Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Diétánál mennyire fontos a...

Diétánál mennyire fontos a kalóriát számolni?

Figyelt kérdés

Már teljesen össze vagyok zavarodva. Én egy nap kb 150 g szénhidrátot eszek (néha kevesebbet), kb 90-120 g fehérjét és úgy 40-50 g zsírt. De van olyan mikor ezt 2500 kalóriából fedezem, máskor meg 1500-ból. van aki azt mondja, hogy ne számoljuk a kalóriát, csak tisztán étkezzünk és fogyni fogunk, van aki azt mondja nyugodtan együnk meg egy pizzát, ha a kalóriánkba belefér.

Fogalmam sincs, hogy mi az igazság.


2017. febr. 12. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor nem tudsz számolni vagy rossz adatokat használsz. Ha a fehérje, zsír és szénhidrát közel azonos, akkor a kalória is, ha nem iszol alkoholt (az a 4. anyag, ami kalóriát adhat). Mondjuk a bruttó-nettó szénhidrátnál vannak érdekes dolgok, én is láttam már ételt, ahol nem jöttek ki az adatok, nyilván hibásak (talán sosem tudom meg, mennyi hasznosuló szénhidrát van pl. a lencsében, a számolás nagyon hibádzik itt).


Ha tisztán étkezel, de túl sokat, nyilván nem fogysz s könnyen hízhatsz is.

Bármilyen étrend mellett lefogy az ember, ha kevés a kalória.

Az alapvető természeti törvényeket nem tudod megkerülni.

2017. febr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem számoltam, csak bizonyos ételfajtákat kiiktattam. Ettől persze lehettem deficitben az elején, most már nem valószínű. Lefogytam és nem hízok kb. másfél éve. Annyit eszek, amennyi jólesik, persze a megszokott ételeimből.
2017. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyilvan lelehet fogyni sima kaloriadeficittel viszont elettanilag nagyon nem mindegy hogy mit eszunk. Egeszsegugyileg es kozerzetbe is szamit hogy milyen minosegu etelt eszunk. Hosszutavon is sokkal egyszerubb ugy elni ha a vercukorszint nem ingadozik ossze vissza a egyszeru gyors ch-ktol. En ugy vettem eszre aki eszik gyakran pizzakat meg hasonlokat az kicsit sanyargatja magat mert inkabb kihagy 1-2 etkezest hogy megehessen egy jo nagy hamburgert. Es hat aki fogyni akar az gondolom nem csak a kinezet hanem egeszseg szempontjabol is fontos.


Szoval igen fogyashoz kell a deficit de ha lefogytal sokkal konnyebben tartod meg a sulyodat ha normalis kajakhoz vagy szokva. Mint ahogy itt irta egyik valaszolo tartja a sulyat regota hiaba eszi tul magat,ha olyan kajabol eszik ami normalis kaja. De ha ugy fogytal le hogy sok gyorskajat ettel csak keveset akkor a cel elerese utan nehezebben tudod tartani a suylodat mert mindig figyelnes kell a mennyisegekre. Mig a tiszta kajaknal ez nem olyan fontos. Eleve jobban laktatnak meg kesobb is leszel ehes.

2017. febr. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!