Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi nassolás fér bele a...

Mennyi nassolás fér bele a fogyókúrába?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


18 éves, 178 cm magas lány vagyok, most épp 89 kiló.

11 kilót fogytam eddig kalóriaszámlálással + elliptikus trénezni szoktam napi 40 percet 60%-os pulzuson.


Jelenleg 1426 kalória a keretem, plusz +260 kcal, amit az elliptikus tréneren elégetek.


Mostanában nagyon kívánok mindenféle édességet, nasit, és nem igazán könnyíti meg a dolgot, hogy a család többi tagja egyáltalán nem él egészségesen, tele van ilyenekkel a ház. Így azt találtam ki, hogy napi maximum 200 kcal-t vihetek be ilyen szemetekből (csoki, chips, keksz, stb.). Ez még belefér?


Ezen kívül egyébként egészségesen eszem, teljes kiőrlésű kenyeret fehér helyett, kölest rizs helyett, cukrot nem, ha édesítek, akkor eritrittel, mindig figyelek, hogy elég legyen a fehérje (most 85 g/nap, de mondjuk nem porokból viszem be, hanem húsból, túróból, tojásból), stb.


Szóval, szerintetek belefér napi 200 kcal-nyi szemét kaja, ha minden más rendben van?


2016. szept. 8. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egyénfüggő.

Szerintem igen:)

Vagy pl.minden 2.nap egy kevés csoki vagy más nassi, így nem fogod annyira kívánni.

2016. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akármennyi belefér, ha elhasználod.

Nem szoktam mérni, de nálam egypárszáz és ezerpárszáz között mozoghat az édesség. Viszont ez rendes étel, nem szemét. Amúgy sosem szemeteznék le egy csokit, mégis mi azzal a baj? Jó, egy kicsit cukros, a cukrosabbakat hanyagolnám, de amúgy van benne tápanyag, zsíros (a zsírnak nincs inzulinválasza, jobban laktat a cukornál meg minden :D) és főleg kevés is elég belőle, legalábbis sokan így vagyunk vele.


Miért nem eszel saját, jóféle édességeket, mint én? Holnap pl. a zöldségleves után csokitorta lesz, szénhidrátszegényen mindkettő (jó, a levesben van krumpli, de annyi belefér), kiváló fogyós nap lesz.

Aztán jól elrontom estére gyümölccsel, de nem érdekel, a deficit számít úgyis (sárgadinnye, nincs az az isten, hogy ne egyem meg a részem egyben. és sajna nagy :)).


Ma lightos, csokiba mártott kölesrudi volt mazsolával, vannak visszafogott napjaim, ez durván kalóriaszegény s egy darab volt. A mai nasim sós, földimogyoró-kókuszzsír bonbon, nem tudom megunni, mindennap betolok 8 aprót.


A rizzsel se tudom, mi a gond, jó, nekem szénhidrátos, de az egy korrekt étel. A tk kenyeret sokkal nagyobb ívben kerülném, de persze akinek a felszívódási sebesség számít (nem mintha rizset ne lehetne lassúként enni), annál lehet, hogy ez másként van.

2016. szept. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Eszem én saját-jóféle édességeket is, csak azokat a normál kategóriába számolom, meg azért nincs nagyon gyakran, mert egyetemistaként, meg úgy, hogy 2 helyen önkénteskedek egyetem mellett, kicsit nehéz még egészséges főétel mellett egészséges desszertet is gyártani... :) És amikor húdeennékvalamiédességet, akkor pont hogy az általam szemét kategóriába sorolt dolgokat enném: csoki (igen, a jó cukros verzió), szétfűszerezett "rágcsák", stb.

A tk kenyeret azért eszem, mert sokkal több (számomra) értékes tápanyag van benne, mint egy fehér kenyérben (rost, vitamin, fehérje, ásványi anyagok).

2016. szept. 8. 17:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem vannak gyors, egyszerű édességeim (a megevéshez eleve kell idő, jó esetben több, mint az elkészítéshez... ez azért kemény feltétel), de végülis mindegy.

Nos, kis mennyiségben persze, ehetsz másféle édességet, ez még nem fog meggátolni a fogyásban. Egészség szempontjából nekem ez nemigen férne be, de ezt neked kell eldöntened. Én 5 éve nem eszem pl. cukrot, extrém ritka kilengéseket és pici mennyiségeket kivéve (havi pár gramm jön grillszósz, savanyúság kapcsán, a mustárt túlságosan szeretem, ott már nem fér bele a cukros), nyilván nem kezdek el csokit enni, ha egyszer van saját csokiszószom is, ami sokkal jobb és meg tudom csinálni hetekre előre. Nem tökéletesen az a fíling, de nem rosszabb, csak más. Nekem ez megfelel, de az is igaz, hogy több év életmódváltás sokat tud változtatni az emberen.

2016. szept. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nyilván kísérletezek receptekkel én is (tegnap mondjuk pont sikerült egy elég jóféle túrós sütit összeütnöm :)), de úgy képzeld el, hogy egy átlagos napomon 6.30-kor hagyom el a házat és 23.00 körül érek haza, néha beékelődik 1-1 nap, amikor van egy kis időm itthon, ilyenkor próbálok napokra előre főzni valamit. Tudom, hogy nem egészséges ez az életmód, de az egyetem fontos, a két önkéntes munka közül pedig nem tudok választani, mert mind a kettőt nagyon fontosnak és hasznosnak tartom.
2016. szept. 9. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!