Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem mennek le a kilók?

Miért nem mennek le a kilók?

Figyelt kérdés
Már több hónapja küzdök a felesleges kilókkal. Eddig otthon tornáztam, 3 hete kezdtem el járni edzőterembe. Ha időm engedi napi 2x is elmegyek, reggel erősítő edzés, délután kardió (vagy fordítva). Szedek L-karnitint is. Cukrot nagyon minimálisan,fehér kenyeret abszolut nem eszek. Több mint 1 liter citromos vizet is megiszok, és még fél liter zöldteàt is. Számolom a kalóriákat ,nem lépem túl az 1400-at. Mi lehet a baj? 16/L

2017. ápr. 28. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

BMI?


[link]

2017. ápr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Írd le egy napi étrendedet.
2017. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Írd le egy napi étkezésed. (mit, mennyit, mikor)

Mit edzel? Mennyit?


Amúgy ha csak 3 hete csinálod, akkor ne várj még túl sok változást.

2017. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha majd fél év után sem lesz eredmény, akkor kérdezd meg, hogy miért nem mennek le. Ez nem olyan, hogy elkezded és egyből fogysz. Sőt, az erősítő edzés izomtömeget növel, tehát még az is lehet, hogy a mérleg egyáltalán nem mutat majd fogyást. Attól persze az alakod még változik jó irányba.
2017. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát ha minden rendben lenne 3 hét alatt már kellene,hogy legyen eredmény.
2017. ápr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy az sulyzos edzestol hirtelen meglodult az izomnovekedes(bar ez epp minimalis) vagy szimplan tul sok/tul rossz dolgokat eszel.
2017. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Negyedik, az izom SOKKAL lassabban növekszik még kalóriatöbbletben is, mint ahogy egy rendes fogyáskor a zsír megy le. Kalóriadeficitben pedig eleve nem sokra számíthatunk, kezdőknél még valami lehet, de tényleg lassan megy ez. 3 hétnél inkább a természetes testsúlyingadozás tudja elfedni a fogyást, nem pár deka esetleges izom. Úgy tudom, a sok kardió sem tesz jót az izomnövekedésnek, nemcsak a kalóriahiány.


Kérdező, 3 hét tényleg nem sok, légy még türelemmel, van, akinek eleinte sok megy le, másnak semmi, a mérleg alapján. S ha nem sok a felesleged, nem vagy izmos és magas, s az anyagcseréd se gyors, s mondjuk az edzésed nem éget sok kalóriát, akkor végülis lehet, hogy nem fogysz gyorsan. Így infók nélkül nem lehet tudni, mindenesetre az jó, hogy edzel (de pihenj is, erősíteni nem illik pihenés nélkül, bár nem tudom, mennyire keményen s osztottan csinálod), a kalóriamennyiség is OKnak tűnik, tényleg türelem.

A citromos víz és a zöldtea eléggé irreleváns.

2017. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Több oka lehet:

- Nem vagy túlsúlyos, nincs miből fogyni.

- Van túlsúlyod, de valamilyen betegség, hormonzavar ezt akadályozza. (Ha hirtelen híztál, akkor ez elég gyanús.)

- Rosszul számolod a kalóriát.


Egyébként fogadj meg egy tanácsot, az 1400 kalória sok edzés mellett nagyon kevés, és többet árt mint használ.

Meg kell emelni 1700-1800-ra, vagy csökkenteni az edzések számát.

2017. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Változást vettem észre az izmaimon. Tehát fogmásabb a lábam,fenekem,karom. A zsírból pedig nem megy le , a hasam szinte ugyanolyan. Ezért nem tudom mi a rossz.
2017. ápr. 28. 13:05
 10/10 A kérdező kommentje:
68 kg vagyok, 168 cm
2017. ápr. 28. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!