Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen alapanyagokat vegyek,...

Milyen alapanyagokat vegyek, milyen ételekkel kezdjem?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy ez így nem mehet tovább. Le szeretnék fogyni kb 10-15 kg-ot.


Egészségesebben szeretnék étkezni a kalóriakeret megtartásával.

Gondoltam veszek teljes kiőrlésű kenyeret, sovány felvágottat, salátát, uborkát, hagymát, csirkemellet, sovány sajtot, zsírszegény túrót, natúr joghurtot, és valami gyümölcsöt. Zabpelyhem van.

Ezekből szerintem ki lehet hozni egy kis ebédet, reggelit. Legalább 2-3 étkezés legyen egészséges az 5ből.


Segítsetek! Mit vegyek még?


Köszönöm

20L


2017. nov. 24. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne vegyél semmit! Kezdd el! Fogyni nem attól fogsz, hogy egészségesen étkezel, hanem attól, hogy korlátozod a kalóriabevitelt. Fogyás szempontjából édesmindegy például, hogy teljes kiörlésű kenyeret veszel, vagy hagyományosat, kalóriára nincs lényeges különbség közöttük. Ha kikalkuláltad a napi kalóriakeretet, nincs más dolgod, mint mérni és számolni. Ügyelj a bőséges fehérjére!
2017. nov. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hozzáértő válaszokat kérnék szépen (és ezt most nem sértésből mondom) De köszönöm a segítő szándékot.

Viszont inkább eszek egészséges, kalóriaszegény ételből (zöldség, saláta, zabpehely) mennyiségre többet, mintsem kalóriadús ételből (krumplis tészta) kevesebbet. Ez így nem megy. Nem akarok koplalni.

2017. nov. 24. 11:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha alacsony energiatartalmú élelmiszerekre kérsz javaslatot, akkor azt kell kérdezni. A választ meghagyom a hozzáértőknek...
2017. nov. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Fontos, hogy a nasizást teljesen hanyagold. Ne vigé be a szervezetedbe cukros, zsíros ételeket. Ezek hizlalnak a legjobban. Egyél naponta többször is (legalább 3x) kisebb adagokat. Főként zöldségeket, gyümölcsöket egyél. Vegyél boltban kapható bio alapanyagokat és készítsd el azokkal az ételeket, pl.: napraforgó olaj helyett használj kókusz zsírt. Ha veszel szalámit, felvágottat, vajat, tejtermékeket figyelj oda, hogy “minden mentes legyen” (laktóz, tartósítószer, glutén és E mentes). A tehén tejet helyettesítsd bio, rizs vagy kókusztejjel. Igyál sok folyadékot, de csak vizet. Szerintem a táplálkozás mellett a mozgásra is figyelj oda, menj el edzeni. :) Így viszont már fontos lesz, hogy vigyél fehérjét a szervezetedbe (pl.: natur csirkemell, rizs) és ne edd vissza amit leedzettél.

Még sok praktika van a fogyásra pl.teák, nézz körül a neten. Remélem tudtam segíteni, sok sikert! :)

20/L

2017. nov. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha te a szénhidráttal laksz jól, akkor rendben van a listád, max. még hozzádobnék pár zöldséget, hisz nemcsak saláta és uborka létezik :) Nekem speciel sokat dob az étkezésemen a sokféle zöldség (bár én a legtöményebb ételekre megyek rá, mert a te ételeidből túlenném magam durván, nem laktatnak s nem ízlenek. De ez egyéni, sokfélék vagyunk).

Illetve akadnak még gabonák a zabon és a búzán túl is. A köles is finom, a rizs is jó, ezekbe rengeteg zöldséget is keverhetsz, ha szereted úgy... A tk kenyérnél sokkal kalóriaszegényebbek a főtt gabonák, ha téged a kalóriasűrűség s nagyobb térfogat érdekel. S persze más típusú ételt kapsz, az is hasznos lehet.


Szerintem minden étkezés legyen egészséges s nem muszáj 5 étkezés, ha nincs rá szükséged. De ez megint egyéni, hogy kinek hányszor jó enni, bár sokan módosítjuk ezt az életünk folyamán. De csináld úgy, ahogy neked jó, azt elég fontosnak tartom.


A gyümölcsöknél gondolm, vigyázol a cukorra, amennyiben az nem laktat téged. Ha igen, akkor csak az a fő, hogy a sok cukor ne vegye el a helyet mástól, de a sovány fehérjeforrásaid mellé befér.

2017. nov. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

#4-es, nem attól fog fogyni, hogy laktóz- és gluténmentesen étkezik, ez hülyeség. Az E-szám félelem is teljesen alaptalan (pl az E 1105 a lizozim, ami egy teljesen természetes enzimfehérje, ami megtalálható az emberi szervezetben is). Nem kellene támogatni ezt a mai, természettudomályilag analfabéta társadalom kemofóbiáját.


Kérdező,

Van különbség a mennyiségi és a minőségi éhezés között, fontos, hogy minden szűkséges tápanyagot bevigyünk a szervezetünkbe, és igenis a szervezetnek szüksége van pl zsírra is. Cukorra viszont nincs (ha érdekel, guglizd ki a glükoneogenezist), így annak a bevitelét lehet bármennyire limitálni.

Egészséges, ha naponta testsúlykg-monként 1.8-2 gramm fehérjét fogyasztasz, erre a csirkemell teljesen megfelelő.

Kerüld a magas cukor- és keményítőtartalmú ételeket (kenyér, tészta, etc), és a teljes kiőrlésűvel vigyázz, mert néhány helyen ételszínezéket raknak csak bele.

Emellett a sok víz fogyasztása nemcsak egészséges, de gyorsabb fogyást is okoz. Próbálj meg reggeli, napközbeni kisebb étkezések és vacsora előtt 1, ebéd előtt 2 pohár vizet meginni, így gyorsabban megtellik a gyomrod, nem fogod túlenni magad. Az is fontos, hogy ne zabáld a kaját, hanem lassan egyél, mert az agyad csak 20 perc után jelzi a teltségèrzetet, akkor meg már bőven többet ettél, mint amennyit kellett volna.

A kalóriát is számolhatod, mozgás nélkül nőknél 1700-1800 kcal a minimális kalóriaszükséglet, ez több ha sokat sportolsz.

A sportolás a másik. Mindenképpen szükséges ahhoz, hogy ne izomból fogyj, hanem zsírból. De! Semmiképpen ne ess neki gondolkodás nélkül, mert akkor többet árt, mint használ. Ha pl futni akarsz, kezdd kicsiben. Eddz kezdetben 3-4 nap egy héten aztán nőveld a mennyiséget és az alkalmak számàt is. Igen, így a mérlegen lassabban fognak lemenni a kilók (mivel az izomszővet 3× olyan nehéz, mint a zsírszövet), de abból fogysz, amiből akarod, hogy fogyj.

Sok sikert!

2017. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a válszokat de hátha segítek "Hozzáértő válaszokat kérnék szépen (és ezt most nem sértésből mondom)" Pedig az első nem írt hülyeséget. Fogyni tényleg nem attól fogy az ember, hogy egészségesen eszik hanem attól mert kevesebb kcal-t visz be annál mint amennyit eléget. Ha egész nap csokit eszik valaki és megeszik 3000kcal csokit de ő felhasznál 4000kcal-t akkor fogyni fog a csoki mellett is. Csak ugye a csokiban a szénhidrát mellett több a zsír és hamarabb is leszel tőle éhes. Lehet fogyni csaló kaja mellett is csak nehezebb és genetikafüggő. Ha egészségesen eszel de többet mint amennyit elhasználsz hiába eszel egészségesen hízni fogsz. A napi beviteled és az energiaigényed többet számít mint az, hogy miből viszed be. Én testépítő jelleggel kajálok. Pár dolog: diétakor kell sok állati fehérje, hogy megőrizd az izomtömeged (kb 2 ször a tömeged gramm ban) Ha 50 kiló vagy 50 akkor 100. Ez csak az állati fehérje ami pl rizsbe van nem számít. A felvágottak a húsipar legaljai ezért kerülendők. Van jó felvágott is kilónként kb 12000ft ért gondolom az nem kell. Túrót ne egyél csak este, mert az lassú fehérje. Szénhidrátból a basmati rizs nagyon jó még talán a zabpehelynél is jobb. Ha csirkehúst eszel rizzsel az egész jó étkezés lenne. De keverheted a rizst sajttal is. Zabpelyhet érdemes lehet fehérjeporral (tejsavó) enni/inni erről van videó a neten, a fehérjepor amúgy is remek fehérjeforrás. Kellene edzeni is mellé valami kardió pl futás + súlyzós edzés is jól jönne mert az izmoknak az kellene. Zsírt is kellene enni valamennyit.
2017. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!