Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyókúra alatt szerintetek...

Fogyókúra alatt szerintetek jó reggelire?

Figyelt kérdés

Reggel egy Belvita softy-t szoktam megenni fél natúr activiával. Szerintetek ez jó? Belefér?

(Reggel ugye ezt szoktam enni, kb 10 óra körül egy paradicsomos-salátás szendvicset,- teljes kiőrlésű barna kenyérből, három óra felé általában csirkét, salátát, és egy pohár házi smoothiet. Szerintetek ez így jó, vagy esetleg valamit elhagyjak/lecseréljek másra?)



2016. márc. 9. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Kene egy normalis etrend

Es mi lesz a masik felevel a youghurtnak?

2016. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért nem eszel a cukros Belvita helyett zabkását például? Megízesítheted cukrozatlan kakaóporral, fahéjjal, kókusszal, esetleg kis édesítővel. Mindenféleképpen jobb megoldás lenne helyette. Az activia az OK.


A teljes kiőrlésű kenyeret te sütöd, vagy veszed? Ha veszed, akkor pékségben, vagy zacskós és látod, hogy miből készül? Sokan itt elbuknak, hogy megveszik a kicsit barnábbnak látszó kenyeret, ami igazából ugyanúgy fehér kenyér, csak egy kis színezővel, esetleg 10% teljes kiőrlésű liszt tartalommal.


Csirke, saláta, házi smoothie OK, kivéve ha nem cukrozod.


Bár szerintem ha csak ennyit eszel egy nap, (Belvitával számítva) nagyon kevés... Erősen a koplalás szintjén van, és nem valami tápanyag dús. Főleg csak egy rendes étkezésed van.

Illetve vacsorázni miért nem vacsorázol? Mehetne zsírszegény túró, esetleg tojás, zöldségek. Ne éheztesd a szervezeted, főleg ha mozogsz is, akkor még inkább kevésnek mondanám, és a fehérje beviteled is alacsony.

2016. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazából a 2-es leírta a lényeget. A Belvita-t cseréld le (ha nem jó a zabpehely, akkor vegyél 1 csomag Korpovit kekszet, az nem cukrozott, és 4-5 db mehet az Activia mellé, bár szerintem abból nyugodtan megehetsz egészet is, nem kell felezgetni.)

A tk. kenyér valóban nem mindegy, honnan, és miből van. Én kornspitz kiflit szoktam, vagy vollkorn szeletelt kenyeret (az utóbbiról én is tudom, hogy tartalmaz finomlisztet, de legalább TUDOM, a darabos, kimérős dolgoknál meg vagy-vagy :D)


Vacsorára mit szoktál enni?

Azt ne mondd, hogy semmit, mert ha így van, azon is kéne változtatni.

Tojás/sovány túró/hal/65%-os csirkemellsonka, zöldségekkel pl mehet nyugodtan.

2016. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A joghurt masik felet masnap reggel eszem meg.

A kenyeret mindig figyelemmel kovetem, hogy mibol keszul.

A smoothiet sosem cukrozom.

Igazabol nem eszek a Softyn kivul semmi cukrosat (max gyumolcsot) nem eszek kiflit stb, actimelt, cornflakest, muzlit, tejet, krumplit, csokit, sutit, pizzat (+hasonlo gyors kajakat sem), sonkabol neha szoktam, felvagottat, sajtot es egyeb tejtermeket sem eszek. Csak mentes vizet iszom.

Azert kerdeztem, hogy lecsereljem e a Softyt masra..

Vacsorazni azert nem szoktam, mert az iskola miatt igyis keson erek haza.. Fel 6tol/6tol este 8ig/fel 9ig szoktam edzeni (futni+kardio), es edzes elott (illetve utan) mar nem eszek, hogy ne legyek rosszul.

2016. márc. 9. 21:04
 5/7 A kérdező kommentje:
;A helyes kifejezes, fogyokura helyett inkabb dieta/eletmod valtas)
2016. márc. 9. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Au. Utána kéne nézni, hogy mi van az edzés utáni nem evéssel, mert ezt az ember nem szokta csinálni, elég köztudott, hogy utána eszünk. Elég nyitott vagyok dolgokra és nem mindenkinek az optimális fejlődés a cél s ha rosszul vagy, ha akkor eszel, az is akceptálható, de én utánanéznék az ilyesminek, hogy milyen is edzés után a testet aminosavak nélkül hagyni (nekem nem szimpatikus. a ch más kérdés, semmi bajom a leürült glikogénraktárakkal, én így élek. normálisan ugye ch-t is eszik az ember edzés után).


Kevésnek tűnik a fehérje. Csak a csirkében van valamirevaló, abból se tudjuk, mennyit eszel.

Nagyon kevésnek tűnik a kalória is, de a zsír is, bár megjegyzem, nem adatbázis a fejem s nem is tudom, mit hogyan készítesz. Pl. arról sincs fogalmam, hogy a te smoothie-d miből van.

2016. márc. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Belvita Softy helyett süthetnél zabpelyhes kekszet például (10 perc kb.), a neten sok recept van fent.

Vacsorázni viszont mindenképp vacsorázz! Lefog lassulni az anyagcseréd máskülönben, és majd ha abbahagyod a sok sportot, azt fogod észrevenni, hogy visszacsúsznak a kilók, pedig nem is eszel sokat.

Valamiféle leves (smack leves, ha nincs időd főzni), vagy valamilyen főzelék, kevés 30 perces durumtészta, valamilyen zöldség körettel, tojás (rántotta, omlett...) sonkával, stb.

2016. jún. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!