Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan legyen sikeres az...

Hogyan legyen sikeres az életmódváltásom és maradjon meg a motivációm is? 10 kg-t szeretnék fogyni.

Figyelt kérdés

62 kg vagyok és 170 cm.

Amióta az eszemet tudom, sosem voltam elégedett az alakommal, mindig fogynk szerettem volna. Azonban egy ideje jellemő rám a jojó efektus, pár hétig diétázom, aztán ha már látszik a változás, gyorsan feladom és hetekig rengeteget eszek. Ekkor a duplája jön vissza annak minimum, amit előzőleg leadtam.

Próbálkozok már annyira régóta a fogyással, hogy tökéletesen tudom, mikor fogyok, mégis elveszik a motivációm egy idő után. Tudom, hogy mindez csak akaraterő kérdése, mégis van, hogy egyszerűen elborul az agyam és csak tömöm magamba az ételt ha unatkozok, nem törődve a következményekkel. Hogyan tudnék mindig erős maradni?


2016. szept. 10. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

szegény emberek sírnak azon amit írsz ...

eddzél

2016. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Detto csak én 173 cm vagyok.
2016. szept. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

sokan írják, hogy csak akaraterő dolga, meg légy erős, bla bla bla, de igazából nem ilyen egyszerű a dolog, csak annak tűnik annak, aki a másik oldalon van.


A szokás hatalma Charles Duhigg-tól egy érdekes könyv erről, érdemes elolvasnod.


Ez a probléma elég sokrétű, azaz sok minden lehet a háttérben. Pl. ha stresszlevezetésként eszel, akkor egy ideig lehet húzni a húrt, de ha elpattan, akkor zabálni fogsz. És ha egyszer megbotlasz, akkor könnyű újra megbotlani. Ugyanúgy a nélkülözés szépen lassan bontja az akaraterőt, amiből azt mondják véges mennyiségünk van. Ha mellette sulira-munkára kell koncentrálni, akkor megint gondok lehetnek. Mivel több tucat oldalt lehetne írni, ezért csak röviden.


Azonosítsd be, hogy miért eszel. Társas cselekvés? Unalom? Stresszlevezetés? Éhes vagy? Mindegyikre más a válasz. Próbálj ne nélkülözni, hanem az egészségtelen szokásokat helyettesítsd egészségessel. Ne csokit egyél, hanem egy szelet répát pl. Győzd meg a barátaidat, hogy támogassák az életmódváltásodat, és arról, hogy ez mennyire fontos. Nekem a barátaim össze vissza ehettek minden vacakot az elhízás veszélye nélkül, és sokszor mintha sportot űztek volna, hogy el tudják-e érni, hogy megszegjem a diltámat. Ami nagyon kellemetlen volt számomra, míg nekik csak vicc volt , vagy csak letudták annyival, hogy a "koplalás" és a "nem változatos kaja" úgysem tesz jót, és egy kis cukor sosem árt.

2016. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!