Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Sürgős! Hogyan segíthetnék...

Sürgős! Hogyan segíthetnék egy anorexiás barátomon?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmről van szó. 17 éves és régen nagyon duci volt, de már lefogyott, azonban túlzásba viszi. Először elkezdte, hogy ő vega lesz. Jól van, ezzel még semmi baj. Aztán vegán. Tudom, hogy sokan azt mondják egészséges dolog, de én és a többi barátunk nem tartjuk normálisnak. Állandóan azt hajtogatja, hogy ő nyersvegán lesz, azaz kb csak füvet eszik. Soha nem szóltunk neki bele, amúgy is elég makacs. Mostanában azonban durvul a helyzet. Semmit nem eszik, semmit, és állandóan azt hajtogatja milyen kövér. Pedig egyáltalán nem, nagyon szép vékony lány, de túlzásba viszi. Nem eszik meg semmit és állandóan mondogatja, hogy fáj a feje és gyenge... A legdurvább, hogy az anyja nem orvos, de egészségügyis dolgozó, de mégis ez van... Már a védőnő is megmondta neki, hogy ránézésre is erősen vashiányos, de ő még egy vizsgálatra sem megy el. Nagyon aggódunk érte, főleg, hogy meg is mondja, hogy nem eszik, és hogy fáj a feje állandóan és nagyon gyenge. Hogyan segíthetnék rajta?


18L



2017. aug. 12. 12:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Köszönök előre is minden értelmes választ!
2017. aug. 12. 12:27
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

OFF: "nyersvegán lesz, azaz kb csak füvet eszik" - ez ÍGY igen nagy hülyeség, a nyersvegánok közel sem csak füvet esznek, inkább nézz utána.


ON:

Elöször is beszélnék a szüleivel, mert ök azok, akik esetleg tehetnek valamit jogilag - mivel még nem nagykorá a lány.

Másodszor esetleg öt megtudjátok gyözni, hogy kérjen segítséget pszichológustól - de ez igen valószínütlen, hogy sikerül.

2017. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon nehéz szituáció és étkezési betegségből csak akkor lehet kigyógyulni, ha felismeri a beteg hogy igenis baja van, de még akkor is borzasztó nehéz. Szerintem is először a szüleivel beszélj, ha ő nem javul, beutalhatják kórházba.

Neki meg szerintem próbálj észérveket felhozni. Mondd neki, hogy látod rajta, hogy valami nem stimmel, számoljátok ki hogy mennyi a kalóriaszükséglete, mivel nyilvánvalóan az alatt eszik, ideális súlya, és figyelmeztesd, hogy mivel jár az alultápláltság és mondd el a tüneteit, hátha felismeri magán és így rájön a betegségére. Azt ne csináld, hogy az arcába mondod, hogy anorexiás vagy, mert hidd el, tapasztalatból mondom, nem fogja elhinni.

Nekem ez a kalóriás vált be, amikor rájöttem, hogy igazából sokkal többet ehetnék súlytartáshoz, mint amennyit ettem, na meg az, hogy észrevettem magamon az alultápláltság tüneteit.

Amúgy még rengeteg Anorexia Recovery instagram oldal van, ahol a betegek megosztják hogyan gyógyulnak ez engem nagyon szokott motiválni, hogy jobban legyek :)

Sok sikert kívánok! :) ♡

2017. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegánként és nyers vegánként is lehet egészségesen élni. Ne arra fókuszálj, hogy mit eszik, hanem, hogy fogy-e. Ha kórosan sovány, 16 alatti a bmi-ja, akkor irány a pszichológus, ha elég súlyos a helyzet, akkor gyermekpszichiátria, anorexiás osztály.
2017. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Azzal nincs baj ha nyers vegan vagy az akar lenni,de akkor a megfelelo mennyisegu gyumolcsot es zoldseget kell fogyasztania es a testsulya majd be fog allni fogyassal vagy jelen esetben hizzassal az idealisra.
2017. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is az egyik legfontosabb, hogy Ő felismerje a problémát. Mindenképp beszélj vele, hogy büszke vagy rá az eddig elért eredményéért, de mindennek van egy határa, és ezt a hatàrt màr kicsit át is lèpte. Egyetek együtt, esetleg elkísérheted egy vegán étterembe, ahol hàtha szívrsebben eszik. Nagyon nrhéz szituàcióban vagy, tapasztalatból mondom, bàr én a másik oldalt tapasztalom/tam.
2017. aug. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!