Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Diétázónak milyen tortát...

Diétázónak milyen tortát készítsek?

Figyelt kérdés

Valakinek alacsony kalóriatartalmú torta receptje vagy javaslata lenne?

Feleségem 20 kilót leadott január óta, most lesz a szülinapja, meglepném valami finomsággal, amit bűntudat nèlkül ehetne. Valami túrós/gyümölcsös dologra gondoltam...


2016. júl. 15. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajttorta, valamilyen édesítős, zabos alappal, persze édesítőszerrel. Mindezt cukor nélküli lekvárral tálalva.

De egy gyümölcsös túrótorta is elkészíthető diétásan.

2016. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2016. júl. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2016. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez nagyon jól hangzik!
2016. júl. 15. 13:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Találtam egy túrótortát is... :)


[link]


Egyébként a sajttortával karácsonykor osztatlan sikert akartam... Még a nem diétázók is rájártak. :D

2016. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na. Nálunk is ezerrel megy a fogyó de most van a szülinap dömping. Nyári család vagyunk. 😁

2 zacsi Alacsony kcal tartalmu pudingport megfőzöl de jó sűrűre édesítővel, ( az adott tej mennyiségből vegyél el 1,5-2dl)

Hagyod kihűlni de ne dermedjen meg.

Addig folpackkal kibélelsz egy félgömb edényt (pl rozsdamentes keverőtál) ha megvan akkor mehet bele a kihűlt puding

Úgy kéne hogy az oldalán is legyen puding így körbe körbe dönteni

Ha ez megvan akkor egy kisebb ugyan olyan gömb alakú edényt kívülről borítasz be folpackkal és belenyomod a pudingba ( ez adja majd a további töltelék helyét)

Ezmehet a fagyoba legalább 2 órára

A kövi réteg elég egyszerű nagy poharas joghurt és zselatin nem tortazsele hanem az a tasakos zselatin. Felmelegited egy lábasba a joghurtot es mehet bele hat egy jo evokanalnyi de akar kettő is. Ezt forralasig hevíted aztan kész. Hülhet.

A túró. Kicsi citrom édesítő esetleg mazsola de inkább azt ne mert magas a kcal tartalom. Egy kicsi natur joghurt ugyan úgy zselatinnal megfőzve ez egybe tartja majd a masszát. De ki kell hűlni a joghurtnak ez fontos.!!! Ízesítesnek kókusz vagy vanília aroma. Mehet bele eper vagy málna vagy egy kis barack.

Aztán mi szoktunk még egy réteg zselatinos joghurtot csinálni egy másik ízben.

Összeállítás.

Kiveszed a pudingot a hűtőből mehet bele az első joghurt. Ebbe megint kell egy kis műzlis tálka plfolpackba bugyolalva mert kell megint egy kis üreg majd a túrónak. Ez megint a fagyóba. Kb fél óra alatt megdermed ha elég volt benne a zselatin. Majd ha jo akkor mehet bele a túró. Aztán a végén telibe öntöd az utolso joghurttal. Kb ez adja a piskóta alapot ( ha barackos akkor még emlékeztet is ra) Ez mehet a fagyóba kb 2-3 órát nagyon finom es baromira jól néz ki. Es nem sok kcal.

Leírva tuti bonyolult de csak melegíteni kell benne és a dermedési időt kivarni.

A tetejét lehet gyümölccsel díszíteni vagy mehet ra zselatin is.

😉

2016. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én valami gyümölcskrémes piskótát készítenék, az lightos s engem speciel direkt segít a fogyásban, már az, ahogyan én készítem. A lényege úgyis a tojás, az pedig OK. Pici lisztféle, pici édesítő, de még több tojásfehérjével, mint sárgájával is finom, bár szülinapnál igazán nem foglalkoznék semmivel, az egyetlen alkalom s nem kötelező egy fél cukros-zsíros tortát felfalni. Nálam életmódváltás miatt nem jöhet szóba hagyományos fajta.
2016. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!