Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most kezdenék kalóriaszmláláso...

Most kezdenék kalóriaszmlálásos diétába, csak par kg-t szeretnék fogyni, majd azt utána fenntartani. Lenne néhány kérdésem, aki rutinosabb, segítene elindulni?

Figyelt kérdés

4 kg-t szeretnék fogyni, 57-ről 53-ra. Annó stressz miatt fogytam 20 kg-ot kb fél év alatt, semmi szándékosság nem volt benne, de rájöttem, hogy így sokkal jobban érzem magam. Fel merek venni szűk farmert, rövidgatyát, ilyesmi, ez volt két ève, viszont az utóbbi fèl évben feljött 3-4 kg, és nem érzem magam túl jól azóta valahogy a bőrömben, igy szeretnem leadni, majd utána megtartani.

Látom, itt vagytok többen rutinosak-tájékozottak, és szeretnék egy kis segítséget kérni.


Próbáltam innen az oldalról minél több infot osszegyűjteni, de valahogy még nem az igazi.


Kiszámoltam kaloriabazison a kaloriakeretem, 1350 kcal.

Ezt szeretném okosan felhasználni.


Ma volt az első nap, hogy figyeltem -számolgattam.

Reggel ettem 3 db fornettis krumplispogácsát, ebédre egy fél adag (fogalmam sincs súlyra mennyi lehetett...) brassoit, főtt krumpli volt hozzá.

Ebéd után ettem egy túrórudit, most este mikor hazaértem, pedig ket doboz naturjoghurtot zabpehellyel,.

Elvileg ezzel ki is merítettem a keretet (bár a brassoit pl csak hasraütésszerüen tudtam elszámolni, 500 kcal nak számoltam.


Amit azt hiszem okosabban lehetne, hogy a peksuti helyett legkozelebb zsemlet eszek szalamival-vajjal-zoldsegekkel. Meg ha nincs is benne kevesebb kcal (270 volt a 3 kis pogacsaban), talan jobban laktat.


Bár eltérő arányokat láttam, de mondjuk az 50^% szenhidrat -40% feherje-10% zsir jo arány lehet?

Egyebkent ez az aránybetartás ez miért fontos? Ezt nem annyira tudom még.


Mi az, amiben sok fehérje van viszonylag?

Túró-joghurt, es azon kívül?


Sajnos én nagyon szenhidratos tipuss vagyok, ugyhogy nem lesz egyszerű arra figyelnem...


Elég hízékony vagyok sajnos...


Sportolni oszinten szolva suli-munka mellett nem annyira van időm, illetve a nagyobb “baj”, hogy nagyon fájnak az izuleteim, így kiesik jópár dolog, plusz nem szabad erőkifejtéssel járó dolgokat sem csinálnom, mert sanszos, hogy levalna tőle a retinám, megint kiesnek sportok..., plusz igazából nagyon pénzem sincs ilyen extra dolgokra, jelenleg azon vagyok, hogy a kolit-kajat-berletet -egyeb ilyen alapszuksegleteket ki tudjam fizetni... gyalogolni viszont szoktam, naponta kb 5 km-et.


Biztos sok mindenre nem gondoltam meg, hogyha barmilyen jo tanacsotok/alapelvetek van, amire érdemes figyelni vagy bàrmi, azt is megkoszonnem. :)

Tenyleg teljesen rutintalan vagyok, úgyhogy bármilyen tanacsnak-tapasztalatnak nagyon orulnek :)


2017. okt. 30. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Legközelebb rövidebben! Sokat szoktunk írni itt az egészséges fogyásról, de azt mondom, ha csak 4 kilóról van szó, akkor tökmindegy, hogy csinálod. Teljesértékű fehérje nagyobb mennyiségben a sovány húsban, a túróban, a sajtban, a tejben és a tojásban van. Ezek több-kevesebb zsírt is tartalmaznak. Ha ezt ki akarod küszöbölni, akkor vegyél zsírszegény túrót, zsírmentes tejet, a tojásból pedig csak a fehérjét edd meg!
2017. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Uhh bocsanat, most nezem, tenyleg jo hosszu lett..., legkozelebb figyelek erre.


Köszönöm a fehérjével kapcsolatos tanácsod!


Tudom 4 kg az nem sok, de tenyleg szeretnek innentol kicsit tudatosabban, jobban odafigyelve enni, mert emlekszem meg, hogy milyen volt 75 kg-osan, és amióta nem vagyok annyi, sokkal jobban erzem magam, es nem is kapom a beszolasokat sem, szóval tudatosan szeretnék odafigyelni, hogy megmaradjak ebben a nekem kenyelmes allapotban.

2017. okt. 30. 20:29
 3/8 A kérdező kommentje:
Viszont egyáltalán semennyire nem vagyok okos a témában, és szeretnék tanulni, megérteni a dolgokat, ilyesmi...
2017. okt. 30. 20:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, én küldök Neked priviben rövid elméleti anyagokat, amik használhatók és beváltak. De csak holnap lesz rá idöm.
2017. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez nagy segítség lenne, köszönöm szépen!
2017. okt. 31. 06:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen fornetti stb dolgokat érdemes kerülni

Na nem azért mert jaj egészségtelen...simán sok benne a kaloria és nem fogsz igazán jól lakni ha ezt eszed.

2017. okt. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben, koszonom a tanacsot! :)

Nem erttem eddig sem sokat beloluk, ugyhogy azokrol nem lesz nagy erofeszites lemondanom, es mondjuk szendvicset enni helyette. Erre oda fogok figyelni ezentul.

2017. okt. 31. 10:05
 8/8 anonim ***** válasza:

A százalékok nem számítanak semmit, csak a grammok. A fehérje lehet valakinél 5% is, csak legyen elég (nyilván a te kalóriakereteddel jóval több kell, de van, aki rengeteg kalóriát visz be fogyáskor is). Zsírnál minden jó lehet, csak legyen meg minimum 30-40 gramm (fél g/feleslegmentes ttkg). A szénhidrát szinte bármennyi lehet (napi 5 gramm alá nehéz menni és kevesen használnak el 1000 grammot). A te kis kereteddel természetesen épeszűbb százalékok s grammok jönnek ki, de nem a százalék számít.

40% fehérje még neked is sok. 100g bizonyára bőven elég neked (én jelentősen kevesebbnél sem aggódnék s joggal nem) s a jóllakás miatt akár picit fölé is mehetsz, ha kell, de nem egészséges túlzásba vinni.


Fehérjedús ételek: túró, sajt, tojás, hús, hüvelyesek... De az olajos magvak és a zöldségek sem jelentéktelenek e szempontból (aki sokat eszik, annak a gabona sem, de neked a fehérjésebbekre kell koncentrálnod. azért a zab még egész jól áll, gabona létére). A növényi fehérjék nem teljesek s picit kevésbé hasznosulnak, de változatosan éve őket ez nem gond. De kicsit egyszerűbb az állati fehérjékre alapozni.


Ha szénhidrátosan akarsz enni, akkor a fentiekből a zsírosabbak kiesnek (viszont tojásfehérjét többet is ehetsz, ha külön hozzájutsz vagy valaki megeszi a sárgáját, ami értékes rész és elég nagy bűnnek tartom a kidobását s én nem dobálózom csak úgy ezzel a szóval).


Nem tudhatom, de előnyös lehet számodra is a szénhidrátcsökkentés. Csak mert eme szénhidrátdús világban megszoktad, hogy sokat eszel, még lehet, hogy jól éreznéd magad s könnyebben fogynál kevesebbel. Nem lehet tudni.


A zsemle is péksüti... Fehérjeszegény, tápanyag akad benne, de nem valami sok a kalóriakeretedet nézve, én nem pazarolnék rá "sok" kalóriát. Persze én nem vagyok te. De ha mégis zsemle, akkor valami szép nagy szelet fehérjét pakolnék bele, különben a többi étkezésemnek még inkább el kell tolódniuk a fehérje irányában. De ha neked ez nem gond, az más. Tervezz meg egy napot s meglátod, mi fér, majd ha betartod, meglátod, mennyire laktat s ad energiát.


A gyaloglás is jó, ha ilyen kevés is. Sok kalóriát nem éget, de valamit igen és nemcsak azért mozog az ember...

2017. okt. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!