Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Súlytartáshoz, ez milyen...

Súlytartáshoz, ez milyen étkezés volt ma?

Figyelt kérdés

Anorexiás voltam éveken át, aztán rengeteg dolog történt és elkezdtem harcolni az életért. Már 14 kilóval több vagyok, mint amennyi a legkevesebb súlyom volt, ami fantasztikus, és boldog is vagyok. Viszont most valahogy súlytrtósra kéne cserélni az eddigi roboráló életmódomat. Így kéne egy kis visszajelzés, hogy ez igy elég a súlytartáshoz, mert becsapni sem akarom magamat semelyik oldalról.


Reggeli:

-Danone Activia áfonyás

-200 gramm pirított cukkini

-1 szelet (10 g) Szarvasi Light mozzarella sajt

-Tejeskávé (120ml)


Tízórai:

-180 g Tönkölyös hajdinás kenyér (ALDI)


Ebéd:

-Karajos mozzarellás szendvics(Khell food)

-Cappucino (120ml)


Uzsonna:

-2 dl (200 g) Tehéntej (1,5%)

-1 evőkanál (30 g) Méz


Vacsi:

- 2dl száraz vörösbor


Összesen : 1687 kalória, 222gramm ch, 58 gramm fehérje, 45g zsír


Ma nem edzettem semmit, ilyenkor azt határoztam meg, hogy 1700kcal körül eszem (javítsatok ki, ha szerintetek ez nem jó így(!) Komolyan, azért írtam.


Amikor edzek, pl tegnap 2 órás azért elég intenzív edzésem volt, akkor 2500 kcal körül eszem, több ch-t és több fehérjét.


A vacsi vörösbor, az kivételes, sok jót tanultam a vörösborról és igyekszem kipróbálni.


Főtt ételt nem mindig, sőt ritkén tudok készíteni, mert általában folyton rohanok, vagy nagyon fáradt vagyok-


Ha valakinek sikerült végigolvasni a monológomat, és megtisztel a válaszával, annak nagyon köszönöm, és tényleg mindne vélemény érdekel és figyelembe is szeretném venni



2017. márc. 7. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Valaki 1700-al is fogy
2017. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez kevés. Egyél minimum 1900 kalóriát, azokon a napokon is, amikor nem sportolsz. Ha intenzíven szoktál sportolni, akkor izmosodsz. Az izmok fenntartásához több kalória kell, mintha csak "átlagos" aktivitású lennél=kevesebb izmod lenne.
2017. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"A vacsi vörösbor, az kivételes, sok jót tanultam a vörösborról és igyekszem kipróbálni."


Amivel hirdetni szokták, az a szőlőlében is benne van, sőt a teákban jóval több is, kiváltképp a zöld teában.

2017. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebéd után (ami egy szendvics meg egy kávé) megiszol eyg bögre mézes tejet meg 2 dl bort és ennyi egész napra. Szerinted ez így rendben van? A kalória mennyiség nem rossz és az sem hogy naponta többször eszel keveset. Csak, hogy a több evésből 2 nálad ivás. A bort meg a mézes tejet cseréld szilárd táplálékra, pl valami salátára. Vagy legalább a bort.
2017. márc. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Többször is átolvastam, és nem tudok rájönni, miből jön a 45 g zsír és az 58 g fehérje. Gondolom, a növényi fehérjéket is beleszámoltad, ugye? Azt tudod, hogy azok nem teljes értékűek, azaz nincs meg bennük minden esszenciális aminosav?

Nekem nem tetszik ez az étrend, az 1,5%-os bolti tejjel, magában kenyérrel, vörösborral mint étkezéssel. Hiányolom a napi 3 normális főétkezést, amiben van egy rendes adag fehérje (nem növényi), mellé egy adag zöldség, és a kenyér helyett valami hasznosabb szénhidrátforrás, több hasznos zsiradékkal (mivel nem fogyózol). Ezen kívül 58 g fehérje szerintem kevés.

A szendvics nem ebéd, a vörösbor nem vacsora. Hasznos tápanyagokra lenne szükséged. Mézes tej helyett ehetnél pl. gyümölcsöt is. A főzésben nem tud valaki besegíteni? Bár hozzáteszem, sok olyan egészséges, tápláló főtt étel van, ami gyorsan és egyszerűen elkészül. A tojást, húst, halat nagyon hiányolom, remélem, szoktál enni ilyeneket.

2017. márc. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!