Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha ma megettem 2 db sajtos...

Ha ma megettem 2 db sajtos pogácsát, egy almát, és ittam egy mizo jegeskávét (300 ml) akkor ma már nem nagyon ehetek többet?

Figyelt kérdés

A pogi sajnos ilyen mini volt, de nem is brutálisan nagy, kb 30 grammos volt egy darab, és nem fornettis hanem frissensült, pékségből származó.

1200-1300 kalória között kellene ennem egy nap, hogy fogyjak.

Az a baj h nagyon nehezen tartom be, régebben már nagyon sokat fogytam erős kalória számlálással, és mára már nem bírom, rátör nagyon az éhség és nagyon bezabálok néha, pl tegnap este is, ezért is nem tudom, h ma mit lenne a legjobb tennem. Mit gondoltok?



2016. jún. 16. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ma kb. 500 kcal-t ettél eddig, zsírból és ch-ból.
2016. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ehetsz még. Hiszen ez semmi.

Ebédeljél és vacsorázzál is.

2016. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg ehetsz siman, csak ne pogácsát :)sali, turo.... tudod... ugyanigy vagyok mitn te, amig nagyon odafigyeltem es szamolrtam a kaloriakat fogytam szepen lassan, ahogy meg van irva..amiota erzesre megyek, meg szemmertekre csak tartom a sulyom, lassan egy eve... meg 5-7 kg kellene, de ez a vegso par kilo a legnehezebb, pedig eddig majdnem 40 lement... de tartani is nagyon nehez es nagy dolog!!!
2016. jún. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ebédre hús+saláta, vacsora tojás/túró simán mehet még
2016. jún. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Tejóég. Az összes péksütit szedd ki az életedből meg a tejtermékeket is. Semmi szükséged rájuk. Ahogy a cukorra, kávéra sem....tök mindegy, hogy fornettis vagy pékséges, lisztes és cukros...

Ha normális mennyiségű és minőségű kaját ennél nem lennének falásrohamaid. Persze semmi baj, ez változtatható. Ha már elmúltak a falásrohamok akkor tudod hogy jó úton jársz. Saláta, olívaolaj, zöldségek, hús. Tapasztald ki, hogy mitől érzed jól magad..

2016. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Az erős inger hogy ennél még és finomakra vágysz mind az egyszerű szénhidrát, a cukor műve. Amikor beviszel egy gyorsan felszívódó szénhidrátot (pl a jegeskávé, amiben nagyon sok cukor van, illetve a pogácsában lévő liszt), megemelik a vércukorszintet, ezzel termelődik az inzulin, amely rögtön zsírraktározást indít el, mivel az izmaid nem fogják felvenni a tápanyagot mert nem edzetted meg előtte. Ahogy csökken a vércukorszint egyből éhséget érzel.

A megoldás erre az, hogy ha 2-3 hétig kihagyod az egyszerű szénhidrátot az étrendedből egy idő után nem fogod kívánni ezeket a kajákat, hiszen az ételek lassan fognak felszívódni, éhes sem leszel olyan sűrűn.

Ettől független persze egyél többször egy nap, 5-6szor keveset.

2016. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Előző, ha nincs felesleg, nincs zsírraktározás, emiatt lehet kenyérrel is gyorsan fogyni, zsírból is.

A jóllakás pedig egyénfüggő.

Attól még alapjaiban egyetértek, a test elvben s részben gyakorlatban is valahogy így működik, csak éppen sok tényező van, ami miatt mégsem.


Kérdező, kvázi nem is ettél ma. Ráadásul egyél már fehérjét, zöldséget, szóval tudod, értelmes ételeket, amikre szükséged van. Még ha oda a kalóriatöbblet, akkor is egyél, amit kell, s máskor az előnytelen ételeket hanyagold. Ha megnyugtat, inkább mozogj egy kicsit, azzal nincs baj, amíg nem lesz tőle túl nagy kalóriadeficited s nem sérülésveszélyesen csinálod.

2016. jún. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 A zsírraktározás nem csak a napi összkalóriától függ, hanem az inzulin hirtelen növekedésétől. Az inzulin hormon felelős a zsírlekötésért, míg a vele ellentétes szinten működő glukagon pedig a zsírbontásért. Egy gyorsan felszívódó egyszerű szénhidrát egy hatalmas energialöket, amely nagy részét nem használja fel a szervezet, valahová pedig szállítani kell a glükózt a vérből. Ha nem edzés után vagy, akkor bizony a zsírsejtekbe fog beépülni.

A glukagon szintje pont ellentétesen működik az inzulinnal, ha az inzulin magas, akkor a glukagon alacsony, és fordítva. Tehát ha több napon keresztül nem tartjuk alacsonyan az inzulin szintjét, akkor soha nem fog beindulni igazán a ketózis, mert folyton alacsony szinten lesz a glukagon.

Ezért mondják, hogy kevés cukor is cukor, tehát semmiképp nem ajánlott a magas glikémiás indexű ételek fogyasztása.

Kiváncsi vagyok az álláspontodra hogy miben nem egészen úgy működik a szervezet. Ha kenyeret eszel akkor mi a pontos mechanizmusa hogy nem indul be zsírlekötés?

Testépítésben jártas kollégák hozzászólásait is szívesen várom :)

2016. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!