtam, hogy az ideális testsúly kb.

férfiaknál testmagasság-100,

nőknél testmagasság-100-a kapott érték 10%-a

(persze alkatfüggő, csak úgy nagyjából)

Pl. egy 170 cm magas nőre 63 kg-t, 155 cm magas nőnek 50 kg-t mond. Ezek úgy reálisnak is tűnnek a számomra.


A kérdezőnek meg: 1000 kalória alá ne menj! Különben sem kellene fogynod, főleg, ha kézilabdázol, oda kell ám az erő! Inkább alakot formálj!

2016. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!