Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valaki összeállítana egy...

Valaki összeállítana egy étrendet nekem amivel fogyhatok?

Figyelt kérdés

Csirkemellre meg zöldségre gondoltam,ami egyszerű és nem olyan drága. Meg zabpehely. 164cm vagyok és 63-4 kg. Nagyon sok édességet ettem azelőtt de attól meg tudok válni.És nem is mozogtam szinte semmit. Banán, alma vagy miket egyek?


58 kg szeretnék lenni(kb). Mennyi idő alatt érhetem el? És ha tornázok hogy és mennyit? Youtubos videókra szoktam otthon. Nagy a hasam és a combom. Inkább zsiros, egy pici izomréteg van alatta. :P Vádlim is vastag mert toráztam régen otthon.

Az étrend lenne a lényeg mert nem tudom hogy kezdjek neki.



2016. szept. 17. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


otthoni youtube bohóckodást felejtsd el, nem sokat ér.

2016. szept. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Millióféle youtube videó van, nem szólnám le őket, a sima kis tornák is jobbak, mint a semmi. Persze súlyzóval edzeni jobb (arra is van millió youtube video, persze) :D


Kb. akármit ehetsz (azért a károsakat hanyagolnám), nem az alapján fogysz, hogy konkrétan mit eszel. Én tojást, olajos magvakat, zöldségeket, kókuszzsírt és azért mást is eszem... Banánt és almát lehetőleg nem, max. 1-2 dekát, az pont akadályoz, de van, akinek belefér. Inkább a fontos tápanyagokra koncentrálok a cukor helyett (jó, biztos akad benne ez-az, aminek haszna is lehet, de sokkal inkább eszem zöldséget, nincs keretem sok cukorra).


Teljesen jó céljaid vannak. 2-3 hónap alatt elvileg akár elérhető, de nem mindenki bír nagy deficitben enni s kisebb feleslegnél általában nehezebb is. Csináld s majd meglátod.

Mozogj, amit szeretsz és tudsz. Szerintem messze legjobb, ha súlyzós edzés van sok aerobbal és némi kardióval, de kinek hogy tetszik.

2016. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia.

a lényeg: heti minimum kétszer, de ideálisan négy alkalommal eddzél, legalább 60 percet.

otthoni torna szuper, van RubintRéka torna a youtube-on, arra is ugrálhatsz :) de saját elképzeléssel kivitelezett torna is jó, pörgös zenére. ha teheted, legalább négy napot a héten, 1 órát mozogjál.

de ha kimész futni, vagy keresel egy szabadtéri edzési lehetőséget (parkokban vannak kondigépek, vagy séta, futás) vagy van bringád, és egy órát tekersz, az is nagyon egészséges, és nem kerül semmibe!


a leginkább az intervall edzések fogyasztanak. (pl. futásnál - 2 perc kocogás, 1 perc sprintelés, vagy úszásban, nagyis mellúszás - fej kint - aztán egy hossz kemény mellúszás - mint a versenyzők. és bringában is így, vagy akár a gyorsgyaloglás, sőt, az edzés otthon is ilyen intervallos - vagyis aktív mozgás kényelmesen váltakozva teljes erőbedobásos mozgással. a legjobb zsírégető módszer!


étkezésben pedig a megszívlelendő tanácsom:

tilos a fehér-finomított - vagyis a fehér, finomliszt és a fehér répa, nád, szőlő, stb. cukor. csakis a teljes kiörlésű, a tönköly és a rozsliszt játszik! - vigyázz, a bolti rozs/rozsos/tönköly/teljes kiőrlésű is tartalmaz finomlisztet, ha nem tudod a pontos összetevőt, akkor inkább ne vedd meg, akár magad is süthetsz - kenyérgép nélkül is otthon, vedd meg hozzá a lisztet. (a kenyér egyébként liszt, víz, só, és vagy élesztő vagy sütőpor. össze kell gyúrni, és meg kell sütni, ennyi)

a cukor minden formája hizlal, így ha nem azt látod, hogy steviol akármi (a sztívia) vagy acesulfam-k, aspartam, sukraloz, stb. akkor tudd, hogy bizony valami hizlaló cukorféleséggel édesítik a terméket.

ebből kifolyólag a feldolgozott kaják mind kétségesek, tehát ha ennél egy jóféle joghurtot, vegyél natúrt, és préselj bele narancsból egy kis levet + adj hozzá édesítőt (akár kémiait - pl. édesítőszerek, vagy reformfélét - pl. xillit, eritrit, stevia - vigyázat, borzalmas az íze...)


hogy ha szeretnél konkrétumokat, akkor az alábbi menűválasztékot ajánlom:

- reggeli: gyümölcssaláta / gabonapelyhekből készült műzli (búza, zab, árpapehely, mazsola, aszalt alma) + 1,5-es tej, sárgarépakarikák, abonett, puff.rizsszelet, korpás keksz, stop-cukor keksz, almapürével, főttojás paradicsommal, teljes kiörlésű kenyér, kókuszzsíros rántottával, natúrjoghurt saját készítésű ízesítéssel (narancslé vagy aszaltszilvadarabok, vagy műzli bele)

- ebéd: grillezett, főtt, kókuszzsírban sütött natúr húsi, zöldségekkel (saláták, tzatziki) vagy zöldségpüré (pl. zöldborsópüré) vagy főtt barnarizs. esetleg a rizseshús is jó ebédnek. jó még ebédnek (és vacsinak is) a rántás nélküli levesek, vagy a saját magával besűrített főzelék (pl. lencsefőzelék, ami nem rántással készült, hanem a megfőtt zöldség felét botmixerrel összedarálod, és belekevered a löttybe, így sűrítve azt)

vacsira lehet salátákat, vagy a maradék ebédre valót enni, virslit kenyér nélkül, mustárral (ami ligtos persze) vagy ehetsz vacsira modzarellát paradicsommal.


sőt, ha belefér, rendelhetsz diétás kaját - én az interfood 600-800 ft-os kisadagos ételeit elég jónak, ízletesnek találom, ráadásul nincs benne ízfokozó!!!!

(az ízfokozó borzasztó nagy ehetnéket csinál, egy jó példa a mekis kaja... nagyon egyértelmű hatást tesz az ízfokozó - vagyis a nátrium-glutamát, ez az összetevő szigorúan tilos. semmilyen ízfokozós ételt nem szabad enni diéta során, mert óriási buktatót jelent)


a szénhidrát éhséget a leginkább egy édesítős tejeskávéval, vagy egy kis sajttal lehet a leginkább legyőzni. ha majd megveszel egy kis csokiért, igyál kávét (koffeineset) vagy délután meg egyél sajtot. a legjobb a maasdamer típusú, 100grammban is "csak" 300 kcal van...


írj magadnak étrendeket a fentiek figyelembe vételével, de bármelyik csodadiétában viszont láthatod ezeket a tippeket :)


tényleg csak a hozzáadott cukor, és a finomlisztes kaják, valamint az ízfokozó (nátrium-glutamát) a lúdas, a többi mind jöhet :)


és hát a mozgás. ami több féle úton fogyaszt. pl. az izmos test több kalóriát használ, mint a zsíros test, a mozgás során felhasználod a véredben lévő vércukrot, s annak híjján a zsírraktárakat, a mozgás endorfint termel, ami elég eufóriát okoz az étkezés okozta boldogságérzet helyett is, és még sorolhatnám...

2016. szept. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!