Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valamit kegyetlenül eltoltam,...

Valamit kegyetlenül eltoltam, régen tök jól fogytam most semmi?

Figyelt kérdés

Próbálom érthetően összefoglalni.


Alap adatok: 185cm, 108kg, 22év

Gyerekkorom óta kövér vagyok.


3 éve nem tudatosan, de elkezdtem marha keveset enni, (magam alatt voltam nem kívántam a kaját). Nagyon keveset ettem, illetve mikor felfedeztem, hogy jé én fogyok lefelé, elkezdtem kalóriát is számolni. A gyomrom is össze szűkült így nem is kívántam több kaját. 3 hónap alatt 20 kilót dobtam le...

Természetesen ezt vissza is szedtem, mert elkezdtem zabálni mikor elmúlt ez a depressziós időszak.



Most 2017 júliusára tekerjük az időt.

Majdnem egy hónapja volt egy nagyon komoly elhatározásom, elkezdtem szintén keveset enni. Ismét összeszűkült a gyomrom, tök kevés kajával jól lakom, nem is kívánok többet. Nem akarok kalóriákkal dobálózni mert lehülyéztek, hogy éheztetem magam, de úgy voltam vele 3 éve bejött akkor most is.


A nagy fenéket, 4 hete csinálom, tényleg most totál oda figyelek a kalóriákra túl keveset is eszek ~1000 ret/nap

Egy hete vettem egy mérleget nagy boldogan. Mikor ráálltam majdnem elsírtam magam. Egy homok szemnyit nem fogytam.

Azóta minden reggel mérlegelek. 107,2KG voltam pont egy hete, már 4 napja 106,7kg vagyok.


3 éve és most se sportolok semmit. Ha akkor működött most mi a franc van. Lehet egy ~500 kalóriával naponta feljebb kellene tolnom ezt a jelenlegi értékemet?



2017. aug. 12. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Klasszikus jojo effektus. A tested megtanulta a 3 evvel ezelotti esetbol, hogy ideje raktarozni mert nem fog annyi kaloriat kapni mint amennyi neki kell a rendes mukodeshez. Ugyanolyan mint a drogos aki azon csodalkozik, hogy az adag amennyi 1 eve kellett mar nem adja meg ugyanazt a loketet. Ja kb. napi 500 kaloriaval fogynal valamennyit de valszeg a korhazban kotnel ki es 1 ev mulva meg nagyobb lenne a tomeged.


Menj el szakemberhez, doktorhoz teljes kivizsgalasra, pszhiclogoshoz es egy dietetikushoz akik neked osszeallitjak es elmondjak mit kell tenned mert nagyon ugy tunik neked egyedul nem sikerult rajonni.

2017. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehet félre olvastad de napi 500 kalóriával emelni az adagom. Nem csökkenteni akarom, eszemben sincs. Szóval napi 1500 kalóriát enni. Lehet a dologban valami, de 3 évig jól éltem habzsi dőzsi, igazából nem lettem kövérebb, pont akkora lettem mit előtte. Szóval azért mégse ragadt tartalékoló módban a testem, mert azért zabáltam mint a disznó, de nem lettem kövérebb mint teszem azt 4 éve, még az első fogyókúra előtt.
2017. aug. 12. 13:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Azóta ~13 kilót fogytam. 1 hónapig küszködtem mire beindult. A cukrot kellett 100%osan elhagyni.
2017. szept. 20. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!