Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Pizza vs csucsogós cézársaláta?

Pizza vs csucsogós cézársaláta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már rég tudjuk, hogy a cézársali sem túl diétás, viszont kérdésem, hogy vajon a pizzához képest mennyivel jobb vagy rosszabb cézársalit vacsorázni, ha mondjuk este nincs otthon semmi kaja, rendelned kell, és valami laktató, kielégítőt akarsz enni. Kb melyikben mennyi kalória van, illetve melyik hízlalhat jobban?


Tudom, hogy sok függ attól, hogy milyen vastag a tészta, vagy mennyi cukrot raknak a salátaszószba, illetve mennyi sajt van rajtuk, de mondjuk egy közepesen megtermett 30 cm-es pizza, és egy egész rendelős ételdobozt megtöltő csucsogós cézársaláta között mennyi kalória különbség lehet, vagy melyik rakódik le jobban? Köszi a válaszokat!



2017. jún. 6. 22:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
"Csucsogós" - itt akadtam el. Megnézem az Értelmező kéziszótárban.
2017. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Milyen az a csucsogós saláta? Tocsog a szószban?
2017. jún. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Dorián.G válasza:
46%
Szia... Sajnos a pizza sokkal hizlalóbb. Egy 30 cm-es pizza lehet akár 2000kcal is... Míg egy cézár saláta nagyjából 500 kcal amivel jól laksz. A pizza tele van szénhidráttal... A felesleges szénhidrát a szervezetben zsírrá alakul, tehát a pizza elfogyasztása rakódik le jobban.
2017. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

A felesleges kalória eleve zsírrá alakul, akár szénhidrát, akár zsír, akár fehérje, akár alkohol... Max. köztes lépésekkel, de el tud raktározódni bármi.


Alapvetően a kalóriamennyiség alapján lehet dönteni, hogy melyiket érdemesebb, ha tudod, hogy meg fogod enni az egészet.

Kivéve, ha tudod, hogy a pizzától másnap is alig fogsz enni, míg a saláta miatt borul a másnapod...

A salátával én tuti éhes lennék, de ha neked opció, akkor bizonyára neked elég s egy rendes pizzával szemben elég egyértelműnek tűnik a dolog. A pizza tartalmas cucc. Étteremben láttam már extrém vékony szinte semmi pizzát is, de rendelősben még nem.

2017. jún. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Néha furcsa rájönni, hogy nem ugyanazokat a szavakat használjuk Magyarországon belül 😃 igen, a csucsogós az kb tocsogóst jelent errefelé
2017. jún. 6. 23:08
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes lenne tudni, hol van ez az errefelé.
2017. jún. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Merrefelé?? :)))))
2017. jún. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
68%

Hát, szerintem a pizza a "veszélyesebb".

De nem mindegy egy alkalommal?

2017. jún. 7. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én kecskeméti vagyok, itt a napraforgómag az rica meg szotyi, van csucsogós sali, a kenyeret meg olykor kenyni szoktuk a vajjal 😊


Visszatérve, sajnos nem egy egy alkalomról van szó, időhiány miatt rendelünk. De akkor ezek szerint jobb egy hízlaló sali, mint egy hízlaló pizza 🍕 szerencsére ahonnan rendelünk, ott a sali is kiadós. Köszi a válaszokat!

2017. jún. 7. 06:10
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
miert kersz ra annyi sszoszt? esetleg lehetne enni szosz nelkul is.....
2017. jún. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!