Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire arthat a fogyokuramna...

Mennyire arthat a fogyokuramnak heti 2-3 alkalommal 1-1 evokanal juharszirup?

Figyelt kérdés
Ezzel nem lepem tul a kaloriakeretem, csak az erdekelne hogy ez nagyon rosszat tesz a vercukorszintemnek? TUDOM hogy nagy resze szenhidrat es tomeny cukor, de nagyon szeretem es mas edeset nem igazan eszem, hacsak nem gyumolcsot. Rendes valaszokat megkoszonom

2016. febr. 22. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Semennyire, sőt a glikogénraktáraidat nem is jó teljesen lemeríteni. Esetleg törekedj rá, hogy reggel egyél ilyesmit.
2016. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De amugy meg utana megyek edzeni. Futnk. Attol se lesz jobb a helyzet?
2016. febr. 22. 14:43
 3/10 Szabi.L ***** válasza:

Ha zsírégetés a célod, akkor az edzés pont nem fog semmit érni, ha előtte juharszirupot eszel.


Ha rendben van a diétád(ami nem csak a kalóriakeretből áll), akkor semmit nem befolyásol kb.

2016. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ááá..második. Hogy érted hogy az edzés nem segît ledolgozni, ha zsírégetés a célom? Segítsetek megérteni :'D
2016. febr. 22. 15:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Edzés körül főleg OK :) Ha én akarnék valami cukrosat tolni, én is edzés elé tenném, azt el is használom szinte rögtön. Edzés után is jó normál esetben, a legtöbben fel akarják tölteni a glikogénraktáraikat ;)


A vércukoringadozás nem annyira az ördögtől való, hogy néha egy kevés cukor ne férjen bele. Lekezeli a test, a baj az, ha állandóan rángatva van aberrált mennyiségű cukorral (amennyit az átlagember eszik).

Persze én nem vagyok szakértő és én igenis minimalizálni igyekszem az ilyesmit, de nekem általában az esik jól. Jó a testünk jelzéseire hallgatni, túl sokat parázni pedig nem jó...

2016. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az edzés természetesen segít, hisz kalóriát éget :) Maximum egy rövid edzés nem fog zsírt égetni, de mit számít az? A kalóriadeficitben segít, az pedig neked édesmindegy, hogy este használsz zsírt vagy reggel vagy pont a futás alatt.


Egyébként mindig ég zsír és szénhidrát is edzéskor, ha jól tudom, nagyon változó, hogy melyikből mennyi. Nekem főleg zsír ég, az étrendem miatt, de ez teljesen mellékes, kalóriadeficitfüggő a fogyásom, nem a kis edzéseim alatt fogyok le...

2016. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szabi.L ***** válasza:
Igen a kalóriadeficitet csökkenti, tehát a juharszirup energiáját tökéletesen elégeted, a zsír helyett.
2016. febr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm :)
2016. febr. 22. 16:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Az edzés növeli a deficitet, a juharszirup növeli.

Az mit számít, hogy mit éget el? Ha hosszabban edz, akkor nyilván nemcsak azt a kis cukrot, de röviden se mindegy, hogy edz vagy nem edz. Ugyanúgy megvalósul a kalóriaégetés.

Miért jobb, ha zsírt éget, majd a cukrot, vs a cukrot égeti az edzéskor s utána égeti a zsírt (ha van deficit)? :) A végeredmény ugyanaz vagy legalábbis hasonló (mert a test komplikált rendszer, nem állítom, hogy valaha is megértem a működését, az elég sok szakma lehet).

2016. febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szabi.L ***** válasza:
A szervezeted sosem bontja le hamarabb a zsírt, mint a szénhidrátot, mivel a zsír lebontásához sok időre van szükség, míg a szénhidrátot szinte azonnal feltudja használni. Persze, egész nap használod a szénhidrát és zsírraktáradat is, de az edzésnek pont az a lényege, hogy serkenti és felgyorsítja a zsírégetést arra a kis időre, de persze ha van szénhidrát, akkor miért kezdené el bonyolultan és hosszan lebontani a zsírt?
2016. febr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!