Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egyetemisták, sokat dolgozók!...

Egyetemisták, sokat dolgozók! Akik egész nap nincsenek otthon és kis edénykékbe cipelik a kaját, hogy sikerül nektek ezt kivitelezni?

Figyelt kérdés

Most nyáron könnyebb volt az életmódom betartani.Viszont ez a mennyiség nem elegendő (?), ha már bejárok az egyetemre. 8-20ig van órám, és ha nem eszem, migrénem van. Ti hogy oldjátok meg?

20L


2016. szept. 6. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dobozolok... Reggel előbb felkelek reggelizni, délben a menzán eszem, délutánra pedig egy cottage és ha nem bírom ki míg hazaérek, akkor pakolok be valami kaját még, ami nem romlandó. Én ilyenkor a rákrudacskákat szoktam még reggel sütni és viszem magammal, ezt akár 7-kor is elővehetem rágcsálni :)
2016. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én simán kihúzom 1-1 szendviccsel minden óra után, ez 6db-ot jelent, ha 8-20-ig vannak óráim. Mivel sulis felszerelésként összesen 1db füzet kell és a tabletem töltővel, így még a hellyel sincs probléma, egy hátizsákba belefér az egész. Általában nem edényezek, hanem zacskóban viszem, kivéve ha mellé valami nasit is teszek be, pl. gyümölcssalátát vagy sütiket. Meleg kaját este szoktam enni, mikor hazaérek.
2016. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
En is egyetemista vagyok es nekem igy is konnyu, mert hiaba cipelek magamal ennivalot(etelhordoban) nagyreszt szo szerint el felejtek enni. Az egeszben az az ironia, hogy ez marha egeszsegtelen, en meg orvosira jarok. Tavalyi eve alatt 10 kh-t fogytam szorgalni idoszakban es 5-ot visszacsokiztam vizsgaidoszakban. Tatom a sulyom, csini vagyok, csak nem egeszseges.
2016. szept. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Este főzök, dobozolok, nappal ott a táskámban a kaja, mindig mindenhol találok egy padot vagy eldugott sarkot ahol lehet enni egyet,
2016. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
47%
Nekem 10-12 óra munkára (fizikai, állandó talpon levés, nehéz súlyok cipelése) jár 30 perc kajaszünet. A szervezetem azt igényelné, hogy 1-2 óránként egyek egy keveset, de a munkában ez nem megoldható, úgyhogy többnyire az szokott lenni, hogy dolgozom szédülésig (általában 4-5 órát bírok), aztán kikéredzkedek szünetre, telezabálom magam úgy, hogy kidurranok, és reménykedek, hogy azzal kibírom a maradék 6-7 órát. De hiába, a műszak végére mindig majd' elájulok, volt már, hogy meg is történt. Kb. egy éve dolgozom, de még mindig nem sikerült hozzászoknom.
2016. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
sütök otthon teljes kiőrlésű pitát és tortillát (hogy ne legyen egyhangú) ezt elviszem magammal, mellé kis dobozban a tölteléket(saláta, csirkemell v sajt) és kis gyógyszeres üvegbe meg az öntetet. fél perc alatt összedobok egyet és már ehetem is. Sok helyet se foglal, kiadós is... Minden másnap pedig menzán eszek főzeléket.
2016. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5, nem lehetne 15-15 perce szétszedni azt a 30 perces kaja szünetet ? így 2x is ehetnél. vagy az óránkénti 10 percesben bekapni valami ch-s szeletet vagy bármit? Akár ha nem tartjátok a 10 perces szünetet akkor mosdóba menetelkor dugiban? Nem tudom h hol dolgozol ahol nem engednek egy perc szünetet sem?
2016. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előre tervezem az egész heti kajámat, amit meg kell, azt megcsinálom előre. Általában reggelire eszem tk. kenyeret sonkával, sok zöldséggel, a többit meg viszem magammal: tízóraira gyümölcs, ebédre amit épp főztem dobozban, uzsonnára általában valami túrókrém vagy túrós süti, vacsira már általában otthon vagyok, de ha nem, viszem azt is, salátát tonhallal/sonkával, stb.

Hát nem mondom, hogy kis helyet foglal, de nekem járható.

2016. szept. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A párom munka közben eszik, mert nincs szünete reggel... Azzal elvan 9 órán át, ő ilyen. Akinek gyakran kell enni, annak trükkösebb, de a legtöbb munkahelyen bizonyára belefér a szünet. Suliban akár óra közben is esznek az elszántak, hátsó padban megoldható... De erre keveseknek van szüksége, azt hiszem.


Egy napra simán lehet elég ételt vinni, ha az ember nem salátán él. Nekem egy maroknyi étel elég napközben, de akinek a sokszorosa kell, az is magával tudja vinni s bizonyára bolt, büfé is akad az egyetem körül... A legtöbbek azért tudnak venni olyat, ami belefér nekik, nekem már nehéz, de én el tudnék vinni 3 napi hideg élelmet egy kis hátitáskában is.

A párom, amikor nem dobozolt, mondjuk 12 órás éjszakai műszakban megevett negyedkiló mogyorót. A te életmódodról mit sem tudok, de csak vannak neked is laktató ételeid...

Egy napig a tojás is eláll (igazából héjában hetekig is), a paprika, paradicsom, uborka is kibírja, míg megeszed...

2016. szept. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dobozolunk az egesz napi kajat aztan viszem
2016. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!