Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízom? Kb 1,5 év alatt...

Miért hízom? Kb 1,5 év alatt leadtam 23 kilót főleg minimális evéssel. De nem bírtam tovább. mit tegyek, hogy ne hízzak, esetleg fogyjak még egy kicsit, de ehessek is? Lehetséges?

Figyelt kérdés
kb 1,5 év alatt leadtam 23 kilót főleg minimális evéssel. De nem bírtam tovább, és már mondták is, hogy álljak le a fogyással. Most próbálok nagyon egészsgesen enni (csak néha be-becsúszik egy egy hamburger vagy pizza) és mindennap megyek edzeni, mégis híztam az utóbbi 2 héten, és emiatt borzasztóan érzem magam....mit tegyek, hogy ne hízzak, esetleg fogyjak még egy kicsit ,de ehessek is? lehetséges?

2013. márc. 8. 08:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Igen, hát ez a gond akkor, ha az ember koplalással fogyókúrázik. A szervezeted teljesen tartalékos üzemmódban van, minimális zsírégetéssel. Mostmár csak azt tudod csinálni, hogy szép lassan szoktatod vissza a szervezetedet az evéshez. Először nagy tál salátákkal, gyümölcsökkel, aztán jöhet a csirke, hal, steak is. A hamburgert meg a pizzát mindenképp kihagynám.
2013. márc. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Már rég megbántam, hogy még anno a koplalásos diétát választottam, nemcsak hogy bediliztem tőle, de most meg még ez is.De 17 körül voltam és nagyon hájas...igen, jó sok egészséges kaját próbálok enni, csak az egre többel van gpond, mert inkább egyszer így egyszet úgy, ahogy jön és próbálok csak néha bűnözni. Köszi a választ
2013. márc. 8. 09:09
 3/24 anonim ***** válasza:
Az alapvető probléma, hogy 1,5 évig éheztetted magad és a szervezeted felélte a tartalékait, ezért ha most eszel valamilyen magasabb kalóriatartalmú ételt, pl. hambit, vagy pizzát, ami azért elég komoly szénhidrát és zsír forrás, akkor a tested azonnal zsír formájában elraktározza ezeket. Egyél inkább olyan ételeket, amik lassabban szívódnak fel, pl. a rozsos cuccok, a durum tészta, vagy a zabkása. És persze sok-sok husit és zöldséget, a gyümölcsök egy részét, különösen a banánt pedig csak édesség helyett fogyaszd. Húst (bőre nélkül, nem rántva) és zöldséget annyit eszel, amennyit akarsz, s éhes sem leszel tőle. A gabonaféléket és a gyümölcsöket főként reggelire edd, ill. az ebéd mellé ehetsz még teljes kiörlésű gabonát (az ebéded főként hús legyen és zöldség), hogy legyen elég energiád a naphoz, de délután és vacsorára már csak húst, zöldséget és savanyított tejterméket egyél. Nagyjából ennyi a titok. És számold a kalóriákat! Oszd be reggel ébredéstől este 6-7-ig az 5 étkezést és lefekvés előtt 3-4 órával már ne egyél semmit, ha éhes vagy, igyál vizet.
2013. márc. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy ha hambit szeretnél vagy pizzát, ehetsz! Süsd meg hozzá a bucit vagy a pizzalapot teljes kiörlésű lisztből, a hambihoz a húspogását készítsd el magadnak soványabb husiból és minimális zsírral süsd meg (ha többet csinálsz egy részét lefagyaszthatod). Pakold tele zöldséggel, csinálj hozzá cukormentes paradicsomszószt kecsap helyett és már kész is. Pizzát is meg lehet csinálni egészségesen, ott a sajtra figyelj nagyon, mert az elég zsíros, tegyél rá jó minőségűt és csak keveset, az íze miatt.
2013. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyjából ezekkel tisztában vagyok. A kalóriaszámlálás nálam nagyon felejtős, mert abba sikerült bediliznem. Azt nem írtam, hogy azért most se vagyok valami nagyon kövér, 50-51 kg között, de alacsony vagyok. Szeretek egészségesen élni, de ezeket a dolgokat mindig betartani tuti nem menne, már tényleg elegem van abból, h állandóan csak az evésen jár az eszem.
2013. márc. 8. 09:25
 6/24 anonim ***** válasza:
Pl. csinálj egy jó nagy adag húslevest csirkéből rengeteg zöldséggel és lakjál jól tőle. Én a hambit és a pizzát minden formában kihagynám a helyedben. De jól lakhatsz egy nagy adag gombapörkölttel is. A lényeg, hogy semmihez ne használj lisztet, tejfelt.
2013. márc. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
De gombapöri tejföl nélkül? :( (vicces mert pont az van ma ebédre) asszem akkor vagy finom evés vagy soványság, el kell döntenem...
2013. márc. 8. 09:27
 8/24 anonim ***** válasza:
Mivel eddig koplaltál, biztos lehetsz benne, hogy "hízni" fogsz, különösen, ha jársz edzeni, mert visszaépül valamennyi izom abból, amit elvesztettél. Én azt javaslom, változatlanul edd az egészséges ételeket, tartsd magad a kalóriaszámlálgatáshoz (ne véresen komolyan, csak kb-ra, ne edd a többszörösét annak, amit ehetnél) és ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha néha megeszel egy hambit. Ha egyik nap pl. pár száz kalóriával túllépted a limited mondjuk egy hambi miatt, akkor másnap inkább csak zöldséget és husit egyél és kész. Egy ilyen kompenzációs nap sokat segít abban, hogy tartsd a súlyodat. Attól, hogy kalóriát számolgatsz, nem kell éhezned. Ha sok zöldséget eszel, teltségérzeted lesz, ha hosszan lebomló szénhidrátot reggelizel, ingerült se leszel, mert nem fog leesni a vércukrod. Ne ostorozd magad a mérleggel, a lényeg, hogy jól érezd magad a bőrödben. Ha az íze miatt akarsz gyorséttermi kaját enni, akkor készülj rá, a legtöbbre már rá van írva, mennyi kcal-t tartalmaz. Ne érezd tőle magad szarul, hisz egyszer-egyszer belefér, de alapjában véve az egészséges ételeket válaszd és számold ki, hogy ahhoz, hogy tartsd a súlyod mennyi kalóriára van szükséged/nap. [link]
2013. márc. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi utolsó, valahogy így próbálok hozzáállni :)
2013. márc. 8. 09:38
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Ne keverjük azért össze a hízást a zsírosodással.

Azt mondod, rendszeresen edzel.

Eddig is edzettél rendszeresen?

Mert a tömeged azért kezdett el most nőni, mert az izmaid tápanyaghoz jutnak és képesek fejlődni is az edzéstől, nem csak kalóriaégetés történik és az izmoknak nem kell önmagukat emészteniük.

1.5 évig helytelenül táplálkoztál, nem vitted be a kellő fehérjét és ch-t, ami az edzéshez kell, ezért a pajzsmirigyed takarékra tette magát, mielőtt teljesen felemészted önmagad.

Túlzottan nem aggódnék a helyedben, a súlygyarapodás természetes dolog, ha edzés mellé rendesen kajálsz, csak az arányokat kéne rendbetenned, fehérjeorientált táplálkozásra áttérni, ch csak edzés után, és rendben leszel.

2013. márc. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!