Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1200kcal nem kevés? Már...

1200kcal nem kevés? Már hónapok óta ennyit eszem, havi 3kg fogyás van, nagyobb súlyfeleslegnél. Nem fogok visszahízni?

Figyelt kérdés

Nem gondolnám soknak a 3kg fogyást havi szinten, viszont elvileg ideális, úgyhogy örülök, mert nem szeretném ha a bőröm megnyúlna.

-10kg-nál tartok, és minimum még egyszer ennyit szeretnék. Ha tökéletest szeretnék akkor viszont inkább -15-öt, de egyenlőre a -10 a cél.

Igazából életmódot váltottam, nemigen szeretnék visszaállni a zabálásra, így is eszek időnként olyan kajákat amik egy diétába nem férnek bele, én azonban az életemből örökre ne tudom kiiktatni, ezért én úgy gondolom, hogy 1-2-3 hetente beleférnek.

Viszont nem kevés az 1200kcal? Mármint ha elértem a célom és a súlytartó kalóriát kezdem enni nem fogok meghízni? Örökre szeretnék odafigyelni az étkezésre, szóval utána sem zabálnék.


2016. júl. 23. 09:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Súlyom jelenleg 82, magasságom 173cm.
2016. júl. 23. 09:17
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha súlytartó kalóriamennyiséget eszel, akkor nem tudsz meghízni, ez még a nullkalóriás koplalásra is igaz, nyilván. Azért súlytartó mennyiség.

Hogy belassul-e az anyagcseréd ennyitől... Passz. Szerintem a legtöbb embernek ilyen számokkal azt teszi, de a legtöbb ember éhezne is így.

A havi 3 kiló fogyás nagyobb feleslegnél még bőven jó szint, így lehet, hogy nincs olyan nagy kalóriaigényed, hogy 1200 kcal koplalásnak számítson. Szokatlan, de olyan szórás van az embereknél e téren...


Ha eddig bevált és jól bírod, akkor nem különösebben aggódnék. Legrosszabb esetben kicsit jobban kell vigyáznod a fogyás befejeztével egy ideig. Na jó, legrosszabb esetben nem működik a tested visszajelző rendszere és valami nagy bajt okozol magadban, de erre nem látok sok esélyt. A súlyvesztés üteme s ha nem érzékelsz problémát, akkor az, elég biztató :) S nem is hiszem, hogy 1200 kcallal könnyen tönkre tudná tenni magát az ember.

2016. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2016. júl. 23. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!