Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ilyen kalóriával és makrókkal...

Ilyen kalóriával és makrókkal nem fogok fogyni?

Figyelt kérdés

168 cm és 98 kg vagyok, tehát legalább 30 kg-t szeretnék fogyni.

Nem túl aktív az életmódom, de azért sétálni szoktam.

Ma megnéztem, hogy mennyi az a mennyiség, amit ha megeszek, nem vagyok éhes, nem érzem, hogy be kell nyomnom egy tábla csokit stb és ez jött ki:


1997 kcal

143 gramm fehérje

136 gramm szénhidrát

83 gramm zsír


Ez így nézve olyan soknak tűnik :( De ha kevesebbet eszek, akkor folyamatosan kívánom az édességet, meg a gyorskajákat, most pedig a kalória lazacból, tojásból, zöldségekből, kókuszzsírból stb. jött össze.

Mi a véleményetek, ha ennyit eszek, fogyhatok, vagy ez akkor is túl sok?


2017. ápr. 11. 17:29
 1/9 anonim válasza:

Szerintem kezdésnek jó, csak hogy egy kicsit rávezesd a tested a további kcal csökkentésre. Próbálj meg sokat sétálni egy nap (már az is jó, ha pl egy buszmegállóval előbb leszállsz és azt lesétálod). A gyorskajákhoz annyit, hogy próbáld meg mellőzni őket; ha kedvet kapsz hozzá lebegjen a szemed előtt hogy milyen rohadt sokba kerül és rengeteeeeeg kalória van benne. Nem azt mondom hogy salátán élj, de a kettő között próbáld meg megtalalálni az arany középutat :)

Ja és az üres kcalokat (nagyon cukros kávé, üdítők stb) próbáld mellőzni.

Ha úgy érzed éhes vagy, tedd fel magadnak a kérdést: Most tényleg éhes vagyok, vagy ez csak sóvárgás?

Nekem ezek segítettek, remélem neked is hasznodra válnak :)

2017. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1.: köszönöm, teljesen igazad van :) Így, hogy ennyit ettem, nem kívánom a rossz kajákat, cukor nélkül iszom a kávét is, kenyérfélét pedig három szelet puffasztott rizst ettem. Sem tészta, sem krumpli nem volt. Fura, hogy mégis összejön ennyi kalória...

Talán az lesz, hogy igyekszem többet sétálni, szobabiciklizni és 90kg-ig ezt a kalóriát tartom, utána pedig elkezdem fokozatosan csökkenteni.

Remélem, így működni fog :)

Sajnos ha kevesebbet eszek, két nap után kieszem a mcdonaldsot, nem tudom azt hosszútávon fenntartani.

2017. ápr. 11. 17:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Kiderül, fogynod kéne ennyi kcal-lal is, de majd meglátod, ha nem csökken a súlyod, vegyél el 200 kcalt, vagy mozogj fél órát ennyi kcalhoz.
2017. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A súlytartó kalóriám kalkulátor szerint 2400 kcal, szóval remélem... :)
2017. ápr. 11. 18:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó az étrended (amiket leírtál), szerintem tudsz így fogyni. Ha később megállna a fogyás, a ch-t csökkentsd még. Csak így tovább :)
2017. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha elveszel a zsírból x grammot, és azt hozzáteszed a szénhidráthoz, akkor csökkented a kalóriát (1 gramm zsír 9 kalória, míg 1 gramm ch csak 4), de éhes sem leszel. Főleg kezdéskor nem jó nagyon levinni a ch-t. 2-2,5 gramm/testsúlykilogrammról érdemes kezdeni, és onnan csökkenteni.
2017. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, utolsó. Kevesebb ch, több zsír -> nem éheztem és szépen fogytam is, mivel jóval kevesebb étellel, hosszabb időre jóllaktam, így a napi összkalória is kevesebb lett. Persze az is számít, hogy normális mennyiségű fehérjét és rostot (zöldségek) is fogyasztottam.
2017. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 70 kiló alá ennyivel fogytam, csak sokkal kevesebb volt a szénhidrát és több a zsír (nem volt gyors, az igaz, ahhoz mozogni is kellett volna). De ez egyéni, van, akit jól laktat a szénhidrát (s nem mindegy, zabkása vagy datolya, ugye. bár van, akinek mindegy, mert mindkettőtől éhes lesz vagy bármivel jóllakik).


Nem tudhatom, milyen gyors az anyagcseréd, de arra tippelek, hogy egy lassú fogyásnak mindenképpen kell lennie ennyivel. Aztán később majd csökkented a mennyiséget, ha tudod (lehet, hogy rájössz, mivel tudsz kevesebből jóllakni. lehet, hogy nem) vagy többet mozogsz.

2017. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket :) Nem tudom, nekem valahogy kell a kicsit több zsír, a cht olyankor annyira nem hiányolom, ha eszek egy jo lazacot stb.

Egy hónap próbaidő után megnézem, mi lesz az eredmény.

2017. ápr. 12. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!