Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1500 kalóriás diéta étrendel...

1500 kalóriás diéta étrendel kapcsolatban lenne pár problémám?

Figyelt kérdés
Sok leírást találtam a neten kajákról és a bizonyos összetevők kalóriáiból próbáltam összeállítani egy étrendet, de nem igazán értek hozzá. Mi alapján tudnám változatossá és hatékonnyá tenni a diétát? Kicsit monotonnak tűnik a tízórai/uzsonna rész és reggelinél is elég korlátoltan tudom megoldani mit egyek az egyes napokon. Nagyon fontos lenne, hogy persze edzés mellett fogyni tudjak és főképpen egészségesen táplálkozzak. Nem igazán van pénzem különleges dolgokra, maximum teljes kiőrlésű pékárukra, ezért a mindenféle ínyencséggel ellátott ételek alapból kiesnek a listáról. Meg a húst (esetleg halat) sem szeretném pár napnál többet nélkülözni. Ti hogy állítjátok össze magatoknak? Vagy honnan szerezhetnék segítséget hozzá?

2016. aug. 28. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Reggeli: zab es tojas (jobb ha a szenhidratot feherjevel fogyasztod) vagy ritkan ha mar nem birom akkor toast piritos virslivel

Tizorai: tojasbol keszult dolog vagy gyumolcs vagy natur joghurt gyumivel

Ebed csirke es zoldseg ritkan + rizs (basmati,jazmin) jazmin ha edzek utana mert gyorsan felszivodo basmati ha este megyek futni

Uzsonna irtad h monoton hat ilyen ez a dieta ugyanugy egy kis zoldseg tojassal vagy egy kis csirke..ez egy tolteleketkezes nem a nagy evesrol szol

Vacsi csirke de itt mar csak zoldseg semmi rizs

Dietas etrend az a baj nagyon monoton es ertelek is de ezert olyan meno a meregdraga norbi update..jozan esszel fel nem foghatom hogy lehetne egyaltalan egeszseges az a jegkrem amit fogyokuraba este nyolckor megehetsz...

Na de a lenyeg zoli hus tojas naturjoghurt meg zab es kb ennyi...lecsot meg ilyeneket be lehet iktatni de elmondanam tapasztalat alapjan h ugyanolyannak fogod erezni mint az ezer masik ugyanolyan zoldseges etkezest...a tesztat fogod hianyolni meg a fozelekeket

2016. aug. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én főzelékeket is eszem. Ma pl. tök főzelék lesz. A tököt egy kanál olajon piritott hagymán megpárolom. Ha puha, egy kanál tk. lisztet elkeverek egy joghurtban, és elkeverem. Felfőzöm, pici ecet, nagy csokor kapor kész kész. Ez miért hizlal?
2016. aug. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és kétszerre, háromszorra elég.
2016. aug. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És a csirkét ki lehet váltani pl hallal vagy más hússal? A főzelekek talán a liszt miatt hizlalnak, de azt ennék én is egyébként.

Köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 29. 10:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 3 hete csinálom a 1500-as fogyót, és nézem a GI-t és a ch-t is nagyjából. A derekam 6 cm--el, a csipőm 4 cm-el lett vékonyabb. Én is 3 hete tanulmányozom a gi.-t nagyon jó kalkulátorok vannak, és minden élelmiszernek le vannak irva az értékei. Természetesen a halé, husé, huskészitményeké stb. Pékáruk, gabonák st.
2016. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Ha életvitelszerűen akarod folytatni, akkor meg kell tanulnod az átlagos kajákat diétás módon előállítani. Én évek óta így eszem, mára már rutinná vált, hogyan módosítom a receptet. Mondok egy példát: töltött paprika:

darált pulykacomb a husi és zabpehellyel keverem össze, tojás, paradicsomlé, mint egyéb fő összetevők, fogyaszthatóak, cukor helyett mással édesítek. Egy normál adag kb 400 kcal, van, hogy joghurtot is eszem hozzá (tejföl helyett). Nagyon sok ételt meg lehet variálni és nyugodt szívvel fogyasztani. Főzelékek is ehetőek, sűrítsd önmagával, használj natúr joghurtot tejföl helyett, lisztet hagyd ki belőle.

Én tízóraira általában gyümölcsöt eszek, uzsonnára pedig natúr joghurtot gyümivel és újabban útifűmaghéjjal (ez drága, de egy adag csak kb 1 evőkanál), a rosttartalma miatt nagyon egészséges, illetve én szeretem, hogy pudingosabb állaga lesz a joghurtnak.

2016. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Cukor helyett mit használsz, bocsi. És süritésre?
2016. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Eddig folyékony édesítőszert használtam, most ismerkedem az eritrittel. Sűríteni úgy szoktam, hogy kiveszek a főzelékből egy adagot, leturmixolom és visszaöntöm a többihez. Ez az önmagában sűrítés. Illetve van, hogy pl teljes kiőrlésű vagy zablisztet használok, 1 kanál egy egész fazék főzelékben nem vészes. Habarásra általában natúr joghurtot használok. Általánosan elmondható, hogy a tejfölt teljesen lecseréltem natúr joghurtra, vagy a kefir is jó, ha azt jobban szereted. Tejből 1.5%-osat használok. Zsíradékot amennyire lehet kihagyom, pl sosem pirítom le olajban a zöldségeket. Rizsre, párolt zöldségre, szendvicsre nem teszek vajat. Ilyen apróságokkal rengetek kalóriát meg lehet spórolni. Vezeted valamelyik netes oldalon az étkezési naplódat? Én a myfitnesspal.com-ot használom, de van magyar is, pl. a kalóriabázis. Nagyon hasznosak.
2016. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm, hogy ennyit írtál. Sok minden világosabb lett. Remlélem sikerül valamennyit fogyni így.
2016. aug. 29. 14:48
 10/10 A kérdező kommentje:
*írtatok bocsi
2016. aug. 29. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!