Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehet a zöldségektől hízni -...

Lehet a zöldségektől hízni - bele kell számolni őket a napi kalóriabevitelbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Röviden a kérdésem annyi lenne, hogy bele kell-e számolnom a napi kalóriabevitelembe a zöldséget (leginkább uborka, paradicsom, hagyma, karfiol, brokkoli, répa, saláta), hogyha igazán nagy mennyiségben viszem be azt? Itt tényleg nagy mennyiségre gondolok, naponta akár 1-2 kiló is. Igyekszem lefogyni és sajnos nem tudok jóllakni egy kevés rizzsel és hússal, ezért a gyomromat zöldséggel próbálom kitölteni. Pl. most vacsorára maradt még 360 szabad kalóriám és a programom szerint én a nagy részét ennek szépen le is ettem 600 gramm uborkával, retekkel meg paradicsommal. Szóval, ha pl. már nem marad "szabad kalóriám" és este tizenegykor rámtör a farkaséhség, mennyit ehetek zöldségbõl, ill. általánosan mennyire kell beleszámolnom a már fent említett zöldséget a kalóriabevitelembe? Annyit még hozzátennék, hogy a kalóriabázis szerint ilyen mennyiségben már a zöldség sem elhanyagolható. Tudom, túlzásba viszem (volt olyan, hogy már a teát is számoltam, ha megittam pl. 10 csészével, mert rá volt írva, hogy 100 milliliterenként kevesebb, mint 4 kalória van benne), de legyetek szívesek kíméljetek meg a gyalázkodó válaszoktól. Elõre is köszönöm!

2017. febr. 14. 20:53
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom az ertekes valaszokat! Lehet, hogy ez nalam egy rossz berogzodes, de en nekem egyszeruen tele kell lennie a gyomromnak, ha eszem es ugye ha pl. zsirosabb turot vagy jogurtot ennek, nem ehetnek meg belole annyit. Igaz, meglepett, de a az a par szem dio, amit beleteszek a jogurtomba, tenyleg segitett
2017. febr. 16. 14:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!