Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kcal-t kell naponta...

Mennyi kcal-t kell naponta fogyasztania egy 14 éves lánynak?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 5. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyit mozog: a balettintézeti növendék vagy profi úszó a skála egyik vége, a másik meg az, aki tesiből is fel van mentve...


De saccra kb. 1500-2000 közt.

2017. ápr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Szia én (14 éves 157cm-es 38 kg-os) 1200 kcal-lal eszek egy nap és nem hizok se nem fogyok, egyszóval súlyt tartok. Minden nap van tesi órám ezen kívül egyedül jövök-megyek suliba. Nem ehezem!! Szerintem egeszsegesen étkezem! És én így jól érzem magamat de ez ember fuggo! 😊
2017. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

Te most vagy anorexiás vagy (az alapján, hogy 1200 kcalt eszel meg amivel lehetetlen súlyt tartani, lehet, hogy az amúgy is alacsony testsúlyod miatt lassan, de fogysz) vagy természetesen nagyon sovány, ami oké, hogy jól néz ki, de nem egészséges, hiába vagy jóllakott próbálj meg többet enni, ha mennyiségre nem megy, az étel minőségén változtass, mert ennyibe nem fér bele elegendő tápanyag és vitamin!

A kérdésre válaszolva én is 1500-2000 körül saccolom, de ez egyéni, szerintem kísérletezz :)

2017. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

Igen, vékony vagyok, de hidd el nem vagyok anorexiás, mint mondtam eszek rendesen, csak kerülöm a fehér kenyeret zsíros húsokat stb.. de pl.: Zöldséget, gyümölcsöt, csirkét, teljes kiőrlésű kenyeret eszek bőven!

A nap során nem számolok kaloriat csupán este szoktam "összegezni" ,hogy miket és mennyit ettem! Ezért írtam, hogy teljesen egészségesen érkezem, nem koplalok! De ez természetesen ember fuggo,hogy kinek mennyi kalóriát van szüksége! :) :D

2017. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó értem, de azért nem kell megvonni magadtól a fehér kenyeret, nasikat sem, nem is kell túlzásba vinni de teljesen lemondani sem róla

Egyébként ha nem mozogsz, súlytartáshoz inkább 1600 körül kéne enni (szerintem), bár ez egyéni

Viszont tényleg meg kellene próbálnod hízni, mert ha akarmennyit eszel és nem hízol, akkor nincs baj, ez egyszerűen genetika, viszont ha képes vagy a hízásra, akkor 18-as BMI-t el kellene érni, különben komoly egészségügyi problémák lehetnek belőle (pl hajhullás, hormonproblémák, menzesz kimaradása, gyenge immunrendszer, fáradékonyság, stb) és ezek nem jelentkeznek rögtön, nekem is csak később kezdett el hullani a hajam, mikor már 3 hónapja voltam alultáplált, és még mindig nem jött helyre teljesen, pedig már egészséges a súlyom... Szóval ezzel inkább ne játssz!

2017. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!