Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egészséges életmód?

Egészséges életmód?

Figyelt kérdés

Szeretném egészségesebbé tenni az étrendemet/életemet. Fogyni is szeretnék, de csak kb. 5 kilót. 168 cm vagyok es 60 kg.

Reggeli: 30g zabkasa + gyumi

Tízórai: tk.kifli/kenyer/zsemle. + csirkemell/pilykamellsonka es zöldségek.

Ebed: amit eppen fozok. Lehetőleg több hús es zöldségek, valamint mindent megpróbálok egészségesebben elkészíteni.

Uzsi: fehérje turmix (nagyon szeretem) 200 kcl van benne.

Vacsi pedig tojas + puffasztott rizs

Kerülnem a túl zsíros ételeket, az édességet, cukrot, fehér lisztet, gyors kaját. Mennyire lenne ez így jó? Napi 1200-1300 kalória kb.

Emelett lepcsoznek+tornaznek.


2016. nov. 25. 11:16
 1/7 A kérdező kommentje:

Viz, citromos víz, zöld tea.

Mást nem innek.

2016. nov. 25. 11:17
 2/7 anonim ***** válasza:

Egész jó!

Amit változtatnék,hogy a pufirizset én tízóraira enném a tk pékáruk helyett.

Vacsira már nem vinnék be ch-t ha nem muszáj,én pl salátát szoktam enni túróval,light mozzarella sajtal vagy tojással.

2016. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha elég neked ilyen kevés evés még mozgás mellett is, akkor jó, az ételek egész rendben vannak (én mondjuk nem ennék kenyeret, de annyi mindent nem ennék, ördögtől valónak éppenséggel nem gondolom, főleg, ha nem sok). A zsírra vigyázz, OK, hogy a tojás igencsak zsíros, de a mennyisége tuti kicsi s ha a többi ételnél túlságosan minimalizálod, keveset viszel be belőle.

Ha emellett éhes leszel, egyél kicsit többet.

2016. nov. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%

Az a pár gramm ch ugyan semmit nem számít estére, gondolom, nem 20 dekát eszik belőle.

Van, aki sok ch-t eszik vacsorára, mert szüksége van rá, nem tud ch szegényen enni, azokkal mi van? Márpedig azok is le tudnak fogyni, miért is ne? S aki csak este eszik? Biztos megvan az előnye ennek az esti ch kerülő mániának is, de ebben sem árt mértéket tartani. Nem mindenki tudja megenni a tojást (vagy más fehérjét) magában vagy kevés zöldséggel.

2016. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Este már senkinek nincs szüksége ch-ra! (kivéve ha akkor edzett az illető)

Este már többnyire az aktivitásunk már nem akkora, hogy szükség legyen nagyobb mennyiségű szénhidrátra. A szervezetünk az el nem használt szánhidrátokat zsírban lesz kénytelen tárolni.

2016. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Soha senki szervezetének nincs szüksége élelmi ch-ra, ha már itt tartunk... Nem esszenciális tápanyag. És? Akkor bűn enni? Ne együnk gyümölcsöt és zöldséget, mert nem kell élelmi cukor az életben maradáshoz?

Hús sem _kell_, akkor azt se együnk? Ésatöbbi.

Nincs is étel, ami kötelező lenne... Valamit azért enni kell s még az is oké, ha kevésbé értékes, de nem egészségtelen dolgokat veszünk magunkhoz.


Ha nem káros, nem előnytelen s az embernek jólesik, akkor miért ne ehetne ch-t kvázi bármikor? Van, akinek egyszerűen muszáj is, mert szüksége van energiára vacsorakor, de képtelen zsírosan enni ch nélkül, rosszul lesz tőle.

2016. nov. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De szükség van a ch-ra, csak nem mindegy,hogy mikor,mennyit és milyet viszünk be.

A kérdező az egészséges életmódról kérdezett, ebbe ha tetszik ha nem az is bele tartozik,hogy este már ne nagyon együnk ch-t. Néha előfordul,de ne ez legyen az általános.

Mindenkinek maga tiszte eldönteni mikor mit eszik,csak ne lepődjön meg a következményeken.

A húsra,zöldségre és gyümölcsre is szükség van,minél változatosabb az étrend annál jobb.

2016. nov. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!