Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » S. O. S.! Hízzak vagy fogyjak?

S. O. S.! Hízzak vagy fogyjak?

Figyelt kérdés

Adataim:

13 éves vagyok

160 cm

60 kg

Kérlek segítsetek!!!


2016. júl. 4. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


normál kategória

2016. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Híznod tuti nem kell, még kigyúrva se lennél túl kevés kiló, márpedig 13 évesen nehezen lehetsz az.

Ez nem jelenti azt, hogy muszáj fogynod, de az életmódodon javíthatsz, jobb étrend, több mozgás, kivéve, ha eddig is eleget mozogtál.

2016. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

13-évesen szerintem ne konkrétan a fogyásra asszociálj, inkább a mozgásra és az egészséges táplálkozásra.

(Van egy általánosan "elfogadott" szabály: magasság mínusz 111 egyenlő ideális testsúly. Eszerint neked 49 kilónak kéne lenned. Szerintem neked olyan 55 lenne az ideális amúgy)

De a fogyáson majd 3-4 év múlva kezdj gondolkodni, ha majd akkor is ennyi kiló leszel ekkora magassághoz (persze az arányt is figyelni kell)

2016. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Visszavonom a választ, ez a BMI egy baromság :D
2016. júl. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy kövér + növésben, fejlődésben vagy, amihez sok tápanyag kell (fehérje, zsír, vitaminok stb.). Úgyhogy ne fogyókúrázz! Egyél több egészséges ételt, kevesebb nasit, mozogj.
2016. júl. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!