Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek miért nem fogyhatok?

Szerintetek miért nem fogyhatok?

Figyelt kérdés
160 cm, 60 kg, 15 éves lány. A kalóriabázist használom olyan 3 hete kb, és azt írja, hogy hetente így lemegy 0.90 kg. De a mérleg pontosan ugyanúgy 60 kg-ot mutat mint az első héten. Mozgok, heti kettő futás, egy erősítés, egy úszás. Mi lehet a baj? Nem is csináltam hirtelen drasztikus kalóriacsökkentést. napi 900 kalória, állítólag még jó. Segítségeket megköszönöm :)

2016. jan. 9. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:
900 az keves, leall az anyagcsere, raktarozni kezd, stb. Probald meg a heti 0.5 kilot! De az is lehet hogy az edzestol megizmosodtal. De napi 900 kaloria mellett ez aligha leheges. Az se mindegy am mibol hozod ossze a kaloriakat es az sem hogy hogyan.
2016. jan. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

900 kalórián akarsz élni mostmár életed végéig? Mert ha fogyás után növeled,csak visszahizol. Olyan diétát csinálj,amit hosszútávon tudsz tartani. Amúgy meg de,kevés a 900kcal,főleg 15éves fejlődő szervezetnek,úgy hogyha tényleg normálisan sportolsz,futsz/úszol és ebből a 900ból még kb 200at el is égetsz.


Amúgy valszeg azért nem fogysz,mert nincs/alig van rajtad felesleg,ezért eleve nem kilókat fogsz fogyni,hanem heti pár dekát.

A másik meg,hogy mint mondtam,ennyi kalória kevés egy napra,főleg ha mozogsz is, és a tested tartalékolni kezd(ett).


Nem koplalni kell a fogyáshoz. Növeld a kalória bevitelt min.1500ra, de az egészséges ételekből, hús ,hal,tojás,zöldség,gyümölcsből álljon. Pékárut,tésztafélét felejtsd el és vigyél be minél több fehérjét.

Én kb olyan arányokkal rendelkezem mint te, te 160/60 ,én 176/80,kicsit nagyobb darab vagyok mint te, de 1700 meg 1500 kalóriával is simán tudok fogyni. 90ről indultam. Úgyhogy ne koplalj mert csak rosszabb lesz a helyzet mint most.

Sok sikert.

2016. jan. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Egyebkent koplalasrol szo sincs, csak az a helyzet hogy mar tobbet ha kenyszeritenenek sem tudnek bevinni. Tehat itt nem a koplalas a cel, hanem csak nem tudok mar tobbet bevinni..
2016. jan. 9. 08:29
 4/7 anonim ***** válasza:

A kalóriabázis.hu annyiból nem pontos, hogy az "elégetett kalória a napi rendszeres mozgással" sorban szereplő érték, nem biztos, hogy valós. Amennyiben a minden napos életben te a napi átlagos mozgással kevesebbet égetsz el, mint ami mozgásokkal ott a táblázat számol, akkor már nap végén téves érték jön ki!!

Tájékoztató adatnak jó, és az egyes kaják kcal értékének figyelésére jó, a ténylegesen elvégzett futás, stb. stb. során elégetett kcal érték figyeléséhez jó, de ennyi, és nem több...

A KB. által számolt napi kiértékelést, sohasem fogod vissza-olvasni a Mérlegeden!!!

2016. jan. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudjatok hogy mit nem ertek akkor sem? Hogy hogy lehetseges hogy a digitalis merleg is UGYANUGY PONTOSAN 60.0 kg-ot mutat. Arra gondoltam hogy lehet ugyanannyi zsirt vesztettem mint amennyi izmot novesztettem, de ez nem tunik tul realisnak.
2016. jan. 9. 09:34
 6/7 anonim ***** válasza:

3 hét kevés, a tested kitalálja, hogy vizet tart vissza s máris elfed egy csekély fogyást meg ilyenek...

Hogy valaki ekkora deficittel hogyan nem fogy tempósan, az számomra misztikum, de van ilyen (mert nyilván a deficitből nem tartalékol a test. maximum lassítja picit az anyagcserét, de így is fogynod kell).


Egyél rendesen, ne 900 kcalt, oldd meg, annyira nem értem ezeket a "jaj nem bírok többet enni párszáz kcalnál" embereket. Nem joghurtból és salátából kell, a csirkemell is iszonyú lightos, egyél tömény ételt. Ha képtelen vagy betolni egy marék diót, némi töményebb gyümölcsöt vagy egy szelet sajtot is, akkor pedig orvos, pszichológus, mit tudom én.

Enni kell.


De tényleg, mit eszel s mennyit? Makrotápanyagok?

2016. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Teljesen normálisan eszem, csak úgy érzem eleget, ezért írtam hogy nem birok többet enni. Mert ha nem esik jól több, nem szeretnék enni. Az étrendemben szerepel hús, sok gyümölcs és zöldség, fehér lisztet amúgy sem fogyasztok, igy helyette rozs és teljes kiörlésű kenyeret eszem. Ha még éhes vagyok esetleg, natúr joghurt.
2016. jan. 9. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!