Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nemtudom miért van ez és...

Nemtudom miért van ez és teljesen kétségbe vagyok esve. Mit kell ilyenkor tenni? (Többi a leírásban)

Figyelt kérdés
Nyáron fogyóztam és lefogytam 13 kgt,minden jól ment..most kb 3 hete össze-vissza zabálok mindent nem bírok magammal,a napi kalória bevitelem kb 2000-2500 kcal és rengeteg édességet eszem..minden este megfogadom hogy akkor majd holnaptól már rendesen eszem..de valahogy mindig elszakad a cérna és elkezdek mindenféle édességeket enni..a ,,holnaptól" már kb 3 hete tart mert ezt minden nap eljátszom..próbáltam már motiválni magam mindenféle faliújságokkal képekkel,hogy kibírjam de valahogy mindig az édesség győzött.. 3 hete 53 kg voltam..most ahogy mérekeztem már 57.7..nemtudom mit csináljak hogy megint legyen akaraterőm folytatni ezt az egészet mert nagy erőfeszítés árán fogytam le..kérlek segítsetek,tapasztalt már valaki ilyet?
2016. dec. 29. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan volt, hogy 4 hétig elszálltam s 2800 kcalt vittem be (2000 alatti szükséglettel). Van ez így.


Viszont senki más nem tudja rendberakni az önfegyelmedet, csak te. Bár vannak alternatív módok. Nekem pl. eszemben sincs visszafogni magam, azt akarom enni, amihez kedvem van. Úgyhogy el kell érnem, hogy egy remek, számomra élvezetes étrenden fogyjak. Ami az esetemben nem is nehéz, már a jó étrend, mert hogy még kalóriadeficit is legyen, az már kemény dió, évekig dolgoztam rajta. S én közel sem vagyok olyan könnyű, mint te.

Nos, az édességeket én nem hagyom el fogyáskor, bár az utolsó fázisban már nehéz úgy. Nem mindegy, milyen édesség és mennyi.

Azt mindenképpen meg kell akadályoznod, hogy áttörjön a gát s kontroll nélkül hömpölyögjön a folyam. Az baj, lelkileg sem egészséges, ennyire ne legyen az ember rabja önmaga egyes részeinek.


Sokaknak az ünnepek környékén nehezebb. Lehet, hogy érdemesebb lett volna lazítani (azért nem mindent összeéve, bár normális szervezet azt nem is bírja hetekig), a kilátástalan küzdelem nagyon fárasztó, tapasztalat.


Ha kicsit is hasonlítasz rám, akkor az összeevés elkezdése a kulcspont. Ha már elkezded, extrém nehéz, előtte kell megállni.

Akár úgy, hogy ha nem bírod nem enni, akkor gyorsan és alaposan jóllaksz rendes étellel. Már ha ez neked hat. Nálam elég sokat. Pompásan jóllakva közel sem olyan csábító az édesség (bár külön desszertgyomrom van, jóllakva is tudok sütizni, mégis, könnyebben megállom, mint éhesen).

Néha pedig nem árt sütizni, legalábbis nekünk, sütikedvelő édesszájúaknak, akiknek jó sütireceptjeik vannak s be tudják pakolni a diétájukba a dolgot. Meglehetnek a veszélyei, nem akárkinek jó módszer ez... De aki bevadul, ha hosszan megfosztja magát a sütiktől, az inkább egyen néha. Akár sokat is. Néha egy elszállt naptól még lefogyhat.


Magasságod mennyi, hogy sok neked az 57? Ja és ne hidd, hogy a plusz csupa zsír... Bizonyára sok víz is van közte s persze salakanyag. Én napok alatt szedek fel 3 kilót, ha durvábban eszem, aminek a zöme persze le is megy hamar.

2016. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Duenna ***** válasza:
59%
Térj vissza ahhoz a fogyókárához, amelytől már lefogytál. Jó lenne, ha este 6 óra után már tényleg semmit nem ennél, de ha nem bírod ki, akkor egyél gyümölcsöket, banánt, almát, narancsot, vagy amit találsz, ezeket turmixold össze (cukor nélkül!), és idd meg vacsorára. A gyümölcsökben van gyümölcs-cukor ez fedezi a cukoréhségedet. Vagy vegyél natúr joghurtot, natúr kefírt, és ezekből annyit egyél, amennyi jól esik. Ez a gyomrodat tele teszi, de kalória nincs benne. Ezek ráadásul még egészségesek is. Egy idő után érezni fogod, hogy kevesebb étel is elég ahhoz, hogy jól lakj, és ne érezd magad éhesnek.
2016. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is átéltem ilyet. Engem az rántott vissza a "valóságba", amikor már alig jött rám a vékonyan vásárolt alkalmi nadrág, pedig éppen szükség lett volna rá. Eleve pont jó volt, úgy vettem meg hogy ha 2-3 kilót hízok már nem lesz kényelmes. Úgy gondoltam ez majd motivál hogy figyeljek magamra. De utána jó ideig nem kellett felvenni, csak mikor kellett volna akkor szembesültem a szomorú ténnyel: kihíztam. Azelőtt mindig csak halogattam, vagy egy hét után abba hagytam. De a nadrágos eset betette a kaput. Olyan erőt kaptam, hogy most már szinte kifogytam belőle.

Neked is biztos jön majd valami hasonló szikra, ami átlendít ezen és erőt ad. Csak meg kell találnod. Hajrá!

2016. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Motiváljon a tudat,hogy ha így folytatod,dagadt leszel.
2016. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,sokat segítettek :)
2016. dec. 30. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!