Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy ha a. napi kalória...

Hogy ha a. napi kalória vitelemet nem lépem túl és még marad is fenn pl.300kcal amit ehetnék de pl valamelyik nap tulépem a. zsírt 5grammal úgy még sikerül e lefogynom?

Figyelt kérdés
Legyszi írjatok

#zsír #fogyás #kcal #Kaloria bazis
2016. dec. 1. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Én néha 50-nel lépem túl. Kicsit sem érdekel, ha a normál deficit megvan. Hormonálisan amúgy is jobb a zsír, mint a ch, jobban is lakat a legtöbbünket... Pont jó, ha annak a rovására nő, miközben jól érezzük magunkat, ez azért fontos.


Pár grammon különben sem értelmes dolog pörögni. Aki ennyire leragad a grammoknál, arra még veszélyesebb a számolás.

2016. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha túlléped attól még fogysz?
2016. dec. 1. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha deficitem van, fogyok. Még számomra egész sok cukor jelenlétében is, egyszer nem tett éhessé és teszteltem hetekig, remekül fogytam. Pedig ez sokakat megzavar, úgy tudom.

Bevallom, az 50 grammos túllépés deficittel nálam általában elméleti, mivel alapból is 100-130 gramm zsírt eszem s nem mozgok sokat. Úgyhogy ilyenkor a deficit is lecsökken.

Attól még lehet, hogy valakit akadályoz a több zsír, hisz van, akit az akadályoz, ha eszik egy almát, mert az borítja a napot. Sokfélénk vagyunk s nemcsak a fizikai működésünk számít, egy-egy étel lelkileg is rossz pályára tud vinni minket.

De 5 gramm az igazán semmi, ezt már írtam.

2016. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Azzal, hogy megtartod a diétát, nem fogsz lefogyni. A fogyásnak nagyon fontos alappillére a rendszeres mozgás, ezt ne feledd!

Véleményem szerint ennyire komolyan venni a kalóriákat teljesen fölösleges, kivéve ha van valami krónikus betegséged, amely megköveteli. Nem a kalória mennyisége, hanem az étel minősége a fontos!

2016. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az egészséges étrend más téma a fogyáshoz nem okvetlen az kell.

Megvan mennyi kalora kell ahoz, hogy a tested fentartsa a jelenlegi állapotát magasságod súlyod alapján van egy érték. Ha ezt tartod akkor vagy 0 án stagnálsz mozgásrol most nem beszélek. Ha ez mellé mozogsz akkor lejebb mész fogysz, ha pedig kevesebb kaloriát viszel he mint amennyi a tested jelenleti fenntartásahoz kell akkor fogyni fogsz, itt sem feltétel a mozgás, hisz az emésztés maga az, hogy ellásd a tested ahhoz kell x érték. Ha ez alatt leszel mindenképp fogyni fogsz. Én csak a kaloriát nézem és eszek ami épp van de nem lépem túl a napi limitet amit az app írt, és igy régóta stagnálok, persze ha extrém sokat mozgok adott nap akkor azt is beirom és ha igy felszabadul néhány kaloria akkor eszek még de igy is általába a napi kaloria bevitel egálba szokott lenni és nem nézem, hogy milyen diétás cuccok hanem ami van itthon.

2021. jún. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!