Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Koplalással/éhezéssel fogytam...

Koplalással/éhezéssel fogytam le. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a probléma, hogy megszállottan próbálok lefogyni. Már csak 5kg lenne vissza. Koplalással fogytam le 6kg-t, de nagyon drasztikusan. Reggel maximum egy natúr joghurtot ettem, ebédre egy fél tányér levest vagy 1-2 szem gyümölcsöt. Délelőtt bevittem körülbelül 4dl folyadékot. Délután már sem az evést, sem az ivást nem engedtem magamnak. Most viszont változtatni szeretnék. Voltam dietetikusnál (egyéb betegség miatt), aki állított nekem össze mintaétrendet.

Igazából talán az a legnagyobb baj, hogy a mérleg megszállottja lettem. Ha egy nap vagy 20x nem állok rá, akkor egyszer sem. Éppen ezért nem eszem és iszok délután, mert akkor többet mutat a mérleg. Tudom, hülyeség. Valamint azt vettem észre, hogy ha délután eszek, akkor reggel több leszek, mint ha nem és ez megijesztett.

Most azonban rájöttem, hogy hülyeséget csináltam. Napi 5x fogok enni, 1300kcal körül a mintaétrend alapján. A folyadékbevitelt is növelni szeretném minimum 1.5l-re. Sportolni viszont nem tudok, egy hete műtöttek.

Ha most elkezdek normálisan enni, akkor vissza fog jönni minden, amit leszenvedtem magamról?



2016. nov. 23. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek után valószínű,hogy valamennyi vissza fog menni de ha kicsit hagysz időt a szervezetednek,hogy rendbe tegye amit elcsesztél akkor le fog menni a felesleg idővel.

Az 5 étkezés nagyon jó,bár ha ennyire keveset ettél akkor lehet nem fog rögtön menni,szépen lassan állj rá a napi min.4 étkezésre.

A víz adagodat is emeld, az lenne a legjobb ha 2-3 liter lemenne.

Mit fogsz enni?

2016. nov. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Úgy terveztem, hogy regglire valami könnyűt: natúr joghurt müzlivel, teljes kiőrlésű zsemle csirkemell sonkával stb...

Tízóraira gyümölcsöt vagy salátát.

Ebédre főleg levest (zöldségleves, húsleves) és grillezett csirkemellet (imádom), vagy egyéb sovány húst friss zöldséggel vagy párolt mirelittel.

Uzsonnára megintcsak zöldség vagy gyümölcs a rost miatt.

Vacsorára pedig vagy tojást vagy valamilyen tk. szendvicset.


Remélem, hogy nem fog sok visszajönni. Ez a drasztikus diéta talán csütörtök óta tart. Akkor engedtek haza a kórházból és előtte két napig nem ettem. Műtét előtt azért a napi 3 étkezésem megvolt, még ha a kalória kevés is volt, de nem éheztem.

2016. nov. 23. 13:25
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Nekem tetszik az új étrended. Nem tudom, mennyi most a súlyod, egyáltalán indokolt lenne-e még fogynod.

A mérlegmániád beteges, a testsúly napi szinten 1-2 kilót is ingadozhat, ami normális és nem egyenlő a hízással, fogyással. Reálisabb képet kapsz, ha csak hetente méred a súlyodat. Az meg, hogy azért nem ettél/ittál délután, mert attól többet mutatott a mérleg, inkább megfosztottad a szervezeted még a víztől is - ugye tisztában vagy vele, hogy a víz nem hizlal? Ha veled élnék, tutira elvenném a mérlegedet, főleg, ha digitális...

2016. nov. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Szia

Valamenyi bisztos visszajön mert hirtelen fogyásnál az izmodbol is vesztesz.ezért kell testmozgással fogyókúrázni. A mérlegre elég hetente 1x ráállni akkor is reggel

Mindig reggel mutassa a jó súlyt

Én mikor versenyszerüen bokszoltam akkor velem is hasonló dolgok voltak

Nyugi utána. Befog állni a súlyod

2016. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Én 2éve ugyanazt csinaltam amit most te es az lett az eredmenye hogy anorexias lettem 1ev alatt. 70 kilorol 38-40 kg-ra fogytam es visszafordithatatlan egeszsegugyi bajaim lettek. Ennek psziches oka van amit csinalsz .(voltam pszichiatrian is). Bántottak? Beszoltak neked? Pasi van a dologban? Engem a tanár terrorizalt a sulyom miatt, ezert kezdtem fogyni. Jó hogy mostmár van egy étrended amit követni tudsz, de mindenkepp beszelgess magaddal hogy mi válthatja ki nálad pl azt hogy naponta 20 alkalommal méred magad. Ha kerdesed van irj privit nyugodtan!
2016. nov. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A drasztikus dieta csutortok ota tart? Azaz kevesebb mint egy hete?


Ember, te nem fogytal semmit, kiment beloled a viz meg beleidbol az anyag, meg az izmaidobol a glikogen.


Termeszetesen vissza fog menni es az ugy lesz jol.

2016. nov. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Fejben kell rendet tenni, nagyon durva, amiket csinálsz, ez nem sima koplalás, ez rosszabb. Szerencsére rájöttél, ez biztató.

Makrókat számolsz? Mert hiába eszel húst, ha oly keveset viszel be, hogy nem lesz elég a fehérje. 2 étkezésedben van valamirevaló fehérje, egy eddig keményen koplaló emberből alapból nem nézem ki, hogy a teljes szükségletét biztosan beviszi így...

Úgyhogy a mennyiségeken természetesen sok múlik. Az ételek egész jók.


1300 kcallal nehezen hízhatsz, ahhoz átkozottul belassult anyagcsere kellene, s akkor is csigatempóban menne, de addig visszagyorsulna... Nem hinném, hogy hízhatsz így, inkább fogysz picit. De bármi is van, az egészséged fontosabb, mint 1-2 kiló. Csak a salakanyag és a több ch miatt is megugrik majd picit a súlyod, de ez nem hízás, nem zsír. Víz, salakanyag. Természetes.

2016. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha eltávolítanád a mérleget. Én mérhetem magam napi 3-szor, nekem nem árt (nem szoktam, de előfordul, hogy este mérem, ruhában :D helyiértéken kezelve az eredményt, persze), de neked igen. Nekem meg se kottyan, hogy a reggeli eredmény plusz 2-3 kiló 3 nap alatt, hisz tudom, hogy nem hízhattam kb. semmit, ez csak víz és salakanyag. De te rögeszmés vagy. Az, hogy délután nem ittál, hajmeresztő! Tényleg tedd ezt rendbe a fejedben...
2016. nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megiszol egy liter vizet, egy kilóval nehezebb vagy.

Ha nem iszol elég vizet, akkor a kiválasztás nem tud rendesen a méreganyagoktól megszabadítani, és nagyon terheled a szervezetedet. Egy nagy pohár friss víz a szervezetnek olyan, mint egy büdös lakásban egy szellőztetés.

Mivel jól felborítottad az anyagcserédet a koplalással, kell pár hét, amíg helyrebillensz. Sanos mérleg-függő is lettél, ez baj.

Hetente egy alkalommal, reggel, pisilés és székletürítés után bőven elég méretkezni. Egy kis sós csipsz, vagy a nőknél a menses és máris több liternyi folyadék visszatartásod van. Ami persze több kilónyi túlsúly. De pár nap alatt ez a só kiürülésével, vagy a menses elmúltával magától rendeződik (kipisiled) és teljesen feleslegesen és értelmetlenül sanyargatnád magad, ha valós túlsúlynak gondolnád.


Normálisan megalkotott az étrend, ügyelj rá, igyál sok folyadékot, és ne óránként mérlegelj!

2016. nov. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

El sem tudjátok képzelni, hogy milyen hálás vagyok nektek! Őszintén szólva arra számítottam, hogy mindenki le fog szidni és fogyatékosnak/hibásnak beállítani. Természetesen jogosan. Ehelyett mindenki segítőkész volt és megértő, ez számomra hihetetlen nagy ösztönzést.

A mérleget eltettem jó messzire, hogy még véletlenül se legyen szem előtt, és inkább a centikre fogok hagyatkozni a jövőben.

Túlsúlyom talán nincsen, de feleslegem az van bőven, így azt szeretném leadni tavaszra, ha ez lehetséges. Ha nem, akkor jó később is persze. Sajnos most a sport kiesik hat hétig, de utána mindenképpen keresek valamit, ami nekem való. Elsődleges célom az alakformálás.

A súlyzózást nem merem kipróbálni, mert problémák vannak a vállammal, így még körülnézek, hogy milyen lehetőségeim vannak.

Tényleg köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!!

2016. nov. 23. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!