Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kcal egyek ha fogyni...

Hány kcal egyek ha fogyni akarok? (Kalóriabázis meghülyült :D )

Figyelt kérdés

Szóval az van , hogy már 38kg-t fogytam. Eddig a kaloriabázist használtam de mostmár elvileg 1000kcal kellet volna ennem naponta.

Megnéztem mi lenne ha mondjuk már 100kg os lennék. Akkor meg már olyan 1700 körül írta...aztán beírtam , hogy mi lenne ha megint 140kg lennék és arra meg 70kcal-t irt naponta :D


Na és akkor ezek után új célt állítottam be és most azt írja a heti 1 kg fogyáshoz 1700kcal kell naponta.

De eddig meg 1000 volt...szóval Nemértem.



U.i.: Egybk olyan 1200 környéken eszek mostanába és kb fél kg megy le hetente. De akkor most egyre kevesebbet kéne majd ennem? Vagy mi?

70-80kg a cél. Most 112 vagyok.



2017. ápr. 18. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem te "hülyültél meg" és adsz meg rossz adatokat!
2017. ápr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Akkor fogsz fogyni, ha több kcal-t égetsz el (torna, kerékpár, akármi) mint amennyit megeszel.

1 kg fogyáshoz 7000 kcal deficit szükséges, és totál mindegy, hogy ezt 7 nap alatt (napi 1000 kcal), vagy 1 hónap alatt teljesíted-e.


A KalóriaBázist én is használom, pont arra, hogy figyelni tudjam, mennyi kcal-t eszek, és mennyit égetek el 1-1 nap, és az alapján a program kiszámolja, hogy mennyi lett a napi záró deficit, vagy éppen a napi záró túlzabálás.


És ettől kezdve totál mindegy, hogy naponta 1200 kcalt vagy 2500 kcal-t eszel-e, a napi mozgást igazítsd úgy, hogy az általad tervezett kcal-deficittel zárd a napot.

Ezért az sem gond, ha naponta nem pontosan egyformán eszel-mozgol, amikor összejött a 7000 kcal deficit, akkor fogytál 1 kg-ot.

2017. ápr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

És a módszerem szerint totál mindegy, milyen alapadatokat vésel fel KB-ra, és az miket számol neked, lényeg, hogy amikor a napi kaját-mozgást felvésed, ott te légy pontos, akkor a napi záró-értékedet is pontosan fogja a KB kiszámolni.

Azért a heti 1 kg-os fogyásnál (= heti 7000 kcal deficit) többet ne csinálj, mert a gyors fogyás esetén a bőröd nem fogja tudni követni az ütemet, és ott marad rajtad a rengeteg lógó bőr. Sohasem fogod magadnak megbocsátani.

Meghízni sem pár hét alatt híztál, lefogyni se akarj már az idei strand-szezonra.

És ne azt nézd, hogy milyen sok van még hátra, hanem mindig csak arra az egy hétre koncentrálj, amiben éppen vagy, és azokat a kilócskákat adogasd össze, amiken már sikerült túladni. Menni fog az, csak alaposan, módszeresen.

2017. ápr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2#

Persze ezeket értem én csak az oldalt nem értettem , hogy 1000kcal után amikor új célt állítottam be miért azt írta , hogy 1700 al is már fogyni fogok.


Igen nyilván tudom hogy lassan kell :D mondom már 38kg fogytam eddig kb 1 év alatt. Mondjuk az igaz , hogy amikor kezdtem most nyárig akartam de már egy ideje Énis látom , hogy ez jövő nyár lesz :D

Egybk köszi a biztatást és a tanácsokat :)

2017. ápr. 18. 09:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem, ezért nem is foglalkozok vele, hogy ott miket ír.

Én pl. tudom azt, hogy korom és egyéb kórom miatt naponta minimális mennyiséget tudok mozogni, tehát ahhoz igazítottam a napi bevitt kcal értéket, és tökéletesen elégedett vagyok magammal, ha a napi deficitem a 600-700 körül van.

Naponta az 1000-1300 kcal között kajálok (mikor hogyan sikerül), és a napi sétám-gyaloglásom 1-2 óra, néha több, néha kevesebb...

Ha egy héten át tudom a napi deficitet 600-700 kcal körül hozni, akkor azon a héten kb. 60-70 dkg-ot fogytam. Több mint a heti fél kg, majdnem eléri az ajánlott heti 1 kg-ot, és akkor ez így már nekem jó.


És ha esetleg egy-egy napon kicsit túlkajálok, és nem lesz csak 200 kcal deficit, akkor az azt jelenti, hogy később jön össze a 7000 kcal deficit... a következő napokban vagy jobban odafigyelek, vagy tudomásul veszem, hogy egy nappal később érem el az ideális súlyt! :)))

2017. ápr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet "újra kéne indítani a rendszert". Pár napig szintentartó körülire vagy kicsi pluszra emelni a kalóriabevitelt, aztán újra elkezdeni a diétát, hátha lelassította a szervezeted a kalóriafogyasztást, vagy sportolhatnál is, ha eddig nem sportoltál.
2017. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a kajálás mellé oda kell tenni a napi rendszeres testmozgást is, különben anélkül a fogyás nem megy!
2017. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!