Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyik barátnőm Norbi ételekkel...

Egyik barátnőm Norbi ételekkel akar fogyni, de?

Figyelt kérdés

Rettentően édességfüggő, zöldségeket szinte utálja. Már egyszer élt Norbi-kajákon, utána kijött rajta valami bőr-allergia, de nem hozta összefüggésbe a kettőt.


Most elhatározta, hogy cukros dolgokat kerüli, viszont ugyanúgy eszi a nasikat, csak norbis változatban, péksütemények, édességek...mozogni alig mozog.


Mielőtt bárki lecseszne, a lakótársam is egyben, és már évek óta ilyen dolgoktól várja a csodát, és nekem kell hallgatni, ha csalódik, ha sír emiatt.:(


Nem tudom, hogyan magyarázhatnám el neki, hogy egyrészt szerintem ezek a norbi-nasik veszélyesek (és itt nem másik fogyókúrás módszeréről beszélek, az elvileg tényleg jó), és hogy inkább mozogni kéne, meg valahogy megszeretni a zöldségeket. Nem akarom megsérteni! Így is sok szekálást kell hallgatnia.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. ápr. 23. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Hát én egyszer ettem Norbi-kalácsot (azt is véletlenül vettem), szörnyű volt. :s Megértem, ha még kiütése is van miatta, nem tudom, hogyan hihet ennek ellenére benne...


Nem tudom sajnos, hogyan magyarázd el neki, ha magától nem jött rá. :S

Az édesség még egy dolog, ha mértékkel eszi, de ha "zabálja", akkor Norbi ide vagy oda, úgysem fog lefogyni...

Talán próbálj meg neki konkrétan egy másik módszert ajánlani, esetleg "sikersztorival" add elő. Hátha így hatásosabb, mint simán azt mondani, hogy, amit csinál, az nem jó.

2012. ápr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy próbád rávenni, hogy fokozatosan változtasson az étrendén, ne akarjon drasztikusan.

Én update szerint étkezek tény mellette mozgok is január óta lement 8kg. Az e havi eredményemet nem tudom, mert csak havonta egyszer állok rá a mérlegre. Engem meggyőzött és ki is tartok mellette.

A barátnőd meg próbáljon fokozatosan áttérni egy helyes étrendre. Úgy sokkal könnyebb.

2012. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ajánld neki ezt a blogot: [link] Nagyon jó receptek vannak, a zöldségek finoman elkészítve és sok diétás édesség. Drága alapanyagokból dolgozik, de én rendszerint leegyszerűsítem a receptjeit (kiveszek belőle dolgokat) és úgy már egész pénztárcabarát is.
2012. ápr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

ismerős a helyzet... nekem is van egy barátnőm, aki havi több tízezer forintot elkölt (minimálbérből) a norbi boltban süteményekre, fagyira, üdítőkre, mert azt hiszi ettől fogy, persze kétszer annyit eszik belőlük, mert ugye "ápdétes". A lényeg, hogy fél év alatt jó, ha 2 kilót leadott, de azt is szerintem azért, mert fut és tornázik. Ja és neki is kiütései lettek az édesítőszertől, de ez se tántorította el. Igazából fogalmam sincs, hogy mikor fog rádöbbenni, hogy nem sok értelme van így.

Szerintem azt csinálhatnád, hogy keresel neki update recepteket és segítesz neki megcsinálni, hogy ne a norbi boltban kelljen megvennie a sok mesterséges élelmiszert. Pl. van több recept is, ami joghurtra és gyümölcsökre épül és tényleg finomak + egészségesek. Alapvetően az update lényege laikusok esetében egyáltalán nem hülyeség, csak ez a "bármennyit ehetsz" szöveg, ami nem igaz.

2012. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Norbis kaják szerintem nagyon jók, én szereteem őket, de sokan azt hiszik hogyha az édesség/csoki/péksüti norbis, akkor húdejóó, habzsi-dőzsi:D nem híznak tőlük... hát szerintem ez nem éppen így van, ezek csupán azt a célt szolgálják, hogyha valakinek nagyon édességehetnékje van, akkor egy csökkentett kalóriatartalmú kajával csillapíthassa azt... de így nem lehet önmahában fogyni. Én norbis kaját eszek ebédre, de csak főételt, semmi desszert... barátnődnek el kellene hagynia nagymértékben a lisztes dolgok bevitelét, még ha teljes kiörlésű is, inkább egyen mondjuk zsírszegény túrót egy kis csirkemellel, uborkával, joghurtok stb:)
2012. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!