Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyásbarát reggeli és ebéd,...

Fogyásbarát reggeli és ebéd, ha a vacsorát nem tudom befolyásolni?

Figyelt kérdés

A párom 12 órában dolgozik, így egy napi étkezés van, amit együtt tudunk elfogyasztani, mégpedig a vacsora. Együtt élünk, de a szülőktől sok támogatást kapunk, mivel én egyetemista vagyok még, és viszonylag közel is laknak. Ez a támogatás általában ételben nyilvánul meg. minden hétvégén felpakolunk a látogatás végén, akik voltak kollégisták, tudják mire gondolok (sajnos hétköznapokon egyikünknek sem lenne ideje főzni). Ezzel az étellel hét közepéig kb. kihúzzuk, aztán vagy összerittyentünk valamit, vagy néha rendelünk.

Szeretnék leadni pár kilót, de számomra fontos, hogy legalább egyszer együtt ehetünk, nyugalomban, nem mondanék le róla. Az, hogy a párom éppen tejfölös husit eszik tésztával én pedig salátát tömjek magamba, vagy párolt zöldséget hallal, megint elképzelhetetlen. A szülőktől nem fogom azt kérni, hogy kevésbé zsírosan, fűszeresen főzzenek, nagyon szeretjük is és így is hálásak vagyunk.


Gondoltam, a reggeli és ebéd lehet az, amivel tudok kicsit +enyhíteni" ezen. Mit ajánlotok? Gyümölcssaláta, tojás, zöldségek, csirkemell, hal? Pénztárcabarát tippeket várnék! :)


(Elkezdtem edzeni is, heti 3 alkalommal intenzív 40 percet tornázok dvd-re. Nincs rajtam sok feleslege, néhány kilótól szeretnék megszabadulni, formálódni kicsit.)


Köszönöm a válaszokat! 22/L



2016. ápr. 14. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Reggeli tojás zöldségekkel, ebéd csirkemell+ saláta, de vacsorára se kötelező neked is ugyan azt enni mint neki, meg köretből ehetsz kevesebbet.
2016. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne jobb, ha kevésbé zsíros és fűszeres lenne az étel? Pont a tészta a problémásabb a példában, persze azért a zsír kalóriái is össze tudnak jönni, viszont laktatás és inzulinválasz szempontjából az nem annyira rossz.


Jó megközelítés, hogy a szabadon változtató étkezésre koncentrálsz, de hogy milyen legyen, azt neked kell tudnod. Ellensúlyozza a vacsorát, hogy megfelelő legyen a tápanyagbevitel, olyan legyen, amit szeretsz... A tojás jó, de az pont zsíros, bár ez nem baj. A csirkemell nekem drága lenne, ahogy a hal is, de jók lehetnek. A gyümölcssaláta emberfüggő. Nekem kizárólag plusz kalóriákat s éhséget okozna, bár finom. De ha sosem ennék gyümölcsöt, az engem speciel zavarna, így némi gyümölcs kell, de a sok nem mindenkinek előnyös s általában nem is jól laktat.

2016. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha elhagyod a tésztát, nokedlit stb. és pl. az általad elképzelhetetlennek tartott párolt zöldséggel helyettesíted, akkor egyáltalán nem probléma, ha zsíros a kaja,sőt. Ilyen formában a vacsorád tök rendben lenne. A többi étkezésre jó ötlet, amiket te is felvetettél,csak a gyümölccsel kell egy kicsit óvatosabbnak lenni a gyümölcscukor miatt.
2016. ápr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért baj az ha te csirkèt eszel zöldsèggel, pàrod meg a sajàtjat? Együtt esztek, csak màst. Először döntsd el fejben a fogyast, akkor nem kifogàsokkal jössz.
2016. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszem jól összehozni majd. Annyit fűznék hozzá, az utolsó válaszához, hogy nagyon is szeretjük a párolt zöldséget,gyakran szerepelnek a zöldségek az étrendünkben, akár ilyen, akár rakott, nyers vagy leves formájában. A lényeg az lenne, hogy egyformát tudjunk enni a kedvesemmel. Akár egészséges, akár kalóriabomba legyen :) Míg külön éltünk, jobban tudtam figyelni ezekre, de lássuk be, a férfiak nagy része 12 óra munka után, ha vacsorára kapna egy kis laza salátát, nagyot nézne :) És ezért is szeretném a többi étkezést formálni, mert a mai rohanó világban értékes minden ilyen kis közös, mindennapi, apró pillanat.
2016. ápr. 14. 13:56
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán van lehetőségem külön készíteni magamnak mást vacsorára. :/
2016. ápr. 14. 13:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Őt is lehet picit egészségesebb irányba terelni. Nálunk én is változtam (eszem tepertőt, sertéshúst, olyanokat amit előtte soha, egyszerűen mert mellette ismertem meg), és ő is mindig az mondja, hogy szeretne minél egészségesebben, hogy jó sokáig élhessen, és lehessen a társam. Nem nagy változások, de sok salátát eszik ő is (nyilván nagyobb mennyiségben, egy férfinak sokkal nagyobb adag kell), vagy zabra cserélte a cukros müzlit, és sokkal jobban ízlik neki. Mindenkinek kompromisszumot kell kötnie, meg amúgyis egy férfinak miért kötelessége tésztát tésztával meg krumplival ennie? :)
2016. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. ápr. 14. 15:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nőként eszem annyit, mint sok nálam aktívabb s izmosabb férfi, de nagy átlagban a férfiak kalóriabevitele több, igen.

Salátával egy normális nő sem lakik jól, szerintem...


Mi a párommal együtt ebédelünk s én főzök, a saját étrendemnek megfelelően (néha van, hogy egy gyors szénhidrátos ételt kap, én pedig rántottát, aznap nem kell sok időt a konyhában töltenem :D s az övéből 2 nap múlva is lesz). Általában ugyanazt esszük, csak én zöldséggel vagy magában, ő pedig rizzsel. Teljesen jó ez így. Igaz, abból sincs gond, ha mást eszünk, csak ne kelljen különösebben pluszban főzni miatta.

Ő amúgy sokáig jött az életmódváltásaim után, egy csomó ételcsoportot együtt hagytunk el vagy minimalizáltunk. Mindössze annyi a különbség, hogy ő sokat eszik és szénhidrátdúsan, én pedig igyekszem kevesebbet és extrém szénhidrátszegényen. Így könnyű egyszerre főzni mindkettőnknek, a szénhidrátbombákat kivéve ugyanazt szeretjük.

Az persze más, ha kapja az ember az ételt s nem ő főz, amit csak akar. De ott is lehet cserélni a köretet, sok helyen így esznek hasonlóan a párok, a köret vagy a feltét változtatásával.

2016. ápr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!