Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 104kg-ról (voltam 110 is)...

104kg-ról (voltam 110 is) fogytam le fél év alatt 79kgra, azóta eltelt újabb félév de most 81kg vagyok pedig 75-74re akartam lemenni. Igaz voltam 78 is de nem sokáig. Valaki járt már így, hogy ekkora fogyás után nem tud tovább fogyni néhány kilót?

Figyelt kérdés

79kg után jött a karácsony akkor kicsit elszaladt velem a ló de a fogyás mindig a szemem előtt volt így tudtam tartani a súlyomat de tovább fogyni sajnos nem tudtam. Most a húsvét megint próbára tette az akaraterőmet és az egy évnyi nélkülözés visszaütött mert egymás után többször bezabáltam csokikat is. Aztán hétközbe újra kezdem a fogyást de a hétvégén megint nem bírtam és megint bekajáltam. És ez így megy 2hete. Mint ha elfogyott volna az akaraterőm. Szerencsére hétközbe azért tudok uralkodni magamon ezért nem hízok de fogyni nem tudok tovább. Valakinek ilyesmi tapasztalat?

Segítek is szívesen azoknak akik leakarnak fogyni.

19/F



2015. ápr. 19. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
mennyi a testzsírszázalékod? hogyan fogyókúrázol? milyen az étrended? mit és mennyit sportolsz?
2015. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most volt NETFIT felmérés a suliba. 15%asszem a test zsírom.

Egyszerűen csak kevesebbet ettem, édességet semmit az első félévben. Már lassan két hónapja edzek itthon 40-60percet de ennyi.

2015. ápr. 19. 21:11
 3/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy hetente 2-3x edzek általában. Étrendem reggel egy szendvics kb. 230-300kcal, 2-3 müzli a suliba. Otthon ebédre leves és csirkefalatok. Este ugyanolyan szendvics mint reggel aztán még koktélparadicsom, mostanába sokszor este vérzek el, van amikor 2 szendvics is bemegy.
2015. ápr. 19. 21:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom több edzés (az edzőterem jóval hatékonyabb, mint az otthoni), több fehérje, és akkor izmosodni fogsz. Az édességre vannak egészségesebb alternatívák. A fehérjeporok erre is nagyon jók, én pl. egy szénhidrátot és rostot is tartalmazó turmixot szoktam inni, mikor nagyon vágyok valami édességre, ez kb. 100 kalória, ami csupa hasznos anyag, nem cukor, plusz a tej, amiből mondjuk 3 decibe nem halsz bele (vízzel elég vacak). Javasolnék egy személyi edzőt is, ha anyagilag belefér, rengeteget tud segíteni. Diétás alapanyagokból is lehet finom, élvezetes kajákat főzni, ez azért fontos, mert így ugye megvan az a kulináris élmény is, ami nélkül könnyű megutálni a diétát. Ha szeretnéd, írok pár blogot, amik szerintem jók, de a mindenféle receptoldalakon is van bőven.
2015. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak 15% a testzsírod? Akkor te izomtól "híztál el" most.
2015. ápr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Edzőterem nem fér bele most anyagilag se meg az érettségi miatt sem. Próbálok többet edzeni itthon, alapvetően a kajával sincs bajom mert hétközbe 1800kcal alatt is tudom tartani a napi keretemet csak hétvégén fogy el a kitartásom... Mindegy így se kesergek mert leadtam majd 30kg-t csak az ember mindig többet és jobbat akar. Majd odafigyelek jobban.

Ja igen van most az iskolákba ez a netfit felmérés ez valami nagyon spéci mérleggel történik és aszerint 15% körül volt a testzsírom.

2015. ápr. 20. 17:05
 7/9 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. 1800 kalória kicsit kevésnek tűnik egy férfinek, mondjuk igaz, a fogyáshoz kalória deficit kell. De ezek után még inkább úgy gondolom, hogy amint belefér az életedbe, most már nyugodtan átállhatsz diétázásról izomépítésre. Ez persze speciális étrendet kíván, ezeknek majd nézz utána. Ez nem azt jelenti, hogy baromira ki kell gyúrnod magad, hanem azt, hogy elegendő izmot kell felszedned ahhoz, hogy el tudd égetni a megmaradt zsírt. Úgy tűnik, hogy a te tested ennyire volt hajlandó jóformán mozgás nélkül, ami egyrészt így is nagyon jó eredmény, másrészt egyáltalán nem meglepő, hogy foggal-körömmel kapaszkodik a megmaradt tartalékokhoz. És az előző válaszoló válaszát se hagyd figyelmen kívül, hogy jó eséllyel nem híztál, hanem izmosodtál.
2015. ápr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Nekem is az a tervem mindenképp hogy ahogy időm engedi elkezdek komolyabban edzeni, addig is itthon folytatom. Sajnos azért a hasamon és a mellemen még bőven van tartalék úgy hogy nem hiszem hogy az a 2kg izomból jött volna fel:)
2015. ápr. 20. 22:11
 9/9 A kérdező kommentje:

Ja és az 1800kcalt abból a megfontolásból tartom hogy úgy hiszem némi edzés mellett ennyi bevitellel sikerül leadnom a maradék 5-6kg-t. Persze azért nem mindig sikerül tartanom.

Egyébként ennyi idő fogyás alatt sem sikerült rájönnöm mennyi kcalt égetek egy nap edzés nélkül mert mindegyik kalkulátor vagy forrás mást mond, 1900-tól 2500ig.

2015. ápr. 20. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!