Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nemrég kezdtem el használni a...

Nemrég kezdtem el használni a kalória bázist, és lenne pár kérdésem vele kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés
Szóval 19 éves vagyok,174 cm,110 kg,lány (tudom hogy borzalmas,magamnak köszönhetem,de elkezdtem tenni a változás érdekében).Jelenleg itthon dolgozom,abszolút ülő életmódban,2 naponta járok boltba,tehát kb semmit nem mozgok alapvetően (persze sportolok hogy ezt kompenzáljam).Az oldal szerint az alapjárat kcal égetésem 2300,ami nekem soknak tűnik,hiszem szó szerint semmit nem csinálok munka közben csak egy gép előtt ülök.1000-1200 kalóriát fogyasztok egy nap,3-szor eszem (próbáltam 5-ször de akkor csak egész nap éhes voltam).Délután szoktam nekiállni mozogni,15-20 perc nem túl intenzív tornával,és 30 perc elliptikus tréneren történő szenvedéssel.Jelenleg ez a max amire képes vagyok,szégyen,de már ennyitől is haldoklom.Az oldal szerint a nap végére én -2500 kcal-nál tartok.Ez így kb korrekt lehet?Lassan két hete csinálom,5 naponta mérem magam,5 nap alatt 1,5-2 (átlagban) kilót fogyok.Gondolom azért ilyen sokat mert bőven van miből.Jól csinálom?Az oldal hiteles adatokat ad vissza?Ha valamit rosszul csinálok,mi az,és hogy változtassak rajta?
2017. jan. 13. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól csinálod. A számok is jók. Egy kg zsír leadasahoz 8000 kcal mínusz kell (azert írok 8-at mert mindig megy a veszekedés h 7000 v 9000, kölnbozo neten terjedő információk miatt nincs konszenzus de ez könnyíti nekünk a számolást.)

Az 1,5-2 kgra 12000-16000 kcal, napi -2500-zal ez pont 5-6 nap alatt gyűlik ki, mint láthatod a számok igazolnak..

Javaslom, hogy egyel nyugodtan többet mivel ennél a sulynál még belefér de hamarosan, mondjuk 90-95kg-tól a túl gyors fogyás azt eredményezheti, hogy a bőröd nem tudja követni a tested zsugorodasat, azon pedig csak műtéttel lehet segíteni utolag. Illetve az elején jelentős mennyiségű víz is távozik, ezt neked kell majd kitapasztalnod, hogy tobb idő után mennyire áll be a fogyás hány kcal mellett...

Az erős tempójú fogyás 1kg/hét de inkább 0.5kg/hét a javasolt.

Az eddig leírt dolgaid alapján alapvetoen ügyes vagy, további kitartást!

2017. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az alapjárati kalória égetés teljesen reális. Igen, ennyi energia kell, ha semmi különöset nem csinál az ember.

Szerintem irtó keveset eszel, ez az 1000 kalória simán koplalás. Ami majd idővel meg fogja magát bosszulni.

Egyél legalább 1800-2000-et. Ez így is kevesebb, mint amire alapban szükséged van. Ráadásul még mozogsz is, szóval még el is égetsz pluszban kalóriát.

2017. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez így tökéletes, ne keseredj el, de föleg ne add fel, menni fog!


Ami meg a mozgást illeti, az természetes, hogy eleinte nem sokat bírsz, eettöl függetlenül rendszeresen végezd ezeket és hidd el, egyszer csak rádöbbensz, hogy a 20 perces torna vagy a 30 perc elliptikus tréner már nem megeröltetö, megy hosszabb ideig vagy intenzívebben is.


Sok sikert és kitartást!

2017. jan. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én sem hittem, hogy amit beír nekem "alapból" elégetett napi kcal-t, azt valóban lemozgom-e. Egy alkalommal nekiálltam, és ott el kezdtem beírkálni, hogy fogmosás, mosogatás, tv-nézés, stb. stb. minden egyes szó szerinti megmozdulásomat... kiírtam egy db. papírra, hogy mire mennyi kcal-égetést hozott ki... láss csodát, kb,. 150 kcal eltéréssel összejött az, amit ő ott az elégetett napi átlagos kcal értékhez beírt.


Egyébként én is azt mondom, hogy a heti fogyás 0,5 - 1,0 kg-nál több ne legyen. A hirtelen fogyást a test nem tudja megfelelően követni, és ott marad rajtad a lötyögő bőr, a megereszkedett toka, stb. stb. amik alól percek alatt eltüntetted a hájat, és a bőr nem érkezett visszahúzódni.

Lassabban, és biztosabban, jobban jársz!

2017. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!